CUI 5407014
INTERMONT S.R.L.
INTERMONT S.R.L. este o firmă din Orş. Sinaia, județul Prahova, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare. Firma este plătitoare de TVA din 2007, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 73.1 mii lei (−57.2% față de 2024), o pierdere netă de 268.3 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
5407014
Nr. înregistrare
J29/689/1994
EUID
ROONRC.J29/689/1994
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Orş. Sinaia
Adresă
BLD. CAROL I, NR.41, ET.P
Data înregistrării
29-03-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 29.03.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-02-2007
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliareSursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
73 093
Rezultat net
−268 323
Capitaluri proprii
−349 491
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6831 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
183 652
|
289 951
|
356 579
|
428 233
|
534 399
|
583 764
|
455 136
|
426 622
|
437 773
|
581 628
|
561 171
|
568 045
|
653 446
|
1 414 219
|
401 002
|
116 875
|
129 185
|
| Active circulante |
324 249
|
508 367
|
541 101
|
378 955
|
533 403
|
209 797
|
33 505
|
104 208
|
84 251
|
49 515
|
25 697
|
7 719
|
32 447
|
7 281
|
35 633
|
61 545
|
24 183
|
| Stocuri |
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
41
|
—
|
75
|
75
|
75
|
75
|
75
|
| Creanțe |
322 826
|
334 375
|
354 320
|
350 013
|
358 130
|
144 261
|
26 613
|
97 209
|
70 602
|
39 773
|
6 254
|
3 086
|
10 148
|
1 369
|
25 906
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
1 423
|
173 992
|
186 781
|
28 942
|
175 273
|
65 536
|
6 892
|
6 999
|
13 649
|
9 742
|
19 402
|
4 633
|
22 224
|
5 837
|
9 652
|
61 470
|
24 108
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
849
|
802
|
874
|
433
|
1 054
|
—
|
—
|
295
|
748
|
505
|
534
|
373
|
399
|
900
|
1 194
|
| Datorii |
857 392
|
879 486
|
874 501
|
926 176
|
956 574
|
1 032 457
|
993 373
|
1 060 457
|
1 120 415
|
1 128 663
|
1 133 234
|
1 148 231
|
1 169 802
|
1 076 085
|
47 943
|
54 192
|
13 332
|
| Capitaluri proprii |
−349 491
|
−81 168
|
24 028
|
−118 186
|
112 102
|
−238 463
|
−503 678
|
−529 627
|
−598 391
|
−497 225
|
−545 618
|
−571 962
|
−483 375
|
345 788
|
389 091
|
125 128
|
141 230
|
| Capital subscris vărsat |
120 000
|
120 000
|
120 000
|
120 000
|
120 000
|
120 000
|
120 000
|
120 000
|
120 000
|
120 000
|
120 000
|
120 000
|
120 000
|
120 000
|
120 000
|
120 000
|
120 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
73 093
|
170 955
|
90 934
|
34 639
|
643 956
|
519 957
|
225 112
|
320 697
|
160 980
|
193 669
|
152 798
|
55 558
|
83 188
|
68 971
|
77 906
|
79 725
|
51 803
|
| Venituri totale |
73 121
|
175 952
|
462 508
|
45 543
|
645 199
|
519 015
|
227 021
|
321 882
|
165 287
|
205 600
|
152 937
|
56 922
|
84 315
|
69 482
|
467 708
|
79 913
|
58 213
|
| Cheltuieli totale |
340 766
|
279 389
|
315 674
|
275 387
|
288 436
|
248 880
|
198 819
|
249 901
|
264 801
|
155 151
|
122 005
|
143 840
|
573 096
|
112 785
|
488 929
|
92 790
|
186 127
|
| Rezultat brut |
−267 645
|
−103 437
|
+146 834
|
−229 844
|
+356 763
|
+270 135
|
+28 202
|
+71 981
|
−99 514
|
+50 449
|
+30 932
|
−86 918
|
−488 781
|
−43 303
|
−21 221
|
−12 877
|
−127 914
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−268 323
|
−105 196
|
+142 214
|
−230 288
|
+350 564
|
+265 216
|
+25 949
|
+68 764
|
−101 166
|
+48 393
|
+26 344
|
−88 587
|
−491 311
|
−43 303
|
−21 221
|
−16 102
|
−130 882
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
2
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut INTERMONT S.R.L. în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 73 093 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 268 323 lei.
-
Este INTERMONT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, INTERMONT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2007.
-
Ce cod CAEN principal are INTERMONT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6831 - Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare.
-
Când a fost înființată INTERMONT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 martie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către INTERMONT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește INTERMONT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.