CUI 5236739
INTERCOM SRL
INTERCOM SRL este o firmă din Gheorgheni, județul Harghita, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 5610 - Restaurante. Firma este plătitoare de TVA din 1994 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.5 mil. lei (−0.4% față de 2024), un profit net de 243.3 mii lei și 9 angajați.
Date de identificare
CUI
5236739
Nr. înregistrare
J19/152/1994
EUID
ROONRC.J19/152/1994
Formă juridică
SRL
Județ
Harghita
Localitate
Gheorgheni
Adresă
STR. POMPIERILOR, NR.154
Data înregistrării
23-02-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 23.02.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-03-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
5610 - RestauranteCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
1013 - Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
-
1039 - Prelucrarea şi conservarea fructelor şi legumelor n.c.a.
-
1084 - Fabricarea condimentelor şi ingredientelor
-
1085 - Fabricarea de mâncărururi preparate
-
1089 - Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
-
4617 - Intermedieri în comerţul cu produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4621 - Comerţ cu ridicata al cerealelor, seminţelor, furajelor şi tutunului neprelucrat
-
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne, în magazine specializate
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al produselor alimentare, băuturilor şi produselor din tutun efectuat prin standuri, chioşcuri şi pieţe
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5629 - Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7721 - Activităţi de închiriere şi leasing cu bunuri recreaţionale şi echipament sportiv
-
7729 - Activităţi de închiriere şi leasing cu alte bunuri personale şi gospodăreşti n.c.a.
-
7990 - Alte servicii de rezervare şi asistenţă turistică
-
8292 - Activităţi de ambalare
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 542 266
Rezultat net
+243 310
Capitaluri proprii
475 073
Număr mediu de salariați
9
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 5610 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0147 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0147 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0147 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0147 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0147 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0147 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0147 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0147 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0147 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0147 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0147 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0147 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0147 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0147 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
427 076
|
239 680
|
90 885
|
100 213
|
109 531
|
118 668
|
137 161
|
149 414
|
171 685
|
288 607
|
379 702
|
431 942
|
459 567
|
506 935
|
537 847
|
615 095
|
| Active circulante |
212 811
|
197 698
|
461 737
|
323 593
|
294 502
|
307 260
|
323 642
|
315 957
|
339 836
|
366 697
|
355 778
|
376 254
|
434 709
|
391 694
|
631 231
|
625 104
|
| Stocuri |
39 986
|
27 132
|
50 991
|
58 786
|
55 705
|
60 192
|
56 952
|
62 573
|
56 545
|
72 792
|
73 884
|
133 857
|
201 989
|
199 068
|
219 513
|
156 111
|
| Creanțe |
54 958
|
37 578
|
243 672
|
231 153
|
222 419
|
226 869
|
243 230
|
240 167
|
230 785
|
226 857
|
228 066
|
209 804
|
221 661
|
188 036
|
402 804
|
465 933
|
| Casa și conturi la bănci |
117 867
|
132 988
|
167 074
|
33 654
|
16 378
|
20 199
|
23 460
|
13 217
|
52 506
|
67 048
|
53 828
|
32 593
|
11 059
|
4 590
|
8 914
|
3 060
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
47 494
|
47 494
|
47 494
|
47 494
|
47 494
|
47 494
|
47 494
|
47 494
|
47 494
|
47 494
|
47 494
|
47 494
|
47 494
|
47 494
|
| Datorii |
164 814
|
125 973
|
70 118
|
31 987
|
139 167
|
137 201
|
184 883
|
212 190
|
260 307
|
338 183
|
402 888
|
509 135
|
544 388
|
483 388
|
668 517
|
541 154
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
32 636
|
241 716
|
| Capitaluri proprii |
475 073
|
311 405
|
529 998
|
439 313
|
312 360
|
336 221
|
323 414
|
300 675
|
298 708
|
364 615
|
380 086
|
346 555
|
397 382
|
462 735
|
515 419
|
504 823
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 542 266
|
1 548 906
|
985 523
|
512 756
|
86 529
|
118 003
|
289 225
|
258 862
|
235 243
|
249 516
|
287 144
|
321 953
|
278 020
|
527 825
|
697 301
|
1 357 772
|
| Venituri totale |
1 546 897
|
1 558 338
|
986 444
|
542 116
|
93 973
|
145 412
|
287 794
|
265 834
|
332 431
|
359 326
|
396 051
|
420 376
|
306 447
|
547 871
|
811 875
|
1 541 743
|
| Cheltuieli totale |
1 256 280
|
1 261 182
|
782 999
|
409 406
|
115 747
|
129 864
|
262 160
|
261 209
|
394 979
|
371 331
|
362 519
|
471 203
|
371 800
|
630 196
|
799 165
|
1 506 920
|
| Rezultat brut |
+290 617
|
+297 156
|
+203 445
|
+132 710
|
−21 774
|
+15 548
|
+25 634
|
+4 625
|
−62 548
|
−12 005
|
+33 532
|
−50 827
|
−65 353
|
−82 325
|
+12 710
|
+34 823
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+243 310
|
+251 351
|
+193 777
|
+126 952
|
−23 861
|
+12 807
|
+22 740
|
+1 967
|
−65 908
|
−15 471
|
+33 532
|
−50 827
|
−65 353
|
−80 145
|
+10 596
|
+28 091
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
11
|
7
|
3
|
1
|
1
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
4
|
5
|
6
|
7
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut INTERCOM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 542 266 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 243 310 lei.
-
Este INTERCOM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, INTERCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 1994.
-
Ce cod CAEN principal are INTERCOM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 5610 - Restaurante.
-
Când a fost înființată INTERCOM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 februarie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către INTERCOM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește INTERCOM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.