CUI 5111727
VIVAT CONSTRUCT SRL
VIVAT CONSTRUCT SRL este o firmă din Mun. Suceava, județul SUCEAVA, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 0812 - Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului. Firma este plătitoare de TVA din 2003 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 11.7 mil. lei (−34.6% față de 2024), un profit net de 1.8 mil. lei și 21 de angajați.
CUI
5111727
Nr. înregistrare
J33/77/1994
EUID
ROONRC.J33/77/1994
Formă juridică
SRL
Județ
SUCEAVA
Localitate
Mun. Suceava
Adresă
STR. MAGNOLIEI, NR.1, BL.1, SC.B, AP.1
Cod CAEN principal
0812 - Extracția pietrișului și nisipului; extracția argilei și caolinului
Data înregistrării
21-01-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 21.01.1994
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 12-04-2003
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
GHELIUC LĂCRĂMIOARA
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0111
-
0113
-
0116
-
0119
-
0121
-
0124
-
0125
-
0126
-
0127
-
0128
-
0129
-
0130
-
0141
-
0142
-
0143
-
0145
-
0146
-
0147
-
0149
-
0150
-
0161
-
0162
-
0163
-
0164
-
0811
-
0812
-
0990
-
2332 - Fabricarea cărămizilor, ţiglelor şi altor produse pentru construcţii, din argilă arsă
-
2351 - Fabricarea cimentului
-
2352 - Fabricarea varului şi ipsosului
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcţii
-
2362 - Fabricarea produselor din ipsos pentru construcţii
-
2363 - Fabricarea betonului
-
2364 - Fabricarea mortarului
-
2365 - Fabricarea produselor din azbociment
-
2369 - Fabricarea altor articole din beton, ciment şi ipsos
-
2370 - Tăierea, fasonarea şi finisarea pietrei
-
2391 - Fabricarea de produse abrazive
-
2399 - Fabricarea altor produse din minerale nemetalice, n.c.a.
-
3319 - Repararea altor echipamente
-
3320 - Instalarea maşinilor şi echipamentelor industriale
-
3831 - Demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
-
4110 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4212 - Lucrări de construcţii a căilor ferate de suprafaţă şi subterane.
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4222 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru electricitate şi telecomunicaţii
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4313 - Lucrări de foraj şi sondaj pentru construcţii
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4611 - Intermedieri în comerţul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile şi cu semifabricate
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4616 - Intermedieri în comerţul cu textile, confecţii din blană, încălţăminte şi articole din piele
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
-
4622 - Comerţ cu ridicata al florilor şi al plantelor
-
4623 - Comerţ cu ridicata al animalelor vii
-
4663 - Comerţ cu ridicata al maşinilor pentru industria minieră şi construcţii
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5224 - Manipulări
-
6810 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
7739 - Activităţi de închirierea şi leasing cu alte maşini, echipamente şi bunuri tangibile n.c.a.
