CUI 5599742

NESSUS COM SRL

NESSUS COM SRL este o firmă din Drobeta-Turnu Severin, județul Mehedinți, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 9511 - Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice. Firma este plătitoare de TVA din 2000 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 96.9 mii lei (−34.1% față de 2024), un profit net de 2.5 mii lei și 1 angajat.

Activă

Date de identificare

CUI

5599742

Nr. înregistrare

J25/574/1994

EUID

ROONRC.J1994000574250

Formă juridică

SRL

Județ

Mehedinți

Localitate

Drobeta-Turnu Severin

Adresă

BLD. T. VLADIMIRESCU, NR.1, BL.C, SC.1, ET.5, AP.19

Data înregistrării

09-05-1994

Stare înregistrare

INREGISTRAT din data 09.05.1994

Stare la Registrul Comerțului

funcțiune

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].

Situația fiscală

Plătitor de TVA

Da

din 01-09-2000

TVA la încasare

Da

Înregistrat în RO e-Factura

Nu

Contribuabil inactiv

Nu

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026

Reprezentanți legali

Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.

Date protejate (GDPR)
Date protejate (GDPR)

Administrator

Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Activități autorizate (CAEN)

Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

Coduri CAEN autorizate

Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.

CAEN Rev.3 (2025)

  • 4321 - Lucrări de instalații electrice

  • 4740 - Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații

  • 4752 - Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și al celor pentru vopsit

  • 6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul

  • 7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea

  • 8009 - Alte activități de protecție n.c.a.

  • 9510 - Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026

Indicatori 2025

Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.

Cifra de afaceri netă

−34.1%

96 929

Rezultat net

−81.1%

+2 520

Capitaluri proprii

+2.1%

−115 356

Număr mediu de salariați

−50.0%

1

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Date financiare

Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.

Cifra de afaceri și rezultatul net

— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.

Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Întrebări frecvente

Ce cifră de afaceri a avut NESSUS COM SRL în 2025?

Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 96 929 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 2 520 lei.

Este NESSUS COM SRL plătitoare de TVA?

Da, NESSUS COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2000.

Ce cod CAEN principal are NESSUS COM SRL?

Codul CAEN principal declarat la ANAF este 9511 - Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice.

Când a fost înființată NESSUS COM SRL?

Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 1994.

Sursa: ANAF · actualizat 19-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026

Emite facturi către NESSUS COM SRL în 2 minute

Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.

Creează cont gratuit

Vrei să vezi cum plătește NESSUS COM SRL?

În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.

Încearcă gratuit