CUI 524625
IMPAR SRL
IMPAR SRL este o firmă din Odorheiu Secuiesc, județul Harghita, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 162.7 mil. lei (−0.6% față de 2024), un profit net de 6.9 mil. lei și 106 angajați.
Date de identificare
CUI
524625
Nr. înregistrare
J1991000178190
EUID
ROONRC.J1991000178190
Formă juridică
SRL
Județ
Harghita
Localitate
Odorheiu Secuiesc
Adresă
STR. BECLEAN, NR.225
Data înregistrării
04-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.12.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
3811 - Colectarea deşeurilor nepericuloase
-
3812 - Colectarea deşeurilor periculoase
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4646 - Comerţ cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale
-
4661 - Comerţ cu ridicata al maşinilor agricole, echipamentelor şi furniturilor
-
4681 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate
-
4685 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
4769 - Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
-
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții
-
4774 - Comerţ cu amănuntul al articolelor medicale şi ortopedice
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4779 - Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4783 - Comerţ cu amănuntul al motocicletelor; comerț cu amănuntul al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
5612 - Activități ale unităților mobile de alimentație
-
5622 - Alte servicii de alimentație n.c.a.
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
-
9540 - Servicii de intermediere pentru repararea și întreținerea calculatoarelor, a articolelor personale și de uz gospodăresc, a autovehiculelor și motocicletelor
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
162 692 056
Rezultat net
+6 850 062
Capitaluri proprii
64 925 131
Număr mediu de salariați
106
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
63 751 407
|
49 282 275
|
40 967 944
|
17 518 179
|
17 122 213
|
14 901 062
|
12 601 976
|
8 804 790
|
10 216 045
|
9 569 616
|
11 605 222
|
12 154 895
|
11 747 006
|
11 432 731
|
11 889 689
|
12 820 203
|
13 092 998
|
| Active circulante |
75 649 771
|
76 442 757
|
71 429 307
|
72 168 291
|
67 120 516
|
57 524 623
|
62 396 572
|
58 854 103
|
47 375 900
|
40 686 966
|
35 912 704
|
32 335 473
|
35 309 756
|
37 510 501
|
38 183 668
|
26 154 855
|
21 471 570
|
| Stocuri |
42 414 665
|
41 696 219
|
35 887 030
|
40 188 877
|
37 372 154
|
28 840 543
|
32 774 446
|
30 177 399
|
21 418 750
|
18 561 026
|
14 836 879
|
13 172 865
|
15 889 250
|
17 648 715
|
14 782 356
|
8 097 518
|
8 274 797
|
| Creanțe |
32 704 249
|
34 469 107
|
35 387 491
|
31 543 676
|
29 650 127
|
28 602 512
|
27 963 816
|
28 341 320
|
25 749 320
|
21 401 340
|
20 355 260
|
18 715 244
|
18 890 374
|
19 640 539
|
21 997 599
|
17 472 423
|
12 292 302
|
| Casa și conturi la bănci |
530 857
|
277 431
|
154 786
|
435 738
|
98 235
|
81 568
|
1 658 310
|
335 384
|
207 830
|
724 600
|
720 565
|
447 364
|
530 132
|
221 247
|
1 393 713
|
584 914
|
904 471
|
| Cheltuieli în avans |
141 505
|
250 156
|
188 053
|
248 858
|
214 175
|
169 454
|
159 672
|
86 882
|
53 690
|
49 402
|
44 512
|
38 657
|
14 903
|
61 184
|
73 408
|
169 483
|
300 657
|
| Datorii |
63 889 431
|
64 564 396
|
56 842 628
|
45 328 196
|
48 100 215
|
43 291 037
|
49 802 409
|
46 721 313
|
42 124 385
|
39 487 074
|
31 480 440
|
30 705 073
|
33 833 582
|
36 321 934
|
38 147 822
|
28 404 272
|
26 571 468
|
| Venituri în avans |
10 728 121
|
182 668
|
201 111
|
89 180
|
96 238
|
103 715
|
97 990
|
1 489
|
23 756
|
84 732
|
204 007
|
315 292
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
64 925 131
|
61 228 124
|
55 541 565
|
44 517 952
|
36 260 451
|
29 200 387
|
25 257 821
|
21 022 973
|
15 497 494
|
10 734 178
|
15 877 991
|
13 508 660
|
13 238 083
|
12 682 482
|
11 998 943
|
10 740 269
|
8 293 757
|
| Capital subscris vărsat |
1 077 690
|
1 064 690
|
1 046 480
|
1 021 710
|
1 000 000
|
1 000 000
|
1 000 000
|
1 000 000
|
1 000 000
|
1 000 000
|
1 000 000
|
1 000 000
|
1 000 000
|
1 000 000
|
1 000 000
|
1 000 000
|
1 000 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
162 692 056
|
163 615 148
|
156 720 148
|
145 889 841
|
127 674 958
|
103 976 925
|
113 541 964
|
108 041 934
|
100 361 504
|
83 586 702
|
64 371 914
|
56 668 633
|
47 552 107
|
52 981 796
|
60 360 288
|
49 240 271
|
42 658 536
|
| Venituri totale |
164 233 358
|
164 885 837
|
159 380 179
|
148 809 257
|
128 823 396
|
104 955 503
|
115 181 737
|
109 021 260
|
101 761 064
|
87 655 329
|
65 893 176
|
57 805 539
|
49 223 831
|
55 048 283
|
62 784 155
|
50 659 851
|
43 457 991
|
| Cheltuieli totale |
156 286 246
|
155 302 399
|
146 896 715
|
134 778 335
|
118 544 145
|
97 931 365
|
108 398 339
|
101 928 159
|
94 994 839
|
83 374 842
|
63 081 903
|
57 459 230
|
49 136 633
|
54 174 354
|
61 233 031
|
48 630 081
|
46 098 493
|
| Rezultat brut |
+7 947 112
|
+9 583 438
|
+12 483 464
|
+14 030 922
|
+10 279 251
|
+7 024 138
|
+6 783 398
|
+7 093 101
|
+6 766 225
|
+4 280 487
|
+2 811 273
|
+346 309
|
+87 198
|
+873 929
|
+1 551 124
|
+2 029 770
|
−2 640 502
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+6 850 062
|
+8 433 918
|
+10 990 304
|
+12 357 500
|
+8 897 942
|
+6 126 255
|
+5 834 848
|
+6 109 987
|
+5 845 092
|
+3 514 034
|
+2 369 332
|
+270 577
|
+44 966
|
+683 538
|
+1 258 674
|
+1 968 842
|
−2 655 169
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
102
|
102
|
102
|
94
|
85
|
83
|
82
|
81
|
76
|
81
|
81
|
71
|
73
|
71
|
86
|
98
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut IMPAR SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 162 692 056 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 6 850 062 lei.
-
Este IMPAR SRL plătitoare de TVA?
-
Da, IMPAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are IMPAR SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule.
-
Când a fost înființată IMPAR SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 26 aprilie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către IMPAR SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește IMPAR SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.