CUI 5270
MELT SRL
MELT SRL este o firmă din Sector 1, București, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor. Firma este plătitoare de TVA din 1994, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 152.5 mii lei (+76.1% față de 2024), o pierdere netă de 25.9 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
5270
Nr. înregistrare
J40/10907/1991
EUID
ROONRC.J40/10907/1991
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 1
Adresă
INTR. MARCEL ANDREESCU, LT. AVIATOR, NR.49-51, ET.3, AP.5
Data înregistrării
10-12-1992
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 11.12.2023
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
3313 - Repararea echipamentelor electronice şi optice
-
3319 - Repararea altor echipamente
-
3320 - Instalarea maşinilor şi echipamentelor industriale
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4618 - Intermedieri în comerţul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4661 - Comerţ cu ridicata al maşinilor agricole, echipamentelor şi furniturilor
-
4662 - Comerţ cu ridicata al maşinilor-unelte
-
4676 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
-
4791 - Comerţ cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
152 495
Rezultat net
−25 883
Capitaluri proprii
−289 595
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4792 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4799 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4665 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4665 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4669 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
15 134
|
20 426
|
120 710
|
197 794
|
150 535
|
711
|
23 917
|
37 154
|
56 462
|
43 585
|
75 538
|
100 408
|
33 246
|
43 771
|
71 235
|
98 677
|
1 152
|
| Active circulante |
396 713
|
120 965
|
532 500
|
1 135 655
|
469 983
|
437 426
|
789 872
|
1 435 182
|
1 250 413
|
1 694 979
|
1 897 539
|
1 597 530
|
1 228 162
|
1 290 968
|
1 635 711
|
1 440 697
|
973 088
|
| Stocuri |
59 094
|
70 336
|
392 578
|
268 216
|
161 292
|
27 011
|
183 687
|
319 804
|
329 787
|
245 526
|
269 656
|
360 700
|
268 607
|
169 125
|
161 731
|
272 260
|
101 875
|
| Creanțe |
45 623
|
26 763
|
118 263
|
800 786
|
273 903
|
204 861
|
211 767
|
446 721
|
228 706
|
277 110
|
253 596
|
224 184
|
224 967
|
204 484
|
595 927
|
542 897
|
362 678
|
| Casa și conturi la bănci |
291 996
|
23 866
|
21 659
|
66 653
|
34 788
|
205 554
|
394 418
|
668 657
|
691 920
|
1 172 343
|
1 374 287
|
1 012 646
|
734 588
|
917 359
|
878 053
|
625 540
|
508 535
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 325
|
1 193
|
2 781
|
766
|
1 062
|
1 234
|
194
|
465
|
3 416
|
6 198
|
204
|
| Datorii |
701 442
|
405 103
|
629 518
|
1 313 545
|
465 189
|
214 792
|
110 560
|
315 718
|
433 334
|
1 274 314
|
484 781
|
534 382
|
285 403
|
437 112
|
857 447
|
879 584
|
361 257
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
46 080
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−289 595
|
−263 712
|
23 692
|
19 904
|
155 329
|
223 345
|
704 554
|
1 157 811
|
876 322
|
418 936
|
1 489 358
|
1 164 790
|
976 199
|
898 092
|
852 915
|
665 988
|
613 187
|
| Capital subscris vărsat |
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
152 495
|
86 605
|
248 170
|
809 304
|
486 127
|
1 374 291
|
1 748 781
|
2 310 906
|
2 444 230
|
2 378 437
|
2 198 345
|
2 251 145
|
1 564 188
|
2 211 844
|
2 452 706
|
2 235 490
|
1 627 000
|
| Venituri totale |
153 028
|
274 851
|
248 934
|
809 556
|
489 103
|
1 413 250
|
1 752 107
|
2 319 060
|
2 464 539
|
2 397 380
|
2 305 275
|
2 340 328
|
1 599 155
|
2 258 141
|
2 482 889
|
2 243 268
|
1 673 043
|
| Cheltuieli totale |
178 911
|
562 255
|
243 035
|
796 082
|
361 736
|
1 188 903
|
1 403 526
|
1 747 084
|
1 927 628
|
1 919 212
|
1 730 081
|
1 991 264
|
1 452 324
|
1 971 561
|
2 264 007
|
1 695 717
|
1 381 579
|
| Rezultat brut |
−25 883
|
−287 404
|
+5 899
|
+13 474
|
+127 367
|
+224 347
|
+348 581
|
+571 976
|
+536 911
|
+478 168
|
+575 194
|
+349 064
|
+146 831
|
+286 580
|
+218 882
|
+547 551
|
+291 464
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−25 883
|
−287 404
|
+3 788
|
+7 904
|
+123 346
|
+211 345
|
+331 059
|
+548 857
|
+457 385
|
+406 936
|
+485 331
|
+295 734
|
+125 727
|
+241 624
|
+186 927
|
+459 943
|
+244 830
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
3
|
3
|
3
|
2
|
4
|
2
|
3
|
2
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MELT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 152 495 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 25 883 lei.
-
Este MELT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MELT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1994.
-
Ce cod CAEN principal are MELT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor.
-
Când a fost înființată MELT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 septembrie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MELT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MELT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.