CUI 50684185

DATA VELOCITY SYSTEMS S.R.L.

DATA VELOCITY SYSTEMS S.R.L. este o firmă din Târgu Mureş, județul Mureș, înființată în 2024. Activitatea principală: CAEN 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client). Firma este plătitoare de TVA din 2024. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 352.1 mii lei, un profit net de 270.5 mii lei și 1 angajat.

Activă

Date de identificare

CUI

50684185

Nr. înregistrare

J2024030168000

EUID

ROONRC.J2024030168000

Formă juridică

SRL

Județ

Mureș

Localitate

Târgu Mureş

Adresă

STR. NICOLAE BĂLCESCU, NR.6, SC.A, AP.12

Data înregistrării

10-10-2024

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 10.10.2024

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 10-10-2024

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Nu

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.2 (2008)

  • 5821 - Activităţi de editare a jocurilor de calculator

  • 5829 - Activităţi de editare a altor produse software

  • 6202 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei

  • 6203 - Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul

  • 6209 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei

  • 6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe

  • 6312 - Activităţi ale portalurilor web

  • 6399 - Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a

  • 7311 - Activităţi ale agenţiilor de publicitate

  • 7410 - Activităţi de design specializat

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

352 107

Rezultat net

+3 675.3%

+270 504

Capitaluri proprii

+3 672.3%

263 138

Număr mediu de salariați

1

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut DATA VELOCITY SYSTEMS S.R.L. în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 352 107 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 270 504 lei.

Este DATA VELOCITY SYSTEMS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, DATA VELOCITY SYSTEMS S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 10 octombrie 2024.

Ce cod CAEN principal are DATA VELOCITY SYSTEMS S.R.L.?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6201 - Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Când a fost înființată DATA VELOCITY SYSTEMS S.R.L.?

Firma a fost înregistrată la ANAF pe 10 octombrie 2024.

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către DATA VELOCITY SYSTEMS S.R.L. în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește DATA VELOCITY SYSTEMS S.R.L.?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit