CUI 5155553
CARMIH SRL
CARMIH SRL este o firmă din Perişoru, județul Călărași, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase. Firma este plătitoare de TVA din 1998. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1.7 mil. lei (+32.0% față de 2023), un profit net de 169.6 mii lei și 7 angajați.
Date de identificare
CUI
5155553
Nr. înregistrare
J1994000013517
EUID
ROONRC.J1994000013517
Formă juridică
SRL
Județ
Călărași
Localitate
Perişoru
Adresă
NR.23, CARTIER JEGĂLIA GARĂ
Data înregistrării
03-02-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 03.02.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-09-1998
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoaseCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0161 - Activităţi auxiliare pentru producţia vegetală
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 729 902
Rezultat net
+169 633
Capitaluri proprii
3 863 675
Număr mediu de salariați
7
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
5 016 582
|
5 633 636
|
6 149 225
|
3 675 585
|
3 066 613
|
3 032 669
|
3 647 012
|
3 765 037
|
3 773 824
|
3 665 442
|
3 692 403
|
2 929 942
|
2 203 059
|
1 513 341
|
1 210 656
|
915 246
|
| Active circulante |
1 184 758
|
1 400 964
|
914 398
|
766 859
|
937 511
|
748 915
|
717 586
|
999 026
|
1 097 147
|
1 189 995
|
780 241
|
881 784
|
756 173
|
876 067
|
818 106
|
815 486
|
| Stocuri |
1 119 250
|
919 476
|
771 371
|
650 610
|
885 062
|
371 571
|
512 677
|
560 445
|
569 492
|
943 005
|
519 170
|
575 023
|
415 527
|
443 359
|
405 165
|
353 275
|
| Creanțe |
45 833
|
20 105
|
105 643
|
37 093
|
33 009
|
48 959
|
100 374
|
83 259
|
176 117
|
234 077
|
212 212
|
271 603
|
311 903
|
369 255
|
395 250
|
316 651
|
| Casa și conturi la bănci |
19 675
|
461 383
|
37 384
|
79 156
|
19 440
|
328 385
|
104 535
|
355 322
|
351 538
|
12 913
|
48 859
|
35 158
|
28 743
|
63 453
|
17 691
|
145 560
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
7 301
|
7 221
|
12 890
|
13 396
|
11 767
|
3 444
|
13 814
|
10 216
|
17 974
|
—
|
—
|
—
|
—
|
21 819
|
143 216
|
| Datorii |
2 337 665
|
3 121 388
|
3 301 697
|
1 196 433
|
805 789
|
587 231
|
1 590 261
|
2 184 317
|
2 544 933
|
2 228 282
|
2 123 908
|
1 563 693
|
1 045 203
|
555 912
|
624 585
|
815 219
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
5 640
|
14 101
|
22 319
|
31 021
|
52 360
|
80 137
|
107 915
|
135 693
|
160 744
|
191 179
|
| Capitaluri proprii |
3 863 675
|
3 920 513
|
3 769 147
|
3 258 901
|
3 211 731
|
3 206 120
|
2 772 141
|
2 579 459
|
2 313 935
|
2 614 108
|
2 296 376
|
2 167 896
|
1 806 114
|
1 697 803
|
1 265 252
|
867 550
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
1 729 902
|
1 310 350
|
3 352 646
|
1 980 454
|
809 898
|
1 516 182
|
1 800 973
|
1 870 979
|
2 305 316
|
1 759 486
|
1 496 443
|
1 537 029
|
1 439 328
|
1 902 535
|
1 040 035
|
739 866
|
| Venituri totale |
2 859 516
|
2 986 931
|
4 643 269
|
2 727 118
|
1 978 655
|
3 307 405
|
2 309 087
|
2 536 218
|
2 470 725
|
2 524 837
|
2 010 491
|
2 322 295
|
2 011 127
|
2 278 628
|
1 592 486
|
1 192 661
|
| Cheltuieli totale |
2 624 511
|
2 778 222
|
3 497 643
|
2 170 877
|
1 957 421
|
2 409 626
|
1 932 904
|
2 192 157
|
2 169 973
|
2 034 982
|
1 713 287
|
1 741 518
|
1 722 258
|
1 454 503
|
1 112 281
|
1 045 051
|
| Rezultat brut |
+235 005
|
+208 709
|
+1 145 626
|
+556 241
|
+21 234
|
+897 779
|
+376 183
|
+344 061
|
+300 752
|
+489 855
|
+297 204
|
+580 777
|
+288 869
|
+824 125
|
+480 205
|
+147 610
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+169 633
|
+183 975
|
+1 104 456
|
+534 638
|
+12 378
|
+867 724
|
+356 243
|
+279 631
|
+281 664
|
+446 304
|
+247 527
|
+480 830
|
+238 317
|
+684 292
|
+397 702
|
+120 998
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
7
|
—
|
9
|
8
|
7
|
9
|
7
|
9
|
11
|
7
|
7
|
8
|
7
|
6
|
6
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CARMIH SRL în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 1 729 902 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 169 633 lei.
-
Este CARMIH SRL plătitoare de TVA?
-
Da, CARMIH SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 1998.
-
Ce cod CAEN principal are CARMIH SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase.
-
Când a fost înființată CARMIH SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 ianuarie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CARMIH SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CARMIH SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.