CUI 553485
ADCOM SRL
ADCOM SRL este o firmă din Sfântu Gheorghe, județul Covasna, înființată în 1992. Activitatea principală: CAEN 4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 389.1 mii lei (−6.4% față de 2024), o pierdere netă de 5.6 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
553485
Nr. înregistrare
J1992000256143
EUID
ROONRC.J1992000256143
Formă juridică
SRL
Județ
Covasna
Localitate
Sfântu Gheorghe
Adresă
STR. 1 DECEMBRIE 1918, NR.16
Data înregistrării
27-11-1992
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.11.1992
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcămințiiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4763 - Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4777 - Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor
-
4778 - Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
389 058
Rezultat net
−5 566
Capitaluri proprii
159 218
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4771 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
3 275
|
4 424
|
3 180
|
4 995
|
6 809
|
3 138
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Active circulante |
172 582
|
230 537
|
202 185
|
194 519
|
252 996
|
177 465
|
228 126
|
232 787
|
159 525
|
126 783
|
112 146
|
93 185
|
87 632
|
68 113
|
63 915
|
54 580
|
38 670
|
| Stocuri |
102 481
|
106 284
|
121 897
|
76 301
|
39 132
|
113 400
|
175 694
|
188 155
|
127 827
|
102 514
|
98 952
|
87 144
|
82 780
|
63 127
|
56 078
|
40 355
|
31 041
|
| Creanțe |
1 306
|
1 613
|
2 198
|
1 855
|
1 128
|
1 474
|
441
|
2 896
|
693
|
830
|
652
|
214
|
539
|
1 189
|
107
|
—
|
—
|
| Casa și conturi la bănci |
68 795
|
122 640
|
78 090
|
116 363
|
212 736
|
62 591
|
51 991
|
41 736
|
31 005
|
23 439
|
12 542
|
5 827
|
4 313
|
3 797
|
7 730
|
14 225
|
7 629
|
| Cheltuieli în avans |
935
|
786
|
600
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Datorii |
17 574
|
18 740
|
16 082
|
22 703
|
16 591
|
17 713
|
83 859
|
96 947
|
33 455
|
17 108
|
43 585
|
41 679
|
48 396
|
42 860
|
37 332
|
22 625
|
21 710
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
159 218
|
217 007
|
189 883
|
176 811
|
243 214
|
162 890
|
144 267
|
135 840
|
126 070
|
109 675
|
68 561
|
51 506
|
39 236
|
25 253
|
26 583
|
31 955
|
16 960
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
389 058
|
415 732
|
391 951
|
366 735
|
366 006
|
280 431
|
295 973
|
271 793
|
271 007
|
243 169
|
177 782
|
135 777
|
134 684
|
124 893
|
105 640
|
110 533
|
97 390
|
| Venituri totale |
395 950
|
438 213
|
409 843
|
441 178
|
366 077
|
287 241
|
295 980
|
271 795
|
271 013
|
243 170
|
177 790
|
135 855
|
138 538
|
125 177
|
105 795
|
110 716
|
97 390
|
| Cheltuieli totale |
399 914
|
404 686
|
393 345
|
345 556
|
282 465
|
266 982
|
284 593
|
259 318
|
235 469
|
199 624
|
155 401
|
119 512
|
120 663
|
118 178
|
94 324
|
91 530
|
85 621
|
| Rezultat brut |
−3 964
|
+33 527
|
+16 498
|
+95 622
|
+83 612
|
+20 259
|
+11 387
|
+12 477
|
+35 544
|
+43 546
|
+22 389
|
+16 343
|
+17 875
|
+6 999
|
+11 471
|
+19 186
|
+11 769
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−5 566
|
+27 123
|
+13 072
|
+91 492
|
+80 325
|
+18 623
|
+8 427
|
+9 769
|
+32 834
|
+41 114
|
+17 055
|
+12 270
|
+13 983
|
+5 390
|
+9 622
|
+14 994
|
+8 741
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
2
|
3
|
4
|
4
|
4
|
3
|
3
|
3
|
3
|
3
|
2
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ADCOM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 389 058 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 5 566 lei.
-
Este ADCOM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ADCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are ADCOM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4771 - Comerț cu amănuntul al îmbrăcăminții.
-
Când a fost înființată ADCOM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 martie 1992.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ADCOM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ADCOM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.