CUI 5342900
PAVILION CONSTRUCT SRL
PAVILION CONSTRUCT SRL este o firmă din Moşniţa Veche, județul Timiș, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 1998 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 533.4 mii lei (+114.4% față de 2024), o pierdere netă de 97 mii lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
5342900
Nr. înregistrare
J1994000784354
EUID
ROONRC.J1994000784354
Formă juridică
SRL
Județ
Timiș
Localitate
Moşniţa Veche
Adresă
STR. VICENŢIU BABEŞ, NR.45A, CAMERA 1
Data înregistrării
16-03-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 16.03.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-08-1998
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4341 - Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4619 - Intermedieri în comerţul cu produse diverse
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
8122 - Activități specializate de curățenie
-
9130 - Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
533 352
Rezultat net
−96 986
Capitaluri proprii
63 379
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4100 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
58 760
|
127 234
|
201 399
|
276 627
|
350 346
|
266 195
|
468 863
|
249 134
|
274 185
|
328 748
|
282 218
|
215 520
|
243 229
|
214 085
|
130 443
|
107 193
|
143 729
|
| Active circulante |
166 393
|
120 659
|
187 736
|
325 916
|
641 545
|
234 924
|
277 592
|
335 753
|
254 011
|
166 957
|
101 551
|
114 323
|
139 419
|
84 490
|
99 247
|
77 465
|
77 613
|
| Stocuri |
28 873
|
65 836
|
98 280
|
180 151
|
177 416
|
96 152
|
173 354
|
317 711
|
245 405
|
158 584
|
96 138
|
104 077
|
128 580
|
70 680
|
79 340
|
70 661
|
74 331
|
| Creanțe |
8 711
|
4 629
|
21 953
|
33 091
|
254 746
|
124 844
|
61 361
|
3 544
|
2 720
|
5 942
|
4 080
|
8 175
|
8 414
|
10 596
|
7 832
|
2 341
|
1 225
|
| Casa și conturi la bănci |
128 809
|
50 194
|
67 503
|
112 674
|
209 383
|
13 928
|
42 877
|
14 498
|
5 886
|
2 431
|
1 333
|
2 071
|
2 425
|
3 214
|
12 075
|
4 463
|
2 057
|
| Cheltuieli în avans |
624
|
2 832
|
2 408
|
1 044
|
—
|
—
|
471
|
—
|
1 741
|
2 080
|
1 496
|
738
|
1 420
|
1 105
|
1 832
|
—
|
2 208
|
| Datorii |
162 398
|
90 360
|
147 264
|
212 325
|
357 786
|
22 807
|
61 427
|
256 254
|
269 432
|
393 464
|
382 296
|
365 598
|
432 314
|
367 715
|
310 763
|
224 259
|
224 697
|
| Capitaluri proprii |
63 379
|
160 365
|
244 279
|
391 262
|
634 105
|
478 312
|
685 499
|
328 633
|
260 505
|
104 321
|
2 969
|
−35 017
|
−48 246
|
−68 035
|
−79 241
|
−39 601
|
−1 147
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
533 352
|
248 769
|
1 053 879
|
1 249 349
|
1 259 571
|
1 263 319
|
1 825 085
|
1 868 330
|
2 037 980
|
1 718 499
|
1 293 754
|
1 032 672
|
1 025 890
|
865 891
|
711 945
|
647 338
|
499 553
|
| Venituri totale |
542 166
|
249 652
|
1 089 406
|
1 281 726
|
1 979 769
|
1 493 572
|
2 389 568
|
1 888 246
|
2 060 835
|
1 736 539
|
1 351 952
|
1 146 882
|
1 081 205
|
940 735
|
843 031
|
650 028
|
506 856
|
| Cheltuieli totale |
639 152
|
333 566
|
1 170 763
|
1 258 264
|
1 805 863
|
1 428 891
|
2 008 992
|
1 801 235
|
1 883 443
|
1 615 736
|
1 306 583
|
1 133 101
|
1 070 725
|
929 441
|
839 860
|
688 482
|
528 455
|
| Rezultat brut |
−96 986
|
−83 914
|
−81 357
|
+23 462
|
+173 906
|
+64 681
|
+380 576
|
+87 011
|
+177 392
|
+120 803
|
+45 369
|
+13 781
|
+10 480
|
+11 294
|
+3 171
|
−38 454
|
−21 599
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−96 986
|
−83 914
|
−91 803
|
+10 921
|
+155 890
|
+50 952
|
+356 680
|
+68 128
|
+156 185
|
+101 472
|
+38 110
|
+13 309
|
+10 480
|
+11 294
|
+2 415
|
−38 454
|
−27 332
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
1
|
4
|
5
|
6
|
7
|
8
|
9
|
9
|
10
|
11
|
11
|
11
|
12
|
11
|
8
|
7
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PAVILION CONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 533 352 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 96 986 lei.
-
Este PAVILION CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PAVILION CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 1998.
-
Ce cod CAEN principal are PAVILION CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată PAVILION CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 martie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PAVILION CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PAVILION CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.