CUI 5067710
PREFCON SRL
PREFCON SRL este o firmă din Zalău, județul Sălaj, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea. Firma este plătitoare de TVA din 1994 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.5 mil. lei (+33.6% față de 2024), un profit net de 115.9 mii lei și 15 angajați.
Date de identificare
CUI
5067710
Nr. înregistrare
J1993000834315
EUID
ROONRC.J1993000834315
Formă juridică
SRL
Județ
Sălaj
Localitate
Zalău
Adresă
STR. FABRICII, NR.10, SC.B, ET.2, AP.8
Data înregistrării
11-01-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 11.01.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 11-01-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7210 - Cercetare-dezvoltare în ştiinţe naturale şi inginerie
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 450 800
Rezultat net
+115 925
Capitaluri proprii
531 145
Număr mediu de salariați
15
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
369 985
|
391 111
|
179 770
|
210 454
|
192 000
|
499 101
|
402 994
|
429 214
|
464 476
|
373 609
|
321 424
|
327 323
|
307 880
|
362 766
|
482 683
|
680 155
|
926 833
|
| Active circulante |
628 316
|
396 067
|
594 704
|
812 451
|
1 373 533
|
839 858
|
1 423 563
|
1 008 302
|
859 704
|
995 989
|
567 438
|
429 707
|
484 784
|
462 945
|
455 031
|
563 201
|
739 757
|
| Stocuri |
—
|
—
|
140 544
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
150
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
785 861
|
638 344
|
822 127
|
841 187
|
960 065
|
428 691
|
1 038 264
|
419 489
|
675 301
|
581 765
|
220 714
|
245 964
|
224 396
|
250 847
|
234 358
|
307 019
|
485 082
|
| Casa și conturi la bănci |
−157 545
|
−242 277
|
−367 967
|
−28 736
|
413 468
|
411 167
|
385 299
|
588 813
|
184 403
|
414 224
|
346 724
|
183 743
|
260 388
|
211 948
|
220 673
|
256 182
|
254 675
|
| Cheltuieli în avans |
10 206
|
301 220
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
477 362
|
575 400
|
387 203
|
311 591
|
499 793
|
108 058
|
309 212
|
164 987
|
448 427
|
354 262
|
346 338
|
203 297
|
197 298
|
137 757
|
163 358
|
203 321
|
256 492
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
5 643
|
86 236
|
242 482
|
399 396
|
| Capitaluri proprii |
531 145
|
512 998
|
387 271
|
711 314
|
1 065 740
|
1 230 901
|
1 517 345
|
1 272 529
|
875 753
|
1 015 336
|
542 524
|
553 733
|
595 366
|
682 311
|
688 120
|
797 553
|
1 010 702
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 450 800
|
1 834 821
|
1 799 261
|
1 806 880
|
2 785 290
|
2 013 068
|
2 658 016
|
1 262 474
|
2 036 078
|
3 041 709
|
1 292 520
|
954 017
|
912 148
|
909 499
|
1 166 374
|
938 410
|
1 674 577
|
| Venituri totale |
2 458 786
|
1 695 027
|
1 990 214
|
1 812 031
|
2 878 902
|
2 029 278
|
2 661 524
|
1 288 612
|
2 052 842
|
3 056 401
|
1 299 085
|
973 109
|
922 913
|
999 630
|
1 334 056
|
1 255 471
|
1 758 843
|
| Cheltuieli totale |
2 298 188
|
1 540 413
|
1 796 128
|
1 676 795
|
1 787 396
|
1 550 309
|
1 653 251
|
879 045
|
1 405 724
|
1 840 067
|
1 025 759
|
798 348
|
786 438
|
836 531
|
1 140 321
|
1 193 127
|
1 185 007
|
| Rezultat brut |
+160 598
|
+154 614
|
+194 086
|
+135 236
|
+1 091 506
|
+478 969
|
+1 008 273
|
+409 567
|
+647 118
|
+1 216 334
|
+273 326
|
+174 761
|
+136 475
|
+163 099
|
+193 735
|
+62 344
|
+573 836
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+115 925
|
+125 727
|
+175 959
|
+119 259
|
+1 062 717
|
+464 147
|
+981 658
|
+396 776
|
+545 134
|
+1 014 071
|
+229 038
|
+145 602
|
+115 406
|
+135 090
|
+157 854
|
+45 735
|
+483 266
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
15
|
12
|
13
|
10
|
9
|
16
|
16
|
16
|
17
|
13
|
1
|
14
|
14
|
16
|
17
|
14
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PREFCON SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 450 800 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 115 925 lei.
-
Este PREFCON SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PREFCON SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 11 ianuarie 1994.
-
Ce cod CAEN principal are PREFCON SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea.
-
Când a fost înființată PREFCON SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 decembrie 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PREFCON SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PREFCON SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.