CUI 5509375
MARCOS COM SRL
MARCOS COM SRL este o firmă din Sector 2, București, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor. Firma este plătitoare de TVA din 1994. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 600.9 mii lei (+2.1% față de 2024), un profit net de 3.4 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
5509375
Nr. înregistrare
J1994005431404
EUID
ROONRC.J1994005431404
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 2
Adresă
STR. TIRNACOPULUI, NR.8
Data înregistrării
18-04-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 22.03.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-04-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4641 - Comerţ cu ridicata al produselor textile
-
4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
-
4791 - Intermedieri în comerţul cu amănuntul nespecializat
-
5210 - Depozitări
-
5224 - Manipulări
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
600 859
Rezultat net
+3 398
Capitaluri proprii
101 998
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
43 741
|
47 943
|
43 488
|
39 540
|
106 496
|
106 346
|
95 888
|
28 845
|
32 769
|
13 523
|
37 686
|
42 484
|
1 004
|
1 878
|
3 662
|
6 477
|
18 327
|
| Active circulante |
160 306
|
228 194
|
237 797
|
304 167
|
314 241
|
255 084
|
125 041
|
301 538
|
239 150
|
209 719
|
215 761
|
231 309
|
169 529
|
120 436
|
92 295
|
80 147
|
98 868
|
| Stocuri |
102 890
|
185 995
|
196 806
|
268 971
|
270 441
|
218 125
|
106 354
|
155 217
|
165 639
|
194 269
|
175 726
|
195 827
|
137 602
|
107 436
|
72 040
|
26 273
|
77 286
|
| Creanțe |
4 377
|
3 120
|
7 756
|
8 853
|
12 778
|
16 999
|
4 768
|
3 665
|
2 218
|
3 593
|
6 775
|
10 474
|
11 298
|
9 943
|
513
|
513
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
53 039
|
39 079
|
33 235
|
26 343
|
31 022
|
19 960
|
13 919
|
142 656
|
71 293
|
11 857
|
33 260
|
25 008
|
20 629
|
3 057
|
19 742
|
53 361
|
21 582
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
4 210
|
3 121
|
3 929
|
3 918
|
2 719
|
3 246
|
17 444
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
102 049
|
177 538
|
171 599
|
315 965
|
404 161
|
356 283
|
135 125
|
181 028
|
139 441
|
162 320
|
162 218
|
299 353
|
210 554
|
139 724
|
106 172
|
77 099
|
99 772
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
101 998
|
98 599
|
109 686
|
27 742
|
16 576
|
9 357
|
88 925
|
153 284
|
136 396
|
63 641
|
94 475
|
−8 116
|
−40 021
|
−17 410
|
−10 215
|
9 525
|
17 423
|
| Capital subscris vărsat |
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
300
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
600 859
|
588 552
|
739 154
|
885 284
|
636 796
|
433 144
|
884 628
|
912 077
|
811 479
|
672 321
|
731 050
|
425 430
|
344 961
|
416 324
|
394 829
|
498 994
|
521 283
|
| Venituri totale |
700 536
|
610 207
|
808 941
|
964 159
|
770 599
|
476 242
|
897 436
|
926 114
|
816 845
|
677 766
|
736 761
|
433 288
|
346 767
|
418 908
|
395 040
|
499 169
|
522 498
|
| Cheltuieli totale |
696 426
|
621 294
|
718 912
|
943 351
|
755 662
|
551 209
|
807 226
|
771 269
|
679 613
|
610 272
|
616 111
|
401 383
|
369 378
|
426 103
|
412 951
|
490 890
|
505 467
|
| Rezultat brut |
+4 110
|
−11 087
|
+90 029
|
+20 808
|
+14 937
|
−74 967
|
+90 210
|
+154 845
|
+137 232
|
+67 494
|
+120 650
|
+31 905
|
−22 611
|
−7 195
|
−17 911
|
+8 279
|
+17 031
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+3 398
|
−11 087
|
+81 944
|
+11 166
|
+7 219
|
−79 569
|
+81 229
|
+145 588
|
+128 700
|
+55 945
|
+102 591
|
+31 905
|
−22 611
|
−7 195
|
−17 911
|
+1 829
|
+9 727
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
4
|
7
|
—
|
7
|
7
|
7
|
8
|
8
|
8
|
8
|
6
|
8
|
7
|
7
|
7
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut MARCOS COM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 600 859 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 3 398 lei.
-
Este MARCOS COM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MARCOS COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 1994.
-
Ce cod CAEN principal are MARCOS COM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor.
-
Când a fost înființată MARCOS COM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 22 martie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MARCOS COM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MARCOS COM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.