CUI 50458889
NIK CONS CONSTRUCT S.R.L.
NIK CONS CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Căscioarele, județul Giurgiu, înființată în 2024. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.1 mil. lei (+249.6% față de 2024), un profit net de 628.5 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
50458889
Nr. înregistrare
J2024017478009
EUID
ROONRC.J2024017478009
Formă juridică
SRL
Județ
Giurgiu
Localitate
Căscioarele
Adresă
STR ÎNFUNDATA, NR.22
Data înregistrării
22-08-2024
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 22.08.2024
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 22-08-2024
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
4 129 155
Rezultat net
+628 542
Capitaluri proprii
635 799
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
|---|---|---|
| Bilanț | ||
| Active imobilizate |
423 881
|
61 053
|
| Active circulante |
2 553 141
|
917 826
|
| Stocuri |
492 804
|
135 180
|
| Creanțe |
1 924 654
|
678 094
|
| Casa și conturi la bănci |
135 683
|
104 552
|
| Datorii |
2 341 223
|
310 753
|
| Capitaluri proprii |
635 799
|
668 126
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
4 129 155
|
1 181 058
|
| Venituri totale |
4 129 155
|
1 195 392
|
| Cheltuieli totale |
3 408 779
|
497 772
|
| Rezultat brut |
+720 376
|
+697 620
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+628 542
|
+667 926
|
| Alte date | ||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut NIK CONS CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 4 129 155 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 628 542 lei.
-
Este NIK CONS CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, NIK CONS CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 22 august 2024.
-
Ce cod CAEN principal are NIK CONS CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată NIK CONS CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la ANAF pe 22 august 2024.
Sursa: ANAF · actualizat 16-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către NIK CONS CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește NIK CONS CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.