CUI 5113736
MELGIC COM SRL
MELGIC COM SRL este o firmă din Orş. Târgu Bujor, județul Galați, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor. Firma este plătitoare de TVA din 2016 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 579.3 mii lei (+0.1% față de 2024), un profit net de 102.1 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
5113736
Nr. înregistrare
J17/130/1994
EUID
ROONRC.J17/130/1994
Formă juridică
SRL
Județ
Galați
Localitate
Orş. Târgu Bujor
Adresă
STR. PĂCII, NR.19
Data înregistrării
24-01-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 24.01.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2016
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5610 - Restaurante
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
579 299
Rezultat net
+102 144
Capitaluri proprii
628 258
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 5630 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
100 357
|
70 634
|
99 903
|
129 173
|
5 690
|
10 638
|
15 587
|
20 535
|
21 640
|
15 287
|
31 141
|
45 976
|
37 858
|
0
|
0
|
625
|
625
|
| Active circulante |
562 105
|
500 943
|
548 794
|
423 602
|
551 335
|
397 766
|
379 425
|
208 655
|
243 501
|
167 432
|
137 481
|
97 465
|
17 066
|
713
|
1 034
|
3 182
|
8 367
|
| Stocuri |
39 204
|
98 175
|
57 047
|
69 069
|
35 069
|
54 843
|
49 979
|
39 988
|
49 421
|
23 456
|
22 071
|
27 621
|
12 883
|
702
|
702
|
856
|
6 224
|
| Creanțe |
5 944
|
−3 934
|
51 389
|
37 519
|
50 236
|
23 556
|
12 157
|
10 777
|
30 550
|
−5 823
|
7 843
|
629
|
400
|
0
|
0
|
—
|
13
|
| Casa și conturi la bănci |
516 957
|
406 702
|
440 358
|
317 014
|
466 030
|
319 367
|
317 289
|
157 890
|
163 530
|
149 799
|
107 567
|
69 215
|
3 783
|
11
|
332
|
2 326
|
2 130
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Datorii |
34 204
|
45 463
|
29 321
|
19 746
|
33 392
|
19 193
|
20 222
|
18 933
|
18 267
|
24 057
|
17 735
|
14 624
|
55 521
|
3 114
|
3 435
|
8 643
|
8 872
|
| Venituri în avans |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
628 258
|
526 114
|
619 376
|
533 029
|
523 633
|
389 211
|
374 790
|
210 257
|
246 874
|
158 662
|
150 887
|
128 817
|
−597
|
−2 401
|
−2 401
|
−4 836
|
120
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
579 299
|
578 842
|
667 641
|
766 249
|
529 420
|
261 469
|
340 419
|
360 902
|
341 953
|
199 484
|
257 297
|
290 846
|
26 471
|
0
|
14 561
|
23 500
|
21 632
|
| Venituri totale |
579 299
|
578 842
|
667 641
|
766 249
|
529 420
|
282 948
|
340 419
|
360 902
|
341 953
|
199 484
|
257 297
|
290 846
|
26 471
|
0
|
14 561
|
23 500
|
21 632
|
| Cheltuieli totale |
461 800
|
423 429
|
352 792
|
249 190
|
190 519
|
166 009
|
172 469
|
193 900
|
188 272
|
136 384
|
196 190
|
152 709
|
23 873
|
0
|
19 833
|
26 708
|
22 809
|
| Rezultat brut |
+117 499
|
+155 413
|
+314 849
|
+517 059
|
+338 901
|
+116 939
|
+167 950
|
+167 002
|
+153 681
|
+63 100
|
+61 107
|
+138 137
|
+2 598
|
0
|
−5 272
|
−3 208
|
−1 177
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+102 144
|
+138 042
|
+309 174
|
+509 396
|
+334 422
|
+114 422
|
+164 533
|
+163 383
|
+149 307
|
+61 095
|
+53 320
|
+129 414
|
+1 804
|
0
|
−5 272
|
−4 956
|
−2 644
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
4
|
4
|
2
|
2
|
3
|
3
|
3
|
3
|
4
|
2
|
1
|
0
|
1
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MELGIC COM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 579 299 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 102 144 lei.
-
Este MELGIC COM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MELGIC COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2016.
-
Ce cod CAEN principal are MELGIC COM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor.
-
Când a fost înființată MELGIC COM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 ianuarie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MELGIC COM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MELGIC COM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.