CUI 49841561
COSTEA SCHOOL S.R.L.
COSTEA SCHOOL S.R.L. este o firmă din Orş. Budeşti, județul Călărași, înființată în 2024. Activitatea principală: CAEN 8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 168.8 mii lei (+449.2% față de 2024), un profit net de 108.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
49841561
Nr. înregistrare
J2024000240514
EUID
ROONRC.J2024000240514
Formă juridică
SRL
Județ
Călărași
Localitate
Orş. Budeşti
Adresă
STR. MĂRĂŞEŞTI, NR.6
Data înregistrării
27-03-2024
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.03.2024
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1812 - Alte activități de tipărire n.c.a.
-
5819 - Alte activităţi de editare
-
7312 - Servicii de reprezentare media
-
7420 - Activități fotografice
-
8210 - Activități de secretariat și servicii-suport
-
8552 - Învăţământ în domeniul cultural (muzică, teatru, dans, arte plastice, etc.)
-
8569 - Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
168 834
Rezultat net
+108 628
Capitaluri proprii
108 748
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 8559 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
|---|---|---|
| Bilanț | ||
| Active imobilizate |
7 523
|
4 400
|
| Active circulante |
102 353
|
5 190
|
| Creanțe |
97 454
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
4 899
|
5 190
|
| Cheltuieli în avans |
84
|
—
|
| Datorii |
1 212
|
73
|
| Capitaluri proprii |
108 748
|
9 517
|
| Capital subscris vărsat |
100
|
100
|
| Cont de profit și pierdere | ||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
168 834
|
30 744
|
| Venituri totale |
168 834
|
30 744
|
| Cheltuieli totale |
39 860
|
19 065
|
| Rezultat brut |
+128 974
|
+11 679
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+108 628
|
+9 417
|
| Alte date | ||
| Număr mediu de salariați |
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut COSTEA SCHOOL S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 168 834 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 108 628 lei.
-
Este COSTEA SCHOOL S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, COSTEA SCHOOL S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are COSTEA SCHOOL S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 8559 - Alte forme de învățământ n.c.a..
-
Când a fost înființată COSTEA SCHOOL S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 martie 2024.
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către COSTEA SCHOOL S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește COSTEA SCHOOL S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.