CUI 500243
CONFOR SRL
CONFOR SRL este o firmă din Porumbenii Mici, județul Harghita, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.9 mil. lei (+18.6% față de 2024), un profit net de 18.9 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
500243
Nr. înregistrare
J1991000795195
EUID
ROONRC.J1991000795195
Formă juridică
SRL
Județ
Harghita
Localitate
Porumbenii Mici
Adresă
STR. FŐ ÚT, NR.36
Data înregistrării
04-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.12.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-11-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 865 416
Rezultat net
+18 889
Capitaluri proprii
187 545
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
20 147
|
19 306
|
19 702
|
22 127
|
24 697
|
26 905
|
24 803
|
25 316
|
29 967
|
30 550
|
30 689
|
41 365
|
50 944
|
61 365
|
71 776
|
40 565
|
40 187
|
| Active circulante |
234 871
|
211 511
|
211 425
|
219 367
|
219 946
|
211 686
|
220 947
|
228 067
|
205 264
|
190 235
|
207 847
|
174 108
|
220 272
|
171 075
|
186 785
|
199 466
|
187 638
|
| Stocuri |
53 265
|
27 628
|
41 331
|
52 528
|
46 750
|
44 577
|
28 084
|
41 973
|
35 166
|
46 604
|
155 264
|
168 012
|
211 744
|
166 942
|
180 222
|
193 890
|
182 332
|
| Creanțe |
120 948
|
113 390
|
115 040
|
150 118
|
162 203
|
142 766
|
173 231
|
168 308
|
153 735
|
130 123
|
49 189
|
518
|
—
|
—
|
138
|
2 186
|
2 186
|
| Casa și conturi la bănci |
60 658
|
70 493
|
55 054
|
16 721
|
10 993
|
24 343
|
19 632
|
17 786
|
16 363
|
13 508
|
3 394
|
5 578
|
8 528
|
4 133
|
6 425
|
3 390
|
3 120
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
11 400
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
67 473
|
43 686
|
56 609
|
55 871
|
40 773
|
53 097
|
53 024
|
48 931
|
26 574
|
30 848
|
38 369
|
66 837
|
123 489
|
82 049
|
109 136
|
92 160
|
230 949
|
| Capitaluri proprii |
187 545
|
187 131
|
174 518
|
185 623
|
203 870
|
185 494
|
192 726
|
204 452
|
208 657
|
201 337
|
200 167
|
148 636
|
147 727
|
150 391
|
149 425
|
147 871
|
−3 124
|
| Capital subscris vărsat |
148 200
|
148 200
|
148 200
|
148 200
|
148 200
|
148 200
|
148 200
|
148 200
|
148 200
|
148 200
|
148 200
|
148 200
|
148 200
|
148 200
|
148 200
|
148 200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 865 416
|
1 573 433
|
1 392 729
|
1 234 851
|
1 007 591
|
923 728
|
1 025 612
|
908 646
|
814 005
|
1 451 512
|
1 472 579
|
1 077 402
|
1 172 095
|
1 159 179
|
1 141 260
|
978 077
|
879 349
|
| Venituri totale |
1 865 418
|
1 573 435
|
1 392 731
|
1 235 358
|
1 007 592
|
923 728
|
1 025 612
|
918 367
|
820 220
|
1 456 013
|
1 472 581
|
1 102 404
|
1 210 441
|
1 180 479
|
1 147 653
|
978 078
|
882 164
|
| Cheltuieli totale |
1 843 017
|
1 560 455
|
1 384 365
|
1 215 799
|
963 061
|
896 892
|
1 002 564
|
891 278
|
805 515
|
1 453 391
|
1 411 086
|
1 101 185
|
1 210 006
|
1 178 151
|
1 145 785
|
968 342
|
865 363
|
| Rezultat brut |
+22 401
|
+12 980
|
+8 366
|
+19 559
|
+44 531
|
+26 836
|
+23 048
|
+27 089
|
+14 705
|
+2 622
|
+61 495
|
+1 219
|
+435
|
+2 328
|
+1 868
|
+9 736
|
+16 801
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+18 889
|
+11 289
|
−1 751
|
+9 353
|
+36 928
|
+19 528
|
+12 656
|
+17 795
|
+7 243
|
+1 170
|
+51 544
|
+908
|
+163
|
+966
|
+1 554
|
+2 994
|
+11 068
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
4
|
4
|
3
|
3
|
4
|
4
|
4
|
7
|
6
|
6
|
7
|
7
|
7
|
6
|
7
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CONFOR SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 865 416 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 18 889 lei.
-
Este CONFOR SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CONFOR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are CONFOR SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată CONFOR SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 octombrie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CONFOR SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CONFOR SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.