CUI 5186363
GENERAL CONSTRUCT SRL
GENERAL CONSTRUCT SRL este o firmă din Paşcani, județul Iași, înființată în 1993. Activitatea principală: CAEN 6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii. Firma este plătitoare de TVA din 2025. În 2025 a raportat o pierdere netă de 89.5 mii lei.
Date de identificare
CUI
5186363
Nr. înregistrare
J1993002627227
EUID
ROONRC.J1993002627227
Formă juridică
SRL
Județ
Iași
Localitate
Paşcani
Adresă
STR. CULTURII, NR.25
Data înregistrării
09-02-1994
Stare înregistrare
RELUARE ACTIVITATE din data 04.08.2025
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 27-11-2025
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare propriiSursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−89 537
Capitaluri proprii
1 032 352
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
870 071
|
937 092
|
1 076 733
|
1 303 630
|
1 378 189
|
1 438 086
|
1 463 665
|
1 489 636
|
1 516 314
|
1 543 815
|
1 571 900
|
1 599 717
|
1 429 901
|
1 242 741
|
1 096 965
|
| Active circulante |
180 268
|
211 886
|
224 045
|
84 858
|
12 810
|
6 456
|
18 841
|
26 924
|
25 309
|
16 592
|
15 624
|
38 843
|
132 787
|
67 560
|
60 027
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
2 454
|
5 135
|
14 903
|
13 613
|
12 065
|
7 182
|
6 621
|
20 225
|
34 768
|
52 503
|
50 377
|
| Creanțe |
177 842
|
177 842
|
114 054
|
42 219
|
450
|
—
|
0
|
0
|
11 718
|
9 307
|
6 381
|
18 521
|
89 883
|
13 646
|
5 732
|
| Casa și conturi la bănci |
2 426
|
34 044
|
109 991
|
42 639
|
9 906
|
1 321
|
3 938
|
13 311
|
1 526
|
103
|
2 622
|
97
|
8 136
|
1 411
|
3 918
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
18 559
|
10 320
|
—
|
| Datorii |
17 987
|
27 088
|
749 956
|
1 079 455
|
1 116 582
|
1 244 733
|
1 219 804
|
1 255 590
|
1 243 326
|
1 324 824
|
1 406 757
|
1 373 751
|
1 442 232
|
1 182 380
|
1 014 265
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
7 638
|
| Capitaluri proprii |
1 032 352
|
1 121 890
|
550 822
|
309 033
|
274 417
|
199 809
|
262 702
|
260 970
|
298 297
|
235 583
|
180 767
|
264 809
|
139 015
|
138 241
|
135 089
|
| Capital subscris vărsat |
56 700
|
56 700
|
56 700
|
56 700
|
56 700
|
56 700
|
56 700
|
56 700
|
56 700
|
56 700
|
56 700
|
56 700
|
56 700
|
56 700
|
56 700
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
174 558
|
264 472
|
149 275
|
7 730
|
408 122
|
428 943
|
446 008
|
548 381
|
442 135
|
250 684
|
881 779
|
1 374 949
|
1 114 311
|
2 220 696
|
| Venituri totale |
0
|
851 427
|
292 015
|
149 359
|
95 730
|
504 848
|
534 362
|
587 361
|
832 088
|
672 867
|
361 357
|
1 280 832
|
1 951 109
|
1 534 839
|
2 648 362
|
| Cheltuieli totale |
89 537
|
261 078
|
183 256
|
108 149
|
93 855
|
566 729
|
531 371
|
624 688
|
768 499
|
612 703
|
445 399
|
1 369 100
|
1 945 863
|
1 522 624
|
2 618 191
|
| Rezultat brut |
−89 537
|
+590 349
|
+108 759
|
+41 210
|
+1 875
|
−61 881
|
+2 991
|
−37 327
|
+63 589
|
+60 164
|
−84 042
|
−88 268
|
+5 246
|
+12 215
|
+30 171
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−89 537
|
+571 068
|
+106 400
|
+34 616
|
+1 575
|
−62 893
|
+1 732
|
−37 327
|
+57 366
|
+54 816
|
−84 042
|
−88 268
|
+775
|
+3 152
|
+18 669
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
1
|
—
|
1
|
9
|
9
|
9
|
5
|
6
|
2
|
11
|
14
|
16
|
18
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este GENERAL CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, GENERAL CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 noiembrie 2025.
-
Ce cod CAEN principal are GENERAL CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii.
-
Când a fost înființată GENERAL CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 octombrie 1993.
-
Unde are sediul GENERAL CONSTRUCT SRL?
-
Sediul firmei GENERAL CONSTRUCT SRL (CUI 5186363) este în STR. CULTURII, NR.25, Paşcani, județul Iași.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către GENERAL CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește GENERAL CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.