CUI 5500066
DATANET SRL
DATANET SRL este o firmă din Ploieşti, județul Prahova, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 6110 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit. Firma este plătitoare de TVA din 2001. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 126.5 mii lei (+1.5% față de 2024), o pierdere netă de 27.2 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
5500066
Nr. înregistrare
J1994000877290
EUID
ROONRC.J29/877/1994
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Ploieşti
Adresă
STR. FUNDENI, NR.11
Data înregistrării
15-04-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 15.04.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-05-2001
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
6110 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelitCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
126 486
Rezultat net
−27 186
Capitaluri proprii
−14 959
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6110 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
1 204
|
14 575
|
30 619
|
46 663
|
62 708
|
78 752
|
1 204
|
1 312
|
5 712
|
18 336
|
23 388
|
44 415
|
55 113
|
127 957
|
147 200
|
| Active circulante |
135 410
|
134 985
|
172 958
|
209 103
|
250 482
|
533 690
|
501 787
|
433 847
|
381 469
|
319 887
|
318 914
|
434 744
|
498 374
|
790 007
|
1 082 953
|
763 475
|
541 774
|
| Stocuri |
—
|
163
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
24 380
|
25 629
|
39 807
|
50 700
|
44 009
|
74 720
|
| Creanțe |
115 960
|
125 002
|
166 188
|
179 488
|
246 325
|
532 392
|
500 200
|
184 641
|
185 318
|
192 841
|
229 549
|
248 854
|
321 936
|
477 610
|
601 552
|
326 184
|
234 059
|
| Casa și conturi la bănci |
19 450
|
9 820
|
6 770
|
29 615
|
4 157
|
1 298
|
1 587
|
249 206
|
196 151
|
127 046
|
89 365
|
161 510
|
150 809
|
272 590
|
430 701
|
393 282
|
232 995
|
| Cheltuieli în avans |
682
|
108
|
121 033
|
121 033
|
125 301
|
125 301
|
125 301
|
125 301
|
125 301
|
121 003
|
119 710
|
95 394
|
93 920
|
11 714
|
92 452
|
41 945
|
3 022
|
| Datorii |
151 051
|
125 613
|
104 519
|
118 156
|
143 387
|
130 868
|
151 666
|
144 600
|
76 802
|
65 643
|
117 648
|
224 500
|
261 630
|
429 329
|
951 620
|
545 481
|
523 685
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
975
|
2 275
|
3 575
|
4 875
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−14 959
|
9 480
|
190 676
|
225 580
|
260 740
|
571 211
|
533 255
|
493 300
|
431 172
|
376 559
|
326 688
|
323 974
|
354 052
|
416 807
|
278 898
|
387 896
|
168 311
|
| Capital subscris vărsat |
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
2 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
126 486
|
124 582
|
213 550
|
239 853
|
108 818
|
157 229
|
148 994
|
137 290
|
108 234
|
126 332
|
83 742
|
84 525
|
91 240
|
889 867
|
1 112 918
|
1 922 447
|
659 501
|
| Venituri totale |
126 488
|
124 584
|
214 642
|
241 295
|
110 264
|
159 667
|
150 434
|
137 615
|
109 420
|
126 338
|
100 692
|
99 048
|
122 762
|
953 115
|
1 129 021
|
1 924 238
|
664 446
|
| Cheltuieli totale |
152 409
|
129 209
|
191 970
|
182 387
|
108 210
|
116 995
|
106 004
|
71 369
|
51 523
|
72 677
|
94 957
|
126 155
|
167 844
|
697 476
|
1 024 844
|
1 655 926
|
636 947
|
| Rezultat brut |
−25 921
|
−4 625
|
+22 672
|
+58 908
|
+2 054
|
+42 672
|
+44 430
|
+66 246
|
+57 897
|
+53 661
|
+5 735
|
−27 107
|
−45 082
|
+255 639
|
+104 177
|
+268 312
|
+27 499
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−27 186
|
−5 759
|
+20 534
|
+51 708
|
−1 211
|
+37 955
|
+39 956
|
+62 127
|
+54 614
|
+49 871
|
+2 714
|
−30 078
|
−45 082
|
+209 338
|
+83 746
|
+219 585
|
+16 882
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
2
|
2
|
1
|
—
|
0
|
0
|
1
|
3
|
8
|
12
|
13
|
12
|
11
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DATANET SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 126 486 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 27 186 lei.
-
Este DATANET SRL plătitoare de TVA?
-
Da, DATANET SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2001.
-
Ce cod CAEN principal are DATANET SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 6110 - Activităţi de telecomunicaţii prin reţele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit.
-
Când a fost înființată DATANET SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 aprilie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DATANET SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DATANET SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.