CUI 527133
PANOS SRL
PANOS SRL este o firmă din Odorheiu Secuiesc, județul Harghita, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.9 mil. lei (+15.2% față de 2024), un profit net de 27 mii lei și 20 de angajați.
Date de identificare
CUI
527133
Nr. înregistrare
J1992000029196
EUID
ROONRC.J1992000029196
Formă juridică
SRL
Județ
Harghita
Localitate
Odorheiu Secuiesc
Adresă
STR. KRIZA JÁNOS, NR.22
Data înregistrării
04-12-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.12.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserieCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1089 - Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
-
4633 - Comerţ cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor şi grăsimilor comestibile
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5622 - Alte servicii de alimentație n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 870 635
Rezultat net
+26 999
Capitaluri proprii
765 279
Număr mediu de salariați
20
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 1071 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
310 187
|
316 162
|
341 685
|
368 225
|
370 001
|
392 141
|
414 644
|
425 518
|
452 489
|
410 310
|
423 214
|
432 538
|
439 303
|
446 453
|
447 703
|
437 266
|
58 500
|
| Active circulante |
566 551
|
642 975
|
600 822
|
433 046
|
355 869
|
268 309
|
243 831
|
189 812
|
186 249
|
187 981
|
128 476
|
128 838
|
135 781
|
133 145
|
164 013
|
124 673
|
137 065
|
| Stocuri |
24 803
|
55 268
|
26 941
|
244 808
|
213 385
|
112 026
|
72 003
|
101 447
|
25 295
|
17 574
|
48 058
|
44 214
|
48 594
|
38 422
|
30 745
|
55 257
|
21 163
|
| Creanțe |
138 508
|
85 618
|
51 897
|
3 677
|
33 081
|
17 738
|
9 718
|
18 695
|
10 343
|
11 032
|
11 640
|
8 844
|
22 754
|
15 213
|
27 335
|
52 875
|
65 681
|
| Casa și conturi la bănci |
403 240
|
502 089
|
521 984
|
184 561
|
109 403
|
138 545
|
162 110
|
69 670
|
150 611
|
159 375
|
68 778
|
75 780
|
64 433
|
79 510
|
105 933
|
16 541
|
50 221
|
| Datorii |
111 459
|
111 390
|
81 793
|
64 963
|
80 888
|
88 050
|
51 520
|
50 283
|
54 330
|
49 236
|
52 180
|
75 174
|
39 530
|
35 381
|
49 311
|
34 637
|
36 148
|
| Capitaluri proprii |
765 279
|
847 747
|
860 714
|
736 308
|
644 982
|
572 400
|
606 955
|
565 047
|
584 408
|
549 055
|
499 510
|
486 202
|
535 554
|
544 217
|
562 405
|
527 302
|
159 417
|
| Capital subscris vărsat |
750
|
750
|
750
|
750
|
750
|
750
|
750
|
750
|
750
|
750
|
750
|
750
|
750
|
750
|
750
|
750
|
750
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 870 635
|
2 491 626
|
2 413 757
|
2 311 599
|
1 785 009
|
1 521 637
|
1 572 410
|
1 502 367
|
1 494 848
|
1 381 778
|
1 372 476
|
1 421 174
|
1 341 792
|
1 329 025
|
1 208 615
|
1 056 313
|
792 887
|
| Venituri totale |
2 922 454
|
2 539 225
|
2 461 744
|
2 356 988
|
1 843 058
|
1 555 958
|
1 607 523
|
1 536 901
|
1 531 255
|
1 417 956
|
1 394 493
|
1 440 087
|
1 358 729
|
1 349 221
|
1 230 223
|
1 175 112
|
1 105 539
|
| Cheltuieli totale |
2 890 801
|
2 405 408
|
2 242 633
|
2 193 012
|
1 722 365
|
1 506 540
|
1 515 432
|
1 509 937
|
1 441 538
|
1 330 748
|
1 363 500
|
1 274 443
|
1 243 175
|
1 286 806
|
1 163 577
|
1 121 580
|
1 047 296
|
| Rezultat brut |
+31 653
|
+133 817
|
+219 111
|
+163 976
|
+120 693
|
+49 418
|
+92 091
|
+26 964
|
+89 717
|
+87 208
|
+30 993
|
+165 644
|
+115 554
|
+62 415
|
+66 646
|
+53 532
|
+58 243
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+26 999
|
+68 033
|
+198 926
|
+144 876
|
+104 082
|
+37 895
|
+76 557
|
+12 139
|
+74 728
|
+73 170
|
+26 042
|
+139 059
|
+96 425
|
+52 109
|
+55 983
|
+44 339
|
+48 124
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
20
|
20
|
20
|
19
|
20
|
20
|
22
|
21
|
21
|
22
|
22
|
23
|
23
|
21
|
20
|
18
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PANOS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 870 635 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 26 999 lei.
-
Este PANOS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PANOS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are PANOS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie.
-
Când a fost înființată PANOS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 ianuarie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PANOS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PANOS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.