CUI 5399795
EUCASS S.R.L.
EUCASS S.R.L. este o firmă din Constanţa, județul Constanța, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2022 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și o pierdere netă de 10.3 mii lei.
Date de identificare
CUI
5399795
Nr. înregistrare
J13/1053/1994
EUID
ROONRC.J13/1053/1994
Formă juridică
SRL
Județ
Constanța
Localitate
Constanţa
Adresă
STR. SLT. PETRE PAPADOPOL, NR.14
Data înregistrării
28-03-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.03.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2511 - Fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice
-
2512 - Fabricarea de uşi şi ferestre din metal
-
3311 - Repararea articolelor fabricate din metal
-
3831 - Demontarea (dezasamblarea) maşinilor şi a echipamentelor scoase din uz pentru recuperarea materialelor
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4329 - Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
-
4331 - Lucrări de ipsoserie
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4677 - Comerţ cu ridicata al deşeurilor şi resturilor
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2022
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
0
Rezultat net
−10 268
Capitaluri proprii
−453 481
Sursa: MF bilanț 2022 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 209 438
|
2 949 438
|
2 949 438
|
2 949 438
|
2 949 438
|
2 949 438
|
5 319 553
|
5 391 950
|
5 456 437
|
5 522 705
|
5 290 398
|
4 655 236
|
7 442 149
|
4 058 108
|
| Active circulante |
2 088 827
|
1 905 885
|
1 905 248
|
1 855 511
|
1 855 511
|
1 855 511
|
2 781 775
|
2 566 551
|
2 106 256
|
1 799 986
|
2 075 207
|
3 788 067
|
5 524 703
|
6 120 138
|
| Stocuri |
172 153
|
172 153
|
172 153
|
172 153
|
172 153
|
172 153
|
172 153
|
172 153
|
172 153
|
172 153
|
172 153
|
387 886
|
248 143
|
3 593 033
|
| Creanțe |
1 190 302
|
1 590 302
|
1 590 302
|
1 590 302
|
1 590 302
|
1 590 302
|
2 516 536
|
2 267 485
|
1 838 641
|
1 516 974
|
1 792 298
|
3 177 080
|
5 012 526
|
2 227 195
|
| Casa și conturi la bănci |
726 372
|
143 430
|
142 793
|
93 056
|
93 056
|
93 056
|
93 086
|
126 913
|
95 462
|
110 859
|
110 756
|
223 101
|
264 034
|
299 910
|
| Datorii |
4 751 746
|
5 298 536
|
5 298 536
|
5 298 536
|
5 298 536
|
5 198 357
|
6 398 732
|
6 323 382
|
6 085 727
|
6 018 265
|
5 865 672
|
6 233 341
|
5 652 825
|
8 418 970
|
| Capitaluri proprii |
−453 481
|
−443 213
|
−443 850
|
−493 587
|
−493 587
|
−393 408
|
1 702 596
|
1 635 119
|
1 476 966
|
1 304 426
|
1 499 933
|
2 209 962
|
7 314 027
|
1 759 276
|
| Capital subscris vărsat |
11 000
|
11 000
|
11 000
|
11 000
|
11 000
|
11 000
|
11 000
|
11 000
|
11 000
|
11 000
|
11 000
|
11 000
|
11 000
|
11 000
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
121 404
|
188 906
|
634 937
|
221 963
|
221 290
|
1 016 374
|
6 940 610
|
13 729 015
|
4 282 644
|
| Venituri totale |
790 331
|
10 722
|
96 563
|
0
|
0
|
187 434
|
516 423
|
726 989
|
439 669
|
321 622
|
1 153 362
|
6 960 546
|
22 264 711
|
7 704 888
|
| Cheltuieli totale |
800 599
|
10 085
|
46 826
|
—
|
48 974
|
1 989 526
|
448 946
|
568 836
|
267 129
|
396 683
|
1 863 391
|
6 895 242
|
16 099 552
|
7 529 188
|
| Rezultat brut |
−10 268
|
+637
|
+49 737
|
0
|
−48 974
|
−1 802 092
|
+67 477
|
+158 153
|
+172 540
|
−75 061
|
−710 029
|
+65 304
|
+6 165 159
|
+175 700
|
| Rezultat net |
Față de 2021
−10 268
|
+637
|
+49 737
|
0
|
−48 974
|
−1 806 781
|
+67 477
|
+158 153
|
+172 540
|
−75 061
|
−710 029
|
+48 761
|
+5 152 826
|
+149 962
|
| Alte date | ||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
6
|
38
|
85
|
95
|
113
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2022 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut EUCASS S.R.L. în 2022?
-
Bilanțul pe 2022 arată o cifră de afaceri netă de 0 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 10 268 lei.
-
Este EUCASS S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, EUCASS S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are EUCASS S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată EUCASS S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 februarie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2022 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către EUCASS S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește EUCASS S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.