-
8292 - Activităţi de ambalare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0812 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
38 870 161
|
29 918 340
|
29 627 962
|
33 433 217
|
26 844 563
|
23 658 291
|
20 239 163
|
14 806 960
|
12 433 905
|
11 999 647
|
12 058 583
|
12 512 297
|
12 685 695
|
12 802 450
|
12 658 979
|
13 089 265
|
14 177 514
|
| Active circulante |
14 519 569
|
20 694 376
|
17 382 967
|
10 898 859
|
9 567 911
|
8 341 252
|
7 115 775
|
5 951 434
|
6 177 219
|
5 661 946
|
5 705 489
|
6 163 209
|
6 824 310
|
7 692 166
|
8 298 811
|
6 085 131
|
4 903 854
|
| Stocuri |
935 115
|
3 024 455
|
5 610 887
|
4 652 228
|
4 981 791
|
2 672 592
|
2 189 816
|
1 641 284
|
1 932 021
|
1 783 160
|
1 610 859
|
1 827 740
|
2 203 582
|
3 826 702
|
4 085 629
|
2 790 814
|
3 440 767
|
| Creanțe |
10 309 139
|
14 223 491
|
8 513 054
|
3 093 195
|
1 396 250
|
2 408 378
|
1 709 904
|
1 120 113
|
1 168 254
|
933 973
|
1 200 557
|
1 384 223
|
1 723 397
|
1 677 796
|
4 005 461
|
3 138 855
|
1 500 788
|
| Casa și conturi la bănci |
270 168
|
441 283
|
253 879
|
148 289
|
184 723
|
255 135
|
210 908
|
303 932
|
190 839
|
58 708
|
7 968
|
76 249
|
35 266
|
15 135
|
6 648
|
155 462
|
−37 701
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
2 729
|
0
|
50 820
|
—
|
—
|
| Datorii |
42 177 768
|
41 108 265
|
36 369 412
|
37 125 261
|
30 422 280
|
25 313 838
|
21 650 188
|
15 680 219
|
13 553 828
|
12 534 592
|
12 628 424
|
13 335 080
|
13 933 390
|
14 859 729
|
15 494 555
|
13 962 963
|
13 973 978
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
0
|
0
|
11 133
|
11 133
|
14 963
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
11 211 962
|
9 504 451
|
10 641 517
|
7 206 815
|
5 990 194
|
6 685 705
|
5 704 750
|
5 078 175
|
5 057 296
|
5 127 001
|
5 135 648
|
5 340 426
|
5 579 344
|
5 634 887
|
5 502 922
|
5 200 300
|
5 092 427
|
| Capital subscris vărsat |
1 300 500
|
1 300 500
|
1 300 500
|
1 300 500
|
1 300 500
|
1 300 500
|
1 300 500
|
1 300 500
|
1 300 500
|
1 300 500
|
1 300 500
|
1 300 500
|
1 300 500
|
1 300 000
|
1 300 000
|
1 300 000
|
1 300 000
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
11 699 649
|
17 900 003
|
19 108 682
|
6 739 979
|
2 509 558
|
2 837 554
|
1 803 939
|
762 094
|
352 137
|
1 289 317
|
2 229 786
|
4 006 965
|
3 255 185
|
3 916 024
|
3 753 414
|
4 686 225
|
2 524 352
|
| Venituri totale |
25 049 553
|
22 720 922
|
24 731 190
|
16 141 360
|
9 291 029
|
11 591 797
|
8 165 737
|
3 331 515
|
2 792 272
|
1 950 797
|
2 805 786
|
3 633 415
|
3 730 124
|
6 021 424
|
5 212 012
|
4 773 076
|
3 358 001
|
| Cheltuieli totale |
22 892 666
|
20 615 421
|
19 453 288
|
14 360 807
|
8 989 729
|
10 413 914
|
7 518 283
|
3 310 636
|
2 785 874
|
1 923 028
|
2 776 904
|
3 195 277
|
3 299 797
|
4 828 422
|
4 687 185
|
4 656 604
|
5 211 666
|
| Rezultat brut |
+2 156 887
|
+2 105 501
|
+5 277 902
|
+1 780 553
|
+301 300
|
+1 177 883
|
+647 454
|
+20 879
|
+6 398
|
+27 769
|
+28 882
|
+438 138
|
+430 327
|
+1 193 002
|
+524 827
|
+116 472
|
−1 853 665
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 814 580
|
+1 436 319
|
+4 446 831
|
+1 501 355
|
+273 417
|
+1 032 068
|
+647 454
|
+20 879
|
+6 398
|
+27 769
|
+28 882
|
+385 692
|
+354 263
|
+1 193 002
|
+508 602
|
+107 872
|
−1 860 998
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
18
|
18
|
21
|
—
|
25
|
19
|
17
|
24
|
27
|
31
|
44
|
44
|
57
|
50
|
44
|
27
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 12-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către VIVAT CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VIVAT CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.