CUI 50605130
CEAS CONSTRUCT S.R.L.
CEAS CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2024. Activitatea principală: CAEN 4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență, Inactivă fiscal. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 24.5 mii lei (−80.8% față de 2024), o pierdere netă de 30.6 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
50605130
Nr. înregistrare
J2024025710007
EUID
ROONRC.J2024025710007
Formă juridică
SRL
Județ
Cluj
Localitate
Cluj-Napoca
Adresă
STR. BUCIUM, NR.17-19, AP.2
Data înregistrării
27-09-2024
Stare înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 19.08.2025
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 05-09-2025
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
24 480
Rezultat net
−30 557
Capitaluri proprii
2 148
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4222 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4222 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
|---|---|---|
| Bilanț | ||
| Active imobilizate |
4 252
|
6 843
|
| Active circulante |
1 288
|
58 158
|
| Creanțe |
—
|
22 616
|
| Casa și conturi la bănci |
1 288
|
35 542
|
| Datorii |
3 392
|
6 389
|
| Capitaluri proprii |
2 148
|
58 612
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
24 480
|
127 560
|
| Venituri totale |
24 480
|
127 560
|
| Cheltuieli totale |
54 788
|
67 872
|
| Rezultat brut |
−30 308
|
+59 688
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−30 557
|
+58 412
|
| Alte date | ||
| Număr mediu de salariați |
1
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CEAS CONSTRUCT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 24 480 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 30 557 lei.
-
Este CEAS CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, CEAS CONSTRUCT S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are CEAS CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii.
-
Când a fost înființată CEAS CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la ANAF pe 27 septembrie 2024.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CEAS CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CEAS CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.