CUI 5565650
SIMVILCOM SRL
SIMVILCOM SRL este o firmă din Suteşti, județul Vâlcea, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 2030 - Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice şi masticurilor. Firma este plătitoare de TVA din 1994 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.8 mil. lei (+4.5% față de 2024), un profit net de 155 mii lei și 4 angajați.
Date de identificare
CUI
5565650
Nr. înregistrare
J1994000463381
EUID
ROONRC.J1994000463381
Formă juridică
SRL
Județ
Vâlcea
Localitate
Suteşti
Adresă
COM. SUTESTI, NR.9
Data înregistrării
27-04-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.04.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-06-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2059 - Fabricarea altor produse chimice n.c.a.
-
4675 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice
-
4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
-
5210 - Depozitări
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
1 765 824
Rezultat net
+154 971
Capitaluri proprii
1 850 099
Număr mediu de salariați
4
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2030 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2030 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2030 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2030 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2030 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2030 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2030 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2030 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2030 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2030 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2030 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2030 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2030 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2030 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2030 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2030 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2030 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 584 709
|
1 196 277
|
950 640
|
627 538
|
714 678
|
714 293
|
808 870
|
908 677
|
627 791
|
637 216
|
672 145
|
684 188
|
607 735
|
631 141
|
638 842
|
684 699
|
785 607
|
| Active circulante |
1 238 994
|
1 750 610
|
1 728 032
|
1 827 430
|
1 894 562
|
1 513 950
|
1 365 379
|
1 354 146
|
1 325 631
|
1 440 548
|
1 926 391
|
1 450 581
|
1 329 779
|
1 355 929
|
1 154 477
|
925 977
|
752 052
|
| Stocuri |
426 423
|
479 961
|
289 414
|
788 202
|
666 255
|
360 305
|
242 580
|
207 318
|
181 861
|
189 560
|
206 052
|
259 231
|
242 970
|
153 526
|
239 145
|
171 194
|
187 672
|
| Creanțe |
765 497
|
1 264 249
|
1 232 168
|
1 028 008
|
679 317
|
439 933
|
278 895
|
361 590
|
497 104
|
497 535
|
681 933
|
486 443
|
513 462
|
417 363
|
352 476
|
557 526
|
354 694
|
| Casa și conturi la bănci |
47 074
|
6 400
|
206 450
|
11 220
|
548 990
|
713 712
|
843 904
|
785 238
|
646 666
|
753 453
|
1 038 406
|
704 907
|
573 347
|
785 040
|
562 856
|
197 257
|
209 686
|
| Datorii |
164 900
|
357 195
|
222 250
|
625 438
|
589 964
|
453 854
|
490 105
|
540 219
|
230 546
|
286 242
|
400 705
|
380 742
|
433 946
|
677 178
|
704 978
|
679 179
|
675 657
|
| Venituri în avans |
808 704
|
894 564
|
949 460
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
1 850 099
|
1 695 128
|
1 506 962
|
1 829 530
|
2 019 276
|
1 774 389
|
1 684 144
|
1 722 604
|
1 722 876
|
1 791 522
|
2 197 831
|
1 754 027
|
1 503 568
|
1 309 892
|
1 088 341
|
931 497
|
862 002
|
| Capital subscris vărsat |
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
800
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
1 765 824
|
1 689 892
|
1 693 533
|
2 006 555
|
2 305 015
|
1 640 408
|
1 598 098
|
1 838 301
|
1 756 157
|
1 997 604
|
2 328 338
|
2 119 465
|
1 941 785
|
1 914 087
|
1 988 567
|
2 086 834
|
1 681 770
|
| Venituri totale |
1 852 424
|
1 744 949
|
1 701 781
|
2 008 749
|
2 336 957
|
1 641 392
|
1 599 449
|
1 838 897
|
1 757 577
|
1 999 925
|
2 345 828
|
2 140 893
|
1 966 916
|
1 942 009
|
1 995 598
|
2 105 088
|
1 693 864
|
| Cheltuieli totale |
1 666 877
|
1 519 875
|
1 520 767
|
1 502 023
|
1 637 937
|
1 194 695
|
1 242 498
|
1 440 795
|
1 352 642
|
1 463 424
|
1 827 881
|
1 855 081
|
1 741 691
|
1 696 900
|
1 804 158
|
1 966 646
|
1 622 650
|
| Rezultat brut |
+185 547
|
+225 074
|
+181 014
|
+506 726
|
+699 020
|
+446 697
|
+356 951
|
+398 102
|
+404 935
|
+536 501
|
+517 947
|
+285 812
|
+225 225
|
+245 109
|
+191 440
|
+138 442
|
+71 214
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+154 971
|
+188 166
|
+164 070
|
+486 638
|
+676 384
|
+431 497
|
+341 252
|
+379 712
|
+379 984
|
+448 630
|
+432 804
|
+237 459
|
+184 676
|
+203 452
|
+158 844
|
+114 495
|
+56 041
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
3
|
3
|
3
|
4
|
5
|
7
|
7
|
7
|
7
|
—
|
7
|
7
|
6
|
6
|
7
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SIMVILCOM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 1 765 824 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 154 971 lei.
-
Este SIMVILCOM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SIMVILCOM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 1994.
-
Ce cod CAEN principal are SIMVILCOM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2030 - Fabricarea vopselelor, lacurilor, cernelii tipografice şi masticurilor.
-
Când a fost înființată SIMVILCOM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 19 aprilie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SIMVILCOM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SIMVILCOM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.