CUI 5417204
VIMA SRL
VIMA SRL este o firmă din Arad, județul Arad, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare. Firma este plătitoare de TVA din 1994. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 278.9 mii lei (−54.6% față de 2024), o pierdere netă de 270.7 mii lei și 5 angajați.
Date de identificare
CUI
5417204
Nr. înregistrare
J1994000424029
EUID
ROONRC.J1994000424029
Formă juridică
SRL
Județ
Arad
Localitate
Arad
Adresă
CAL. RADNEI, NR.198-200
Data înregistrării
31-03-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 31.03.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-04-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitareCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
0220 - Exploatarea forestieră
-
1628 - Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
-
4671 - Comerţ cu ridicata al autovehiculelor
-
4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule
-
4681 - Comerţ cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi şi gazoşi şi al produselor derivate
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit
-
4755 - Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
5226 - Alte activităţi anexe transporturilor
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
278 906
Rezultat net
−270 676
Capitaluri proprii
−932 575
Număr mediu de salariați
5
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 0220 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 404 848
|
1 413 206
|
1 510 735
|
1 605 988
|
1 711 166
|
1 909 866
|
2 131 095
|
2 224 396
|
2 081 718
|
2 115 346
|
2 160 923
|
2 351 259
|
2 566 500
|
2 483 513
|
2 271 934
|
2 157 409
|
1 940 391
|
| Active circulante |
570 131
|
784 606
|
764 563
|
746 328
|
747 506
|
1 097 760
|
1 238 592
|
1 945 590
|
2 153 455
|
4 697 583
|
3 852 524
|
4 354 857
|
3 974 287
|
2 751 104
|
3 484 965
|
1 189 150
|
1 495 202
|
| Stocuri |
138 800
|
8 244
|
10 556
|
54 314
|
53 046
|
132 797
|
514 274
|
1 085 598
|
958 757
|
1 515 943
|
1 134 857
|
1 948 703
|
1 916 524
|
729 993
|
813 285
|
490 322
|
1 001 324
|
| Creanțe |
401 200
|
679 772
|
650 986
|
601 769
|
439 187
|
435 699
|
400 360
|
516 233
|
885 250
|
2 719 182
|
2 541 236
|
2 288 680
|
1 991 537
|
1 908 383
|
2 106 985
|
605 882
|
452 228
|
| Casa și conturi la bănci |
30 131
|
96 590
|
103 021
|
90 245
|
255 273
|
529 264
|
323 958
|
343 759
|
309 448
|
462 458
|
176 431
|
117 474
|
66 226
|
112 728
|
564 695
|
92 946
|
41 650
|
| Cheltuieli în avans |
0
|
0
|
58 824
|
0
|
0
|
17 353
|
25 359
|
17 353
|
43 474
|
—
|
—
|
—
|
—
|
101 783
|
54 000
|
—
|
—
|
| Datorii |
2 893 184
|
2 845 342
|
2 923 510
|
2 624 985
|
2 918 618
|
3 175 852
|
3 631 101
|
4 027 946
|
4 132 287
|
6 494 642
|
6 388 165
|
6 711 690
|
6 496 073
|
5 341 497
|
5 525 367
|
3 088 856
|
3 095 662
|
| Venituri în avans |
14 370
|
14 370
|
14 370
|
14 370
|
16 271
|
16 271
|
16 271
|
16 271
|
6 952
|
—
|
—
|
—
|
80 645
|
80 645
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−932 575
|
−661 900
|
−603 758
|
−287 039
|
−476 217
|
−167 144
|
−252 326
|
143 122
|
139 408
|
318 287
|
−374 718
|
−5 574
|
−35 931
|
−85 742
|
285 532
|
257 703
|
339 931
|
| Capital subscris vărsat |
50 010
|
50 010
|
50 010
|
50 010
|
50 010
|
50 010
|
50 010
|
50 010
|
50 010
|
4 500
|
4 500
|
4 500
|
4 500
|
4 500
|
4 500
|
4 500
|
4 500
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
278 906
|
614 025
|
466 305
|
753 179
|
582 392
|
1 491 000
|
2 035 954
|
3 193 759
|
2 941 718
|
4 029 098
|
2 997 413
|
2 092 600
|
2 900 113
|
2 169 364
|
3 391 916
|
2 528 334
|
2 416 057
|
| Venituri totale |
447 360
|
643 703
|
429 525
|
1 090 194
|
507 179
|
1 321 687
|
1 729 459
|
3 594 181
|
2 755 769
|
4 405 697
|
2 642 334
|
3 158 330
|
3 249 908
|
2 502 765
|
3 635 302
|
2 122 956
|
2 568 612
|
| Cheltuieli totale |
718 036
|
701 845
|
742 266
|
901 016
|
816 252
|
1 236 506
|
2 124 907
|
3 584 146
|
2 934 648
|
3 712 663
|
3 011 478
|
3 139 115
|
3 200 097
|
2 874 040
|
3 711 139
|
2 198 734
|
2 726 132
|
| Rezultat brut |
−270 676
|
−58 142
|
−312 741
|
+189 178
|
−309 073
|
+85 181
|
−395 448
|
+10 035
|
−178 879
|
+693 034
|
−369 144
|
+19 215
|
+49 811
|
−371 275
|
−75 837
|
−75 778
|
−157 520
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−270 676
|
−58 142
|
−316 719
|
+189 178
|
−309 073
|
+85 181
|
−395 448
|
+3 714
|
−178 879
|
+693 006
|
−369 144
|
+19 215
|
+49 811
|
−371 275
|
−75 837
|
−82 228
|
−161 820
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
4
|
6
|
8
|
14
|
18
|
20
|
27
|
33
|
33
|
33
|
37
|
37
|
30
|
24
|
30
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut VIMA SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 278 906 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 270 676 lei.
-
Este VIMA SRL plătitoare de TVA?
-
Da, VIMA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 1994.
-
Ce cod CAEN principal are VIMA SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare.
-
Când a fost înființată VIMA SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 martie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către VIMA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VIMA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.