CUI 5312445
CNCD SA
CNCD SA este o firmă din Piteşti, județul Argeș, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 4511 - Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone). Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei (−100.0% față de 2023), un profit net de 315.7 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
5312445
Nr. înregistrare
J03/264/1994
EUID
ROONRC.J03/264/1994
Formă juridică
SA
Județ
Argeș
Localitate
Piteşti
Adresă
STR. DEPOZITELOR, NR.17
Data înregistrării
10-03-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 10.03.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar provizoriu
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4520 - Întreţinerea şi repararea autovehiculelor
-
4531 - Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
0
Rezultat net
+315 692
Capitaluri proprii
−14 795 084
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4520 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4931 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4931 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4931 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4931 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4931 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
0
|
796 571
|
842 454
|
842 199
|
2 082 338
|
2 162 182
|
2 257 668
|
2 357 156
|
2 470 731
|
2 587 819
|
2 709 074
|
2 948 546
|
12 851 550
|
19 262 416
|
25 623 802
|
| Active circulante |
829 859
|
439 887
|
4 269 084
|
5 035 896
|
6 529 139
|
512 638
|
959 101
|
1 073 027
|
1 034 526
|
1 314 592
|
1 546 781
|
2 420 826
|
2 234 100
|
8 903 768
|
5 377 319
|
4 320 157
|
| Stocuri |
—
|
0
|
2 241
|
1 552
|
4 924
|
2 678
|
10 023
|
38 644
|
54 477
|
212 021
|
228 711
|
310 101
|
431 905
|
543 003
|
714 975
|
931 634
|
| Creanțe |
436 479
|
435 630
|
708 060
|
477 937
|
5 052 433
|
484 699
|
909 454
|
1 001 778
|
951 303
|
1 084 442
|
1 280 132
|
2 091 727
|
1 757 178
|
7 396 449
|
3 876 375
|
2 917 365
|
| Casa și conturi la bănci |
2 890
|
4 257
|
58 783
|
56 407
|
1 471 782
|
25 261
|
39 624
|
32 605
|
28 746
|
18 129
|
37 938
|
18 998
|
45 017
|
964 316
|
785 969
|
471 158
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 380
|
1 592
|
1 853
|
24 174
|
40 898
|
31 239
|
33 237
|
31 242
|
19 167
|
| Datorii |
4 329 888
|
4 256 173
|
8 692 643
|
9 432 316
|
11 677 577
|
14 016 726
|
13 703 579
|
13 014 581
|
12 241 096
|
11 518 882
|
11 011 144
|
11 492 117
|
11 559 155
|
18 051 597
|
18 373 088
|
21 608 851
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
14 305
|
11 189
|
777 103
|
1 045 388
|
873 848
|
| Provizioane |
11 295 055
|
11 295 055
|
12 926 413
|
121 513
|
2 428 864
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−14 795 084
|
−15 111 341
|
−16 553 401
|
−3 675 479
|
−6 735 103
|
−11 421 750
|
−10 582 296
|
−9 682 506
|
−8 847 822
|
−7 731 706
|
−6 852 370
|
−6 335 624
|
−6 356 459
|
2 959 855
|
5 252 501
|
7 480 427
|
| Capital subscris vărsat |
480 000
|
480 000
|
480 000
|
480 000
|
480 000
|
480 000
|
480 000
|
480 000
|
480 000
|
480 000
|
480 000
|
480 000
|
480 000
|
480 000
|
480 000
|
480 000
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
|
283 835
|
457 916
|
585 271
|
792 254
|
1 199 963
|
2 339 051
|
2 496 504
|
2 667 641
|
3 253 279
|
11 011 166
|
13 494 042
|
13 519 112
|
17 867 183
|
18 233 079
|
20 532 943
|
| Venituri totale |
332 490
|
3 407 082
|
758 635
|
2 777 727
|
10 021 660
|
1 300 142
|
2 417 625
|
2 499 530
|
2 714 856
|
3 279 586
|
11 088 218
|
14 140 760
|
14 655 665
|
18 825 192
|
18 481 065
|
20 838 565
|
| Cheltuieli totale |
16 798
|
1 419 515
|
1 419 875
|
−870 115
|
5 213 705
|
2 139 596
|
3 310 984
|
3 334 214
|
3 830 972
|
4 158 922
|
11 604 964
|
14 108 275
|
23 971 978
|
21 117 837
|
20 699 402
|
23 905 807
|
| Rezultat brut |
+315 692
|
+1 987 567
|
−661 240
|
+3 647 842
|
+4 807 955
|
−839 454
|
−893 359
|
−834 684
|
−1 116 116
|
−879 336
|
−516 746
|
+32 485
|
−9 316 313
|
−2 292 645
|
−2 218 337
|
−3 067 242
|
| Rezultat net |
Față de 2023
+315 692
|
+1 987 567
|
−661 240
|
+3 059 624
|
+4 686 648
|
−839 454
|
−899 790
|
−834 684
|
−1 116 116
|
−879 336
|
−516 746
|
+32 485
|
−9 316 313
|
−2 292 645
|
−2 226 587
|
−3 081 909
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
6
|
13
|
13
|
17
|
26
|
37
|
42
|
42
|
48
|
76
|
79
|
109
|
156
|
175
|
174
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CNCD SA în 2024?
-
Bilanțul pe 2024 arată o cifră de afaceri netă de 0 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 315 692 lei.
-
Este CNCD SA plătitoare de TVA?
-
Nu, CNCD SA nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are CNCD SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4511 - Comerţ cu autoturisme şi autovehicule uşoare (sub 3,5 tone).
-
Când a fost înființată CNCD SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 martie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CNCD SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CNCD SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.