CUI 5289822
MICOS COM SRL
MICOS COM SRL este o firmă din Mun. Râmnicu Sărat, județul BUZĂU, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate. Firma nu este plătitoare de TVA și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 205.4 mii lei (+5.8% față de 2024), un profit net de 80.8 mii lei și 1 angajat.
CUI
5289822
Nr. înregistrare
J1994000216107
EUID
ROONRC.J1994000216107
Formă juridică
SRL
Județ
BUZĂU
Localitate
Mun. Râmnicu Sărat
Adresă
STR. BRAŞOVENI
Cod CAEN principal
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Data înregistrării
04-03-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.03.1994
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
IARU GEORGETA
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
132 983
|
175 400
|
45 907
|
47 344
|
48 891
|
50 438
|
57 776
|
78 542
|
117 270
|
103 049
|
113 817
|
164 585
|
195 684
|
177 671
|
215 875
|
208 696
|
159 118
|
| Active circulante |
17 724
|
51 245
|
126 572
|
195 628
|
238 375
|
139 217
|
74 894
|
59 433
|
53 639
|
84 334
|
99 084
|
73 295
|
98 674
|
129 186
|
315 767
|
256 052
|
388 884
|
| Stocuri |
—
|
—
|
5 000
|
—
|
—
|
—
|
—
|
31 857
|
31 857
|
50 062
|
50 064
|
49 938
|
65 329
|
123 573
|
309 483
|
247 673
|
379 523
|
| Creanțe |
−3 676
|
−3 859
|
1 335
|
115 957
|
1 335
|
1 335
|
1 335
|
1 335
|
1 335
|
22 911
|
22 093
|
19 800
|
18 928
|
4 373
|
5 652
|
5 668
|
193
|
| Casa și conturi la bănci |
21 400
|
55 104
|
120 237
|
79 671
|
237 040
|
137 882
|
73 559
|
26 241
|
20 447
|
11 361
|
26 927
|
3 557
|
14 417
|
1 240
|
632
|
2 711
|
9 168
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
8 776
|
20 776
|
3 860
|
2 060
|
2 060
|
2 000
|
| Datorii |
35 084
|
10 637
|
17 607
|
54 560
|
17 143
|
17 008
|
14 354
|
9 841
|
35 694
|
10 845
|
40 019
|
75 848
|
111 858
|
161 327
|
295 160
|
252 546
|
286 798
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
115 623
|
216 008
|
154 872
|
188 412
|
270 123
|
172 647
|
118 316
|
128 134
|
135 215
|
176 538
|
172 882
|
170 808
|
203 276
|
149 390
|
238 542
|
214 262
|
263 204
|
| Capital subscris vărsat |
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
1 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
50 000
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
205 444
|
194 115
|
170 278
|
165 663
|
165 283
|
140 591
|
144 557
|
101 392
|
94 849
|
89 638
|
81 577
|
89 046
|
219 695
|
734 557
|
760 856
|
648 783
|
826 008
|
| Venituri totale |
205 444
|
194 115
|
170 278
|
165 663
|
165 283
|
140 591
|
146 057
|
101 392
|
95 349
|
89 638
|
81 577
|
89 046
|
239 007
|
764 757
|
760 856
|
665 283
|
826 008
|
| Cheltuieli totale |
122 650
|
88 038
|
48 546
|
7 124
|
10 348
|
29 841
|
60 394
|
54 059
|
60 512
|
44 554
|
77 056
|
86 014
|
237 457
|
763 974
|
759 221
|
649 719
|
818 827
|
| Rezultat brut |
+82 794
|
+106 077
|
+121 732
|
+158 539
|
+154 935
|
+110 750
|
+85 663
|
+47 333
|
+34 837
|
+45 084
|
+4 521
|
+3 032
|
+1 550
|
+783
|
+1 635
|
+15 564
|
+7 181
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+80 780
|
+104 136
|
+120 029
|
+153 569
|
+149 976
|
+106 832
|
+81 282
|
+44 291
|
+31 977
|
+42 395
|
+2 074
|
+363
|
+1 302
|
+658
|
+1 373
|
+9 114
|
+1 448
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
3
|
8
|
—
|
6
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 12-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către MICOS COM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MICOS COM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.