CUI 5158720
M.D. CONSTRUCTOR SRL
M.D. CONSTRUCTOR SRL este o firmă din Sector 4, București, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 1997, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13.6 mii lei (+48.9% față de 2024) și un profit net de 1 mii lei.
Date de identificare
CUI
5158720
Nr. înregistrare
J1993021268409
EUID
ROONRC.J1993021268409
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 4
Adresă
B-DUL GHEORGHE SINCAI, NR.5, BL.2, SC.1, ET.3, AP.12
Data înregistrării
03-02-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 31.08.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-08-1997
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
13 550
Rezultat net
+1 029
Capitaluri proprii
−58 568
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 591
|
3 011
|
21 197
|
42 936
|
64 675
|
86 414
|
166
|
386
|
1 380
|
2 529
|
5 272
|
4 886
|
3 013
|
3 004
|
7 317
|
9 308
|
16 171
|
| Active circulante |
13 225
|
12 853
|
24 974
|
22 573
|
27 839
|
43 096
|
500 070
|
22 500
|
8 249
|
28 843
|
38 541
|
277 925
|
6 676
|
5 111
|
4 159
|
24 073
|
16 913
|
| Stocuri |
1 720
|
1 720
|
1 720
|
1 720
|
4 124
|
4 124
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Creanțe |
4 589
|
4 537
|
4 971
|
9 298
|
9 510
|
9 590
|
277 335
|
4 165
|
1 875
|
1 675
|
11 381
|
94 965
|
5 314
|
4 048
|
2 532
|
10 522
|
4 188
|
| Casa și conturi la bănci |
6 916
|
6 596
|
18 283
|
11 555
|
14 205
|
29 382
|
222 735
|
18 335
|
6 374
|
27 168
|
27 160
|
182 960
|
1 362
|
1 063
|
1 627
|
13 551
|
12 725
|
| Datorii |
74 384
|
75 461
|
79 616
|
76 626
|
71 687
|
77 354
|
179 666
|
103 925
|
108 940
|
110 138
|
8 928
|
81 612
|
44 904
|
32 011
|
18 278
|
2 232
|
100 691
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
12 700
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−58 568
|
−59 597
|
−33 445
|
−11 117
|
20 827
|
52 156
|
307 870
|
−81 039
|
−99 311
|
−78 766
|
34 885
|
201 199
|
−35 215
|
−23 896
|
−6 802
|
31 149
|
−67 607
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
13 550
|
9 100
|
16 670
|
8 370
|
9 390
|
211 332
|
592 618
|
73 897
|
9 134
|
42 352
|
15 579
|
574 639
|
4 912
|
2 333
|
1 613
|
303 580
|
8 405
|
| Venituri totale |
13 550
|
9 100
|
16 673
|
8 377
|
15 279
|
211 342
|
592 618
|
73 897
|
9 135
|
42 360
|
15 587
|
574 643
|
4 913
|
2 334
|
1 659
|
305 602
|
8 486
|
| Cheltuieli totale |
12 521
|
35 252
|
39 001
|
40 070
|
46 149
|
254 260
|
195 134
|
54 829
|
29 406
|
60 804
|
91 901
|
300 656
|
16 085
|
19 428
|
39 610
|
200 053
|
87 060
|
| Rezultat brut |
+1 029
|
−26 152
|
−22 328
|
−31 693
|
−30 870
|
−42 918
|
+397 484
|
+19 068
|
−20 271
|
−18 444
|
−76 314
|
+273 987
|
−11 172
|
−17 094
|
−37 951
|
+105 549
|
−78 574
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 029
|
−26 152
|
−22 328
|
−31 944
|
−31 328
|
−45 186
|
+388 909
|
+18 272
|
−20 545
|
−19 152
|
−76 314
|
+236 414
|
−11 319
|
−17 094
|
−37 951
|
+98 756
|
−84 307
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
1
|
1
|
1
|
2
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
3
|
—
|
—
|
1
|
3
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut M.D. CONSTRUCTOR SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 13 550 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 029 lei.
-
Este M.D. CONSTRUCTOR SRL plătitoare de TVA?
-
Da, M.D. CONSTRUCTOR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 1997.
-
Ce cod CAEN principal are M.D. CONSTRUCTOR SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată M.D. CONSTRUCTOR SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 august 1993.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către M.D. CONSTRUCTOR SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește M.D. CONSTRUCTOR SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.