CUI 5042180
VALOR S.A.
VALOR S.A. este o firmă din Sector 3, București, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management. Firma este plătitoare de TVA din 1994 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 8.8 mii lei (−81.0% față de 2024) și o pierdere netă de 28.1 mii lei.
Date de identificare
CUI
5042180
Nr. înregistrare
J40/14622/1994
EUID
ROONRC.J40/14622/1994
Formă juridică
SA
Județ
București
Localitate
Sector 3
Adresă
STR. DELTEI, NR.55
Data înregistrării
04-01-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 01.08.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-05-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
8 800
Rezultat net
−28 070
Capitaluri proprii
−539 205
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7022 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
24 003
|
24 113
|
23 851
|
23 678
|
23 558
|
23 722
|
23 392
|
23 392
|
23 392
|
23 392
|
23 495
|
40 347
|
73 810
|
108 315
|
143 126
|
192 578
|
109 573
|
| Active circulante |
90 374
|
90 097
|
92 777
|
96 709
|
93 188
|
100 025
|
116 390
|
126 954
|
144 921
|
146 619
|
98 759
|
109 916
|
100 808
|
126 474
|
143 275
|
292 747
|
287 738
|
| Creanțe |
2 289
|
2 257
|
121
|
4 656
|
4 104
|
9 652
|
11 483
|
29 108
|
50 087
|
57 260
|
9 047
|
15 197
|
9 094
|
12 306
|
21 937
|
78 928
|
87 327
|
| Casa și conturi la bănci |
1 703
|
1 458
|
6 274
|
5 671
|
2 702
|
3 991
|
18 525
|
11 464
|
8 452
|
2 977
|
3 330
|
8 337
|
5 332
|
27 786
|
18 419
|
30 207
|
16 799
|
| Cheltuieli în avans |
4 406
|
6 642
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
650
|
803
|
12 127
|
3 945
|
963
|
973
|
1 596
|
1 875
|
8 194
|
4 584
|
| Datorii |
657 988
|
631 987
|
636 785
|
612 883
|
580 715
|
600 274
|
623 221
|
645 920
|
701 609
|
602 909
|
564 194
|
555 398
|
559 086
|
558 109
|
571 670
|
592 484
|
394 849
|
| Capitaluri proprii |
−539 205
|
−511 135
|
−520 157
|
−492 496
|
−463 969
|
−476 527
|
−483 439
|
−494 924
|
−532 493
|
−420 771
|
−437 995
|
−404 172
|
−383 495
|
−321 724
|
−283 394
|
−98 965
|
7 046
|
| Capital subscris vărsat |
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
8 800
|
46 219
|
6 000
|
7 750
|
50 728
|
52 429
|
66 878
|
78 942
|
60 190
|
184 992
|
233 657
|
263 506
|
236 739
|
303 872
|
295 262
|
330 153
|
434 602
|
| Venituri totale |
12 867
|
50 377
|
9 880
|
7 752
|
51 728
|
62 753
|
72 742
|
94 307
|
66 782
|
195 769
|
235 096
|
285 704
|
237 640
|
325 594
|
304 325
|
330 675
|
435 444
|
| Cheltuieli totale |
40 937
|
39 562
|
37 540
|
36 046
|
37 618
|
54 265
|
59 178
|
54 308
|
178 504
|
178 545
|
268 919
|
306 381
|
299 411
|
363 924
|
488 753
|
430 237
|
552 676
|
| Rezultat brut |
−28 070
|
+10 815
|
−27 660
|
−28 294
|
+14 110
|
+8 488
|
+13 564
|
+39 999
|
−111 722
|
+17 224
|
−33 823
|
−20 677
|
−61 771
|
−38 330
|
−184 428
|
−99 562
|
−117 232
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−28 070
|
+9 022
|
−27 660
|
−28 527
|
+12 558
|
+6 912
|
+11 485
|
+37 570
|
−111 722
|
+17 224
|
−33 823
|
−20 677
|
−61 771
|
−38 330
|
−184 428
|
−106 012
|
−123 087
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
1
|
2
|
4
|
4
|
7
|
8
|
9
|
9
|
9
|
9
|
9
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut VALOR S.A. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 8 800 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 28 070 lei.
-
Este VALOR S.A. plătitoare de TVA?
-
Da, VALOR S.A. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1994.
-
Ce cod CAEN principal are VALOR S.A.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management.
-
Când a fost înființată VALOR S.A.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 august 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către VALOR S.A. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VALOR S.A.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.