CUI 5116422
IMPRIMATE SRL
IMPRIMATE SRL este o firmă din Vaslui, județul Vaslui, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie. Firma este plătitoare de TVA din 1994. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 5.5 mil. lei (+4.5% față de 2023), un profit net de 1.2 mil. lei și 16 angajați.
Date de identificare
CUI
5116422
Nr. înregistrare
J37/26/1994
EUID
ROONRC.J37/26/1994
Formă juridică
SRL
Județ
Vaslui
Localitate
Vaslui
Adresă
Str. Nicolae Iorga, Nr. , C.P.
Data înregistrării
24-01-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 24.01.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-03-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1723 - Fabricarea articolelor de papetărie
-
1811 - Tipărirea ziarelor
-
1812 - Alte activităţi de tipărire n.c.a.
-
1813 - Servicii pregătitoare pentru pretipărire
-
1814 - Legătorie şi servicii conexe
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
5 469 626
Rezultat net
+1 233 793
Capitaluri proprii
2 958 164
Număr mediu de salariați
16
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4762 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 134 533
|
956 746
|
593 207
|
403 039
|
490 739
|
585 335
|
637 210
|
721 451
|
845 842
|
968 857
|
910 126
|
715 907
|
471 654
|
237 838
|
291 214
|
284 864
|
| Active circulante |
3 477 562
|
2 579 135
|
2 371 227
|
2 309 227
|
2 253 503
|
1 521 933
|
1 190 335
|
991 612
|
751 614
|
957 308
|
984 669
|
506 921
|
414 548
|
442 280
|
346 693
|
328 789
|
| Stocuri |
698 316
|
817 696
|
777 399
|
729 245
|
594 601
|
650 411
|
674 687
|
504 562
|
431 823
|
408 279
|
245 516
|
120 095
|
61 666
|
166 167
|
207 436
|
187 666
|
| Creanțe |
748 525
|
474 144
|
775 719
|
305 742
|
316 816
|
603 704
|
289 548
|
204 261
|
241 759
|
273 186
|
566 268
|
339 617
|
222 782
|
166 372
|
82 811
|
101 563
|
| Casa și conturi la bănci |
2 030 721
|
1 287 295
|
818 109
|
1 274 240
|
1 342 086
|
267 818
|
226 100
|
282 789
|
78 032
|
275 843
|
172 885
|
47 209
|
130 100
|
109 741
|
56 446
|
39 560
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
2 173
|
7 804
|
12 582
|
19 767
|
—
|
—
|
1 322
|
1 586
|
| Datorii |
1 653 931
|
1 098 350
|
1 002 946
|
566 069
|
381 464
|
432 418
|
313 556
|
400 872
|
387 364
|
411 641
|
580 464
|
348 011
|
176 706
|
148 672
|
251 846
|
346 363
|
| Venituri în avans |
—
|
0
|
0
|
21 538
|
45 231
|
71 077
|
96 923
|
122 769
|
148 618
|
174 461
|
206 769
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
2 958 164
|
2 437 531
|
1 961 488
|
2 124 659
|
2 317 547
|
1 603 773
|
1 417 066
|
1 189 422
|
1 063 647
|
1 347 867
|
1 120 144
|
894 584
|
709 496
|
531 446
|
387 383
|
268 876
|
| Capital subscris vărsat |
1 870
|
1 870
|
1 870
|
1 870
|
1 870
|
1 870
|
1 870
|
1 870
|
1 870
|
1 870
|
1 870
|
1 870
|
1 870
|
1 700
|
1 700
|
1 700
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
5 469 626
|
5 234 109
|
4 942 253
|
3 611 640
|
4 079 006
|
3 410 940
|
2 690 163
|
2 534 526
|
2 680 202
|
2 767 527
|
2 117 767
|
2 120 270
|
1 822 532
|
1 513 688
|
1 259 086
|
1 212 593
|
| Venituri totale |
5 609 895
|
5 400 063
|
5 082 106
|
3 776 138
|
4 246 601
|
3 551 972
|
2 800 249
|
2 804 177
|
2 775 478
|
2 802 034
|
2 124 321
|
2 134 402
|
1 922 381
|
1 520 441
|
1 261 587
|
1 216 804
|
| Cheltuieli totale |
4 206 586
|
4 147 108
|
4 125 625
|
2 992 840
|
3 497 048
|
2 982 300
|
2 576 177
|
2 531 319
|
2 508 833
|
2 523 303
|
1 844 309
|
1 910 283
|
1 705 106
|
1 349 517
|
1 184 543
|
1 161 874
|
| Rezultat brut |
+1 403 309
|
+1 252 955
|
+956 481
|
+783 298
|
+749 553
|
+569 672
|
+224 072
|
+272 858
|
+266 645
|
+278 731
|
+280 012
|
+224 119
|
+217 275
|
+170 924
|
+77 044
|
+54 930
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+1 233 793
|
+1 159 183
|
+916 828
|
+754 221
|
+713 774
|
+536 707
|
+198 603
|
+233 388
|
+225 036
|
+227 725
|
+225 560
|
+185 087
|
+177 880
|
+144 063
|
+64 493
|
+42 870
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
16
|
16
|
16
|
19
|
15
|
16
|
18
|
20
|
20
|
14
|
13
|
13
|
13
|
13
|
13
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut IMPRIMATE SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 5 469 626 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 233 793 lei.
-
Este IMPRIMATE SRL plătitoare de TVA?
-
Da, IMPRIMATE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 1994.
-
Ce cod CAEN principal are IMPRIMATE SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie.
-
Când a fost înființată IMPRIMATE SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 ianuarie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către IMPRIMATE SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește IMPRIMATE SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.