CUI 5143214
IVIS CONSTRUCT SRL
IVIS CONSTRUCT SRL este o firmă din Suceava, județul Suceava, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare. Firma este plătitoare de TVA din 1994 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.4 mil. lei (−0.8% față de 2024), o pierdere netă de 111.6 mii lei și 7 angajați.
Date de identificare
CUI
5143214
Nr. înregistrare
J1994000119334
EUID
ROONRC.J1994000119334
Formă juridică
SRL
Județ
Suceava
Localitate
Suceava
Adresă
STR. PETRU RAREŞ, NR.69
Data înregistrării
31-01-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 31.01.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-04-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1812 - Alte activități de tipărire n.c.a.
-
2224 - Fabricarea articolelor din material plastic pentru construcții
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uși și ferestre din metal
-
2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
-
3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
-
3311 - Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4753 - Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și al altor acoperitoare de podea
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4762 - Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie
-
4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
-
4772 - Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
6190 - Alte activităţi de telecomunicaţii
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 400 462
Rezultat net
−111 624
Capitaluri proprii
739 060
Număr mediu de salariați
7
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4329 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4329 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4329 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4329 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4329 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4329 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4329 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
48 617
|
49 522
|
48 494
|
64 897
|
85 957
|
142 891
|
88 897
|
49 198
|
53 645
|
52 593
|
75 903
|
68 055
|
69 397
|
21 102
|
26 357
|
34 509
|
| Active circulante |
849 927
|
1 118 534
|
957 327
|
785 611
|
815 253
|
784 322
|
779 760
|
726 006
|
884 825
|
823 097
|
766 362
|
739 073
|
724 490
|
671 633
|
610 402
|
482 313
|
| Stocuri |
581 563
|
797 729
|
665 762
|
535 221
|
481 840
|
583 200
|
524 527
|
483 746
|
643 607
|
579 917
|
521 441
|
503 460
|
487 917
|
432 183
|
406 219
|
288 334
|
| Creanțe |
198 433
|
207 141
|
208 809
|
196 934
|
201 086
|
199 509
|
205 165
|
206 250
|
205 101
|
211 926
|
209 692
|
204 969
|
214 652
|
209 874
|
201 616
|
191 199
|
| Casa și conturi la bănci |
69 931
|
113 664
|
82 756
|
53 456
|
132 327
|
1 613
|
50 068
|
36 010
|
36 117
|
31 254
|
35 229
|
30 644
|
21 921
|
29 576
|
2 567
|
2 780
|
| Cheltuieli în avans |
9 148
|
9 148
|
9 148
|
9 148
|
9 148
|
9 148
|
9 148
|
9 148
|
9 148
|
9 148
|
9 148
|
9 148
|
9 148
|
9 148
|
9 148
|
11 164
|
| Datorii |
168 632
|
326 520
|
174 946
|
164 996
|
164 857
|
194 244
|
230 175
|
236 140
|
479 904
|
509 654
|
524 963
|
567 401
|
552 122
|
501 870
|
518 716
|
431 617
|
| Capitaluri proprii |
739 060
|
850 684
|
840 023
|
694 660
|
745 501
|
742 117
|
647 630
|
548 212
|
467 714
|
375 184
|
326 450
|
248 875
|
250 913
|
200 013
|
127 191
|
96 369
|
| Capital subscris vărsat |
45 240
|
45 240
|
45 240
|
45 240
|
45 240
|
45 240
|
45 240
|
45 240
|
45 240
|
240
|
240
|
240
|
240
|
205
|
205
|
205
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 400 462
|
2 418 792
|
2 620 353
|
2 188 450
|
2 012 979
|
2 013 989
|
1 956 580
|
1 896 350
|
1 660 969
|
1 658 109
|
1 696 568
|
1 541 021
|
1 226 865
|
1 377 884
|
1 413 974
|
1 395 113
|
| Venituri totale |
2 424 359
|
2 439 106
|
2 654 290
|
2 217 290
|
2 040 270
|
2 039 775
|
1 966 548
|
1 906 629
|
1 754 780
|
1 735 021
|
1 735 216
|
1 576 324
|
1 306 355
|
1 476 215
|
1 494 540
|
1 465 371
|
| Cheltuieli totale |
2 535 983
|
2 398 891
|
2 425 929
|
2 141 474
|
2 020 483
|
1 927 294
|
1 847 442
|
1 807 065
|
1 698 150
|
1 676 961
|
1 642 814
|
1 578 348
|
1 245 741
|
1 389 289
|
1 457 321
|
1 405 926
|
| Rezultat brut |
−111 624
|
+40 215
|
+228 361
|
+75 816
|
+19 787
|
+112 481
|
+119 106
|
+99 564
|
+56 630
|
+58 060
|
+92 402
|
−2 024
|
+60 614
|
+86 926
|
+37 219
|
+59 445
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−111 624
|
+32 401
|
+196 449
|
+58 718
|
+3 384
|
+94 487
|
+99 418
|
+80 498
|
+47 530
|
+48 734
|
+77 574
|
−2 038
|
+50 866
|
+72 821
|
+30 821
|
+49 299
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
7
|
7
|
7
|
7
|
6
|
7
|
7
|
9
|
9
|
9
|
8
|
8
|
8
|
9
|
10
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut IVIS CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 400 462 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 111 624 lei.
-
Este IVIS CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, IVIS CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 1994.
-
Ce cod CAEN principal are IVIS CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.
-
Când a fost înființată IVIS CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 ianuarie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către IVIS CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește IVIS CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.