CUI 5338461
ANDRID SRL
ANDRID SRL este o firmă din Braşov, județul Brașov, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare. Firma este plătitoare de TVA din 1994, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.4 mil. lei (−23.9% față de 2024), un profit net de 48.4 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
5338461
Nr. înregistrare
J1994000276080
EUID
ROONRC.J1994000276080
Formă juridică
SRL
Județ
Brașov
Localitate
Braşov
Adresă
STR. CARPAŢILOR, NR.13, BL.6, SC.A, AP.10
Data înregistrării
16-03-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 16.03.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-03-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4360 - Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcţii
-
4613 - Intermedieri în comerţul cu material lemnos şi materiale de construcţii
-
4614 - Intermedieri în comerţul cu maşini, echipamente industriale, nave şi avioane
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4649 - Comerţ cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4671 - Comerţ cu ridicata al autovehiculelor
-
4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
-
4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4754 - Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
-
5225 - Activități de servicii logistice pentru transporturi
-
5231 - Activităţi de intermediere pentru transportul de marfă
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
8292 - Activităţi de ambalare
-
8299 - Alte activități de servicii-suport pentru întreprinderi n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 364 896
Rezultat net
+48 372
Capitaluri proprii
1 743 525
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4683 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
94 645
|
148 237
|
201 828
|
89 118
|
4 120
|
2 926
|
3 427
|
3 929
|
4 431
|
—
|
75
|
976
|
2 124
|
3 355
|
2 181
|
3 932
|
5 682
|
| Active circulante |
1 723 024
|
1 899 077
|
1 841 226
|
1 779 771
|
1 547 972
|
1 322 599
|
1 053 767
|
851 771
|
751 320
|
642 929
|
699 216
|
633 536
|
592 115
|
539 189
|
545 628
|
539 562
|
552 260
|
| Stocuri |
579 825
|
558 616
|
567 041
|
446 608
|
363 226
|
229 091
|
174 989
|
138 317
|
139 262
|
120 581
|
102 892
|
73 663
|
149 858
|
115 085
|
87 146
|
88 408
|
108 936
|
| Creanțe |
411 252
|
543 965
|
478 827
|
576 371
|
549 084
|
494 156
|
553 873
|
440 152
|
404 961
|
412 337
|
378 408
|
426 050
|
415 313
|
324 878
|
331 232
|
345 183
|
326 164
|
| Casa și conturi la bănci |
731 947
|
796 496
|
795 358
|
756 792
|
635 662
|
599 352
|
324 905
|
273 302
|
207 097
|
110 011
|
217 916
|
133 823
|
26 944
|
99 226
|
127 250
|
105 971
|
117 160
|
| Cheltuieli în avans |
12 696
|
11 256
|
11 773
|
2 763
|
2 326
|
2 615
|
710
|
360
|
766
|
763
|
750
|
660
|
390
|
390
|
1 261
|
390
|
—
|
| Datorii |
80 278
|
103 105
|
84 802
|
120 222
|
84 673
|
62 716
|
72 589
|
93 357
|
71 353
|
58 312
|
45 276
|
25 272
|
28 807
|
7 013
|
11 058
|
10 037
|
49 839
|
| Venituri în avans |
6 562
|
10 312
|
14 063
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 743 525
|
1 945 153
|
1 955 962
|
1 751 430
|
1 469 745
|
1 265 424
|
985 315
|
762 703
|
685 164
|
585 380
|
654 765
|
609 900
|
565 822
|
535 921
|
538 012
|
533 847
|
508 103
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 364 896
|
1 794 707
|
1 701 487
|
2 246 216
|
1 942 294
|
1 871 332
|
1 597 657
|
1 396 853
|
1 227 341
|
1 041 138
|
983 236
|
821 956
|
802 307
|
903 851
|
711 673
|
973 031
|
1 500 810
|
| Venituri totale |
1 391 086
|
1 827 575
|
1 733 008
|
2 281 931
|
1 970 808
|
1 898 427
|
1 615 148
|
1 409 804
|
1 241 518
|
1 055 032
|
999 383
|
842 994
|
820 624
|
924 377
|
780 631
|
1 187 166
|
1 849 297
|
| Cheltuieli totale |
1 333 662
|
1 632 982
|
1 514 268
|
1 851 117
|
1 628 626
|
1 579 135
|
1 376 256
|
1 222 349
|
1 106 492
|
941 121
|
916 087
|
778 404
|
761 218
|
896 944
|
752 229
|
1 111 445
|
1 679 955
|
| Rezultat brut |
+57 424
|
+194 593
|
+218 740
|
+430 814
|
+342 182
|
+319 292
|
+238 892
|
+187 455
|
+135 026
|
+113 911
|
+83 296
|
+64 590
|
+59 406
|
+27 433
|
+28 402
|
+75 721
|
+169 342
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+48 372
|
+158 991
|
+204 532
|
+412 185
|
+324 322
|
+302 109
|
+222 612
|
+173 329
|
+121 890
|
+95 615
|
+69 865
|
+54 078
|
+49 901
|
+22 909
|
+24 165
|
+62 743
|
+141 332
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
1
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ANDRID SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 364 896 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 48 372 lei.
-
Este ANDRID SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ANDRID SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 martie 1994.
-
Ce cod CAEN principal are ANDRID SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare.
-
Când a fost înființată ANDRID SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 1 februarie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ANDRID SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ANDRID SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.