CUI 5294527
CONTDATA SRL
CONTDATA SRL este o firmă din Ploieşti, județul Prahova, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 6920 - Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal. Firma nu este plătitoare de TVA. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 290 mii lei (+19.4% față de 2024), un profit net de 59.5 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
5294527
Nr. înregistrare
J1994000484294
EUID
ROONRC.J1994000484294
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Ploieşti
Adresă
STR. DEMOCRAŢIEI, NR.86, BL.H 3, SC.A, AP.2
Data înregistrării
04-03-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 04.03.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6920 - Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscalCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7022 - Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
-
7490 - Alte activităţi profesionale, stiinţifice şi tehnice n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
290 042
Rezultat net
+59 460
Capitaluri proprii
220 440
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
102 734
|
147 338
|
193 446
|
240 288
|
281 703
|
130 959
|
154 393
|
159 359
|
185 431
|
211 503
|
235 403
|
262 785
|
180 994
|
187 952
|
205 691
|
224 862
|
251 463
|
| Active circulante |
161 000
|
278 287
|
313 892
|
241 411
|
165 886
|
170 908
|
135 103
|
162 787
|
138 235
|
100 823
|
41 869
|
26 748
|
46 640
|
136 355
|
128 069
|
125 095
|
43 915
|
| Stocuri |
4 300
|
4 300
|
4 300
|
4 300
|
1 525
|
0
|
0
|
3 681
|
3 681
|
1 917
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
4 253
|
—
|
| Creanțe |
60 145
|
9 524
|
43 321
|
65 393
|
24 064
|
8 917
|
8 125
|
23 113
|
15 174
|
12 172
|
12 260
|
9 839
|
19 640
|
34 315
|
24 958
|
25 874
|
34 295
|
| Casa și conturi la bănci |
96 555
|
264 463
|
266 271
|
171 718
|
140 297
|
161 991
|
126 978
|
135 993
|
119 380
|
86 734
|
29 609
|
16 909
|
27 000
|
102 040
|
103 111
|
94 968
|
9 620
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
36 294
|
241 110
|
231 988
|
222 215
|
146 471
|
67 650
|
37 224
|
63 782
|
96 237
|
66 552
|
91 879
|
115 203
|
34 079
|
130 593
|
141 806
|
182 992
|
137 333
|
| Venituri în avans |
7 000
|
17 500
|
28 000
|
38 500
|
49 000
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
6 253
|
6 253
|
6 253
|
| Capitaluri proprii |
220 440
|
167 015
|
247 350
|
220 984
|
252 118
|
234 217
|
252 272
|
258 364
|
227 429
|
245 774
|
185 393
|
174 330
|
193 555
|
193 714
|
185 701
|
160 712
|
151 792
|
| Capital subscris vărsat |
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
10 000
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
290 042
|
242 998
|
321 705
|
316 894
|
323 089
|
301 882
|
308 295
|
325 210
|
322 032
|
333 073
|
310 978
|
320 693
|
358 511
|
399 366
|
470 022
|
522 404
|
538 836
|
| Venituri totale |
314 598
|
253 498
|
339 932
|
327 394
|
326 589
|
302 197
|
330 990
|
326 452
|
322 038
|
333 101
|
311 762
|
320 723
|
360 427
|
404 485
|
470 140
|
522 725
|
541 357
|
| Cheltuieli totale |
250 488
|
244 907
|
250 195
|
264 148
|
232 187
|
225 869
|
236 517
|
247 730
|
252 295
|
244 903
|
281 657
|
315 088
|
321 008
|
360 558
|
434 156
|
482 750
|
518 922
|
| Rezultat brut |
+64 110
|
+8 591
|
+89 737
|
+63 246
|
+94 402
|
+76 328
|
+94 473
|
+78 722
|
+69 743
|
+88 198
|
+30 105
|
+5 635
|
+39 419
|
+43 927
|
+35 984
|
+39 975
|
+22 435
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+59 460
|
+6 108
|
+86 443
|
+60 077
|
+91 210
|
+73 310
|
+91 365
|
+75 457
|
+66 522
|
+84 867
|
+24 486
|
+3 902
|
+32 648
|
+36 197
|
+28 184
|
+30 208
|
+14 187
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
3
|
3
|
3
|
4
|
5
|
4
|
4
|
6
|
6
|
8
|
9
|
9
|
9
|
9
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CONTDATA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 290 042 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 59 460 lei.
-
Este CONTDATA SRL plătitoare de TVA?
-
Nu, CONTDATA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are CONTDATA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6920 - Activităţi de contabilitate şi audit financiar; consultanţă în domeniul fiscal.
-
Când a fost înființată CONTDATA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 martie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CONTDATA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CONTDATA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.