CUI 50108352
PERAIO TRANS S.R.L.
PERAIO TRANS S.R.L. este o firmă din Borod, județul Bihor, înființată în 2024. Activitatea principală: CAEN 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri. Firma este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 671 mii lei (+424.4% față de 2024), o pierdere netă de 57.1 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
50108352
Nr. înregistrare
J2024001409051
EUID
ROONRC.J2024001409051
Formă juridică
SRL
Județ
Bihor
Localitate
Borod
Adresă
BOROD, NR.153
Data înregistrării
21-05-2024
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 21.05.2024
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 21-05-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4941 - Transporturi rutiere de mărfuriCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
670 955
Rezultat net
−57 105
Capitaluri proprii
−39 746
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4941 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
|---|---|---|
| Bilanț | ||
| Active imobilizate |
29 380
|
4 936
|
| Active circulante |
150 534
|
47 329
|
| Creanțe |
122 371
|
13 306
|
| Casa și conturi la bănci |
28 163
|
34 023
|
| Cheltuieli în avans |
1 408
|
984
|
| Datorii |
221 068
|
36 090
|
| Capitaluri proprii |
−39 746
|
17 159
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
670 955
|
127 959
|
| Venituri totale |
671 804
|
128 323
|
| Cheltuieli totale |
713 480
|
109 907
|
| Rezultat brut |
−41 676
|
+18 416
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−57 105
|
+17 159
|
| Alte date | ||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PERAIO TRANS S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 670 955 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 57 105 lei.
-
Este PERAIO TRANS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, PERAIO TRANS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 21 mai 2024.
-
Ce cod CAEN principal are PERAIO TRANS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri.
-
Când a fost înființată PERAIO TRANS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 mai 2024.
Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PERAIO TRANS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PERAIO TRANS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.