CUI 5291776
MES SA
MES SA este o firmă din Slatina, județul Olt, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase. Firma este plătitoare de TVA din 1994. În 2025 a raportat o pierdere netă de 41.5 mii lei.
Date de identificare
CUI
5291776
Nr. înregistrare
J1994000074288
EUID
ROONRC.J1994000074288
Formă juridică
SA
Județ
Olt
Localitate
Slatina
Adresă
STR. TEXTILISTULUI, NR.9
Data înregistrării
04-03-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.03.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-05-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoaseCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
0161 - Activităţi auxiliare pentru producţia vegetală
-
4724 - Comerţ cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie şi produselor zaharoase, în magazine specializate
-
8010 - Activităţi de protecţie şi gardă
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−41 511
Capitaluri proprii
77 170
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0111 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0161 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
58 685
|
59 591
|
61 075
|
61 377
|
62 283
|
63 189
|
64 095
|
65 001
|
65 908
|
66 813
|
55 737
|
56 662
|
56 662
|
57 279
|
58 589
|
59 517
|
52 614
|
| Active circulante |
555 765
|
587 352
|
576 112
|
569 473
|
526 313
|
536 410
|
556 689
|
525 276
|
486 916
|
560 965
|
516 388
|
631 575
|
744 625
|
597 065
|
524 467
|
544 919
|
473 675
|
| Stocuri |
—
|
—
|
7 053
|
7 053
|
7 206
|
71 731
|
93 365
|
58 505
|
40 070
|
57 643
|
29 864
|
35 494
|
69 494
|
54 323
|
40 083
|
40 083
|
107 151
|
| Creanțe |
506 849
|
558 352
|
541 317
|
544 455
|
500 990
|
449 827
|
449 913
|
462 356
|
443 866
|
495 526
|
476 562
|
592 549
|
668 256
|
542 051
|
483 867
|
504 227
|
365 527
|
| Casa și conturi la bănci |
48 916
|
29 000
|
27 742
|
17 965
|
18 117
|
14 852
|
13 411
|
4 415
|
2 980
|
7 796
|
9 962
|
3 532
|
6 875
|
691
|
517
|
609
|
997
|
| Datorii |
537 280
|
528 262
|
479 471
|
422 120
|
386 524
|
394 245
|
415 515
|
384 282
|
380 538
|
445 782
|
413 487
|
551 326
|
691 347
|
642 261
|
572 852
|
600 693
|
666 438
|
| Capitaluri proprii |
77 170
|
118 681
|
157 716
|
208 730
|
202 072
|
205 354
|
205 269
|
205 995
|
172 286
|
181 996
|
158 638
|
136 911
|
109 940
|
12 083
|
10 204
|
3 743
|
−140 149
|
| Capital subscris vărsat |
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
90 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
15 000
|
—
|
3 305
|
86 190
|
76 291
|
34 017
|
80 122
|
82 806
|
112 203
|
97 424
|
81 497
|
110 913
|
78 292
|
10 153
|
208 137
|
428 324
|
| Venituri totale |
6 512
|
10 682
|
0
|
53 151
|
48 342
|
75 249
|
82 997
|
101 968
|
68 855
|
167 258
|
104 514
|
80 641
|
134 808
|
98 901
|
23 840
|
371 099
|
429 335
|
| Cheltuieli totale |
48 023
|
49 567
|
51 014
|
46 460
|
48 430
|
74 401
|
83 382
|
67 650
|
77 821
|
141 756
|
79 865
|
51 225
|
33 623
|
96 687
|
16 186
|
221 129
|
404 848
|
| Rezultat brut |
−41 511
|
−38 885
|
−51 014
|
+6 691
|
−88
|
+848
|
−385
|
+34 318
|
−8 966
|
+25 502
|
+24 649
|
+29 416
|
+101 185
|
+2 214
|
+7 654
|
+149 970
|
+24 487
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−41 511
|
−39 035
|
−51 014
|
+6 658
|
−797
|
+85
|
−725
|
+33 710
|
−9 710
|
+23 358
|
+21 727
|
+26 971
|
+97 858
|
+1 878
|
+6 460
|
+143 892
|
+20 154
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
2
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
4
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este MES SA plătitoare de TVA?
-
Da, MES SA este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 1994.
-
Ce cod CAEN principal are MES SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 0111 - Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase şi a plantelor oleaginoase.
-
Când a fost înființată MES SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 31 ianuarie 1994.
-
Unde are sediul MES SA?
-
Sediul firmei MES SA (CUI 5291776) este în STR. TEXTILISTULUI, NR.9, Slatina, județul Olt.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MES SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MES SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.