CUI 5319583
SANTEC SRL
CUI
5319583
Nr. înregistrare
J1994000285305
EUID
ROONRC.J1994000285305
Formă juridică
SRL
Județ
SATU MARE
Localitate
Mun. Satu Mare
Adresă
BLD. LUCIAN BLAGA, NR.254/B
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înregistrării
15-03-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 15.03.1994
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 01-09-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
SZANTAI LUDOVIC
Administrator
SZANTAI LAJOS
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
1011 - Prelucrarea şi conservarea cărnii
-
1013 - Fabricarea produselor din carne (inclusiv din carne de pasăre)
-
1039 - Prelucrarea și conservarea fructelor și legumelor n.c.a.
-
1071 - Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
-
1072 - Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
-
1073 - Fabricarea macaroanelor, tăiețeilor, cușcușului și a altor produse făinoase similare
-
1082 - Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei şi a produselor zaharoase
-
1085 - Fabricarea de mâncărururi preparate
-
1089 - Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4639 - Comerţ cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4643 - Comerţ cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio şi televizoarelor
-
4647 - Comerţ cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor şi a articolelor de iluminat
-
4681 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne
-
4723 - Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
4942 - Servicii de mutare
-
5510 - Hoteluri şi alte facilităţi de cazare similare
-
5520 - Facilităţi de cazare pentru vacanţe şi perioade de scurtă durată
-
5590 - Alte servicii de cazare
-
5611 - Restaurante
-
5621 - Activităţi de alimentaţie (catering) pentru evenimente
-
5622 - Alte servicii de alimentație n.c.a.
-
5630 - Baruri şi alte activităţi de servire a băuturilor
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
8230 - Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
-
8292 - Activităţi de ambalare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
12 978 725
|
11 782 646
|
10 712 361
|
10 815 613
|
10 925 326
|
8 414 518
|
8 545 375
|
8 939 136
|
8 248 174
|
7 722 621
|
3 200 223
|
2 899 400
|
2 659 055
|
2 436 077
|
2 175 893
|
1 930 581
|
1 911 475
|
| Active circulante |
34 003 278
|
29 661 776
|
25 782 690
|
23 856 659
|
20 000 360
|
16 351 219
|
15 161 430
|
12 705 397
|
14 216 810
|
10 632 186
|
11 164 822
|
9 131 495
|
8 593 675
|
7 118 488
|
5 485 372
|
3 948 513
|
3 054 948
|
| Stocuri |
29 826 343
|
25 845 477
|
21 876 603
|
19 857 466
|
17 383 554
|
14 161 596
|
13 615 334
|
11 165 394
|
12 443 698
|
8 969 144
|
9 784 867
|
8 091 201
|
7 569 053
|
6 269 566
|
5 021 812
|
3 697 135
|
2 652 254
|
| Creanțe |
2 268 286
|
2 534 688
|
1 364 648
|
1 581 111
|
1 369 646
|
1 041 121
|
858 176
|
1 015 162
|
594 177
|
971 272
|
367 882
|
447 733
|
724 234
|
677 222
|
344 713
|
177 948
|
204 354
|
| Casa și conturi la bănci |
1 908 649
|
1 281 611
|
2 541 439
|
2 418 082
|
1 247 160
|
1 148 502
|
687 920
|
524 841
|
1 178 935
|
691 770
|
1 012 073
|
592 561
|
300 388
|
171 700
|
118 847
|
73 430
|
198 340
|
| Cheltuieli în avans |
6 361
|
11 258
|
5 552
|
—
|
2 647
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
2 480
|
11 589
|
—
|
17 022
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
32 697 996
|
28 455 448
|
25 297 104
|
25 654 273
|
23 458 441
|
19 436 167
|
19 447 601
|
18 741 515
|
19 793 781
|
16 612 039
|
7 515 342
|
7 413 344
|
7 734 933
|
6 492 392
|
5 100 653
|
3 952 109
|
3 471 128
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
35 690
|
34 819
|
34 822
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
14 254 678
|
12 965 413
|
11 168 677
|
9 017 999
|
7 469 892
|
5 329 570
|
4 259 204
|
2 903 018
|
2 671 203
|
1 742 768
|
6 852 183
|
4 629 140
|
3 517 797
|
3 079 195
|
2 560 612
|
1 926 985
|
1 495 295
|
| Capital subscris vărsat |
987 000
|
987 000
|
987 000
|
987 000
|
987 000
|
987 000
|
987 000
|
987 000
|
987 000
|
987 000
|
987 000
|
987 000
|
987 000
|
987 000
|
987 000
|
987 000
|
987 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
166 625 735
|
163 667 407
|
152 644 972
|
138 328 267
|
113 984 247
|
107 467 036
|
94 955 291
|
88 413 220
|
79 650 635
|
65 092 133
|
51 931 342
|
44 086 972
|
38 814 846
|
34 006 676
|
24 396 062
|
18 043 310
|
14 831 534
|
| Venituri totale |
177 718 195
|
176 217 014
|
167 106 149
|
151 403 335
|
123 944 337
|
118 679 780
|
105 860 475
|
98 164 195
|
85 539 378
|
70 736 091
|
57 329 446
|
49 945 252
|
44 536 979
|
39 343 104
|
28 626 096
|
21 108 797
|
16 699 639
|
| Cheltuieli totale |
175 860 050
|
174 032 835
|
164 354 415
|
149 392 089
|
121 168 325
|
117 175 694
|
104 148 191
|
97 644 825
|
84 466 683
|
69 961 052
|
54 394 093
|
48 623 422
|
43 788 261
|
38 736 518
|
27 855 732
|
20 546 538
|
16 494 785
|
| Rezultat brut |
+1 858 145
|
+2 184 179
|
+2 751 734
|
+2 011 246
|
+2 776 012
|
+1 504 086
|
+1 712 284
|
+519 370
|
+1 072 695
|
+775 039
|
+2 935 353
|
+1 321 830
|
+748 718
|
+606 586
|
+770 364
|
+562 259
|
+204 854
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 289 265
|
+1 796 736
|
+2 150 678
|
+1 465 354
|
+2 140 322
|
+1 070 365
|
+1 356 186
|
+231 815
|
+774 004
|
+558 368
|
+2 431 716
|
+1 111 342
|
+611 898
|
+518 583
|
+658 012
|
+474 789
|
+157 200
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
418
|
393
|
383
|
376
|
368
|
389
|
427
|
394
|
347
|
304
|
266
|
235
|
217
|
168
|
145
|
121
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 12-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către SANTEC SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SANTEC SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.