CUI 53346804

ACCELERA PETROL S.R.L.

ACCELERA PETROL S.R.L. este o firmă din Sector 1, București, înființată în 2026. Activitatea principală: CAEN 4681 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate. Firma nu este plătitoare de TVA.

Activă

Date de identificare

CUI

53346804

Nr. înregistrare

J2026003685006

EUID

ROONRC.J2026003685006

Formă juridică

SRL

Județ

București

Localitate

Sector 1

Adresă

STR ŞTIRBEI VODĂ, NR.26-28, BIROUL 7, ET.5

Data înregistrării

20-01-2026

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 20.01.2026

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Nu

TVA la încasare

Nu

Înregistrat în RO e-Factura

Nu

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.3 (2025)

  • 4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule

  • 4685 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice

  • 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat

  • 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Întrebări frecvente

Este ACCELERA PETROL S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ACCELERA PETROL S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Ce cod CAEN principal are ACCELERA PETROL S.R.L.?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4681 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate.

Când a fost înființată ACCELERA PETROL S.R.L.?

Firma a fost înregistrată la ANAF pe 20 ianuarie 2026.

Unde are sediul ACCELERA PETROL S.R.L.?

Sediul firmei ACCELERA PETROL S.R.L. (CUI 53346804) este în STR ŞTIRBEI VODĂ, NR.26-28, BIROUL 7, ET.5, Sector 1, București.

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Emite facturi către ACCELERA PETROL S.R.L. în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește ACCELERA PETROL S.R.L.?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit