CUI 515406
IRUCOM SA
IRUCOM SA este o firmă din Miercurea Ciuc, județul Harghita, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract. Firma este plătitoare de TVA din 2013 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 6.9 mii lei (+244.2% față de 2024) și o pierdere netă de 12.6 mii lei.
Date de identificare
CUI
515406
Nr. înregistrare
J1991000026192
EUID
ROONRC.J1991000026192
Formă juridică
SA
Județ
Harghita
Localitate
Miercurea Ciuc
Adresă
STR. PATINOARULUI, NR.5, SC.B, AP.6
Data înregistrării
04-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.12.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 12-12-2013
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
6 884
Rezultat net
−12 619
Capitaluri proprii
91 500
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6832 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6820 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
35 038
|
35 810
|
37 216
|
77 026
|
79 621
|
134 375
|
147 660
|
323 318
|
333 025
|
523 394
|
584 950
|
840 717
|
1 059 780
|
1 089 222
|
1 278 621
|
1 315 891
|
| Active circulante |
57 807
|
68 600
|
193 320
|
220 876
|
227 231
|
51 941
|
77 385
|
57 924
|
81 510
|
56 502
|
55 166
|
135 886
|
111 099
|
154 893
|
110 746
|
129 808
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
11 708
|
51 708
|
51 708
|
51 708
|
51 708
|
51 708
|
51 708
|
51 708
|
51 708
|
51 607
|
| Creanțe |
23 487
|
13 164
|
10 345
|
2 517
|
2 295
|
2 910
|
3 223
|
5 825
|
4 986
|
4 059
|
3 315
|
59 024
|
59 375
|
103 124
|
59 024
|
76 839
|
| Casa și conturi la bănci |
34 320
|
55 436
|
182 975
|
218 359
|
224 936
|
49 031
|
62 454
|
391
|
24 816
|
735
|
143
|
25 154
|
16
|
61
|
14
|
1 362
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
51 000
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
1 345
|
291
|
3 534
|
3 097
|
3 218
|
12 692
|
44 238
|
203 827
|
214 527
|
487 423
|
535 469
|
1 024 952
|
1 099 500
|
1 099 822
|
1 093 862
|
1 058 725
|
| Capitaluri proprii |
91 500
|
104 119
|
227 002
|
294 805
|
303 634
|
173 624
|
180 807
|
177 415
|
200 008
|
92 473
|
104 647
|
2 651
|
71 379
|
144 293
|
295 505
|
386 974
|
| Capital subscris vărsat |
90 011
|
90 011
|
90 011
|
90 011
|
90 011
|
90 011
|
90 011
|
90 011
|
90 011
|
90 011
|
90 011
|
90 011
|
90 011
|
90 011
|
90 010
|
90 010
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
6 884
|
2 000
|
8 796
|
2 552
|
206 620
|
62 436
|
484 282
|
6 500
|
339 407
|
74 777
|
365 483
|
225 874
|
0
|
42 000
|
10 919
|
142 322
|
| Venituri totale |
6 884
|
2 000
|
197 735
|
2 553
|
206 620
|
590 644
|
484 282
|
6 500
|
339 407
|
74 791
|
463 890
|
225 884
|
0
|
42 000
|
10 919
|
142 764
|
| Cheltuieli totale |
19 503
|
24 444
|
89 742
|
11 320
|
52 619
|
55 604
|
466 361
|
28 896
|
221 689
|
84 720
|
347 977
|
287 837
|
72 914
|
61 739
|
102 389
|
242 285
|
| Rezultat brut |
−12 619
|
−22 444
|
+107 993
|
−8 767
|
+154 001
|
+535 040
|
+17 921
|
−22 396
|
+117 718
|
−9 929
|
+115 913
|
−61 953
|
−72 914
|
−19 739
|
−91 470
|
−99 521
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−12 619
|
−22 444
|
+106 016
|
−8 829
|
+149 002
|
+521 025
|
+3 392
|
−22 593
|
+107 535
|
−12 174
|
+101 996
|
−68 729
|
−72 914
|
−19 739
|
−91 470
|
−102 746
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut IRUCOM SA în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 6 884 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 12 619 lei.
-
Este IRUCOM SA plătitoare de TVA?
-
Da, IRUCOM SA este înregistrată în scopuri de TVA din 12 decembrie 2013.
-
Ce cod CAEN principal are IRUCOM SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6832 - Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract.
-
Când a fost înființată IRUCOM SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 februarie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către IRUCOM SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește IRUCOM SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.