CUI 562467
RECORD SRL
RECORD SRL este o firmă din Bistriţa, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma este plătitoare de TVA din 1993. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18.6 mil. lei (−54.3% față de 2024), un profit net de 731 mii lei și 35 de angajați.
Date de identificare
CUI
562467
Nr. înregistrare
J1991000105066
EUID
ROONRC.J1991000105066
Formă juridică
SRL
Județ
Bistrița-Năsăud
Localitate
Bistriţa
Adresă
STR. SUBCETATE, NR.10C
Data înregistrării
18-02-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 18.02.1993
Stare la Registrul Comerțului
Website
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
administrator si reprezentant
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2361 - Fabricarea produselor din beton pentru construcții
-
2363 - Fabricarea betonului
-
2364 - Fabricarea mortarului
-
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4221 - Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
-
4291 - Construcţii hidrotehnice
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalații electrice
-
4322 - Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
-
4323 - Lucrări de izolații
-
4324 - Alte lucrări de instalații pentru construcții
-
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire și placare a pereților
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
-
4335 - Alte lucrări de finisare
-
4342 - Alte lucrări speciale de construcţii pentru clădiri
-
4350 - Lucrări speciale de construcţii pentru proiecte de geniu civil
-
4391 - Activități de zidărie
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
-
4683 - Comerţ cu ridicata al materialului lemnos şi a materialelor de construcţie şi echipamentelor sanitare
-
4686 - Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5221 - Activităţi de servicii anexe pentru transporturi terestre
-
5224 - Manipulări
-
6622 - Activităţi ale agenţilor şi broker-ilor de asigurări
-
7111 - Activităţi de arhitectură
-
7120 - Activităţi de testări şi analize tehnice
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
-
9531 - Repararea și întreținerea autovehiculelor
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
18 629 317
Rezultat net
+730 958
Capitaluri proprii
6 678 548
Număr mediu de salariați
35
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||||
| Active imobilizate |
8 954 004
|
9 257 112
|
8 355 573
|
8 621 610
|
8 477 709
|
8 461 981
|
8 584 909
|
8 317 848
|
4 075 529
|
4 679 181
|
6 214 781
|
6 796 999
|
7 172 382
|
9 543 820
|
10 781 492
|
12 870 402
|
| Active circulante |
8 794 252
|
8 023 023
|
7 546 557
|
5 371 870
|
5 945 826
|
4 532 437
|
5 037 006
|
5 571 590
|
5 996 925
|
4 733 664
|
4 986 741
|
4 681 240
|
3 308 429
|
8 227 133
|
9 103 792
|
6 822 354
|
| Stocuri |
2 575 254
|
877 334
|
1 023 524
|
1 892 780
|
2 488 123
|
2 118 304
|
752 823
|
3 153 520
|
3 134 995
|
2 671 771
|
452 057
|
2 196 392
|
979 691
|
3 503 704
|
3 133 376
|
1 813 221
|
| Creanțe |
2 411 387
|
2 395 039
|
5 226 838
|
2 693 341
|
2 536 982
|
1 551 879
|
2 388 178
|
1 372 480
|
1 850 500
|
1 547 076
|
2 536 439
|
2 140 714
|
1 867 304
|
3 882 849
|
4 443 637
|
4 437 979
|
| Casa și conturi la bănci |
3 807 611
|
4 750 650
|
1 296 195
|
722 114
|
920 721
|
857 788
|
1 867 418
|
1 045 590
|
992 339
|
475 890
|
1 998 245
|
344 134
|
461 434
|
840 580
|
1 526 779
|
571 154
|
| Cheltuieli în avans |
185 972
|
158 799
|
183 593
|
195 596
|
84 122
|
67 037
|
59 179
|
138 916
|
94 486
|
70 609
|
64 967
|
70 369
|
121 013
|
146 174
|
101 070
|
220 698
|
| Datorii |
10 628 115
|
11 098 006
|
10 576 819
|
8 825 673
|
9 036 101
|
7 713 371
|
8 378 797
|
9 974 814
|
8 745 367
|
8 100 797
|
9 901 312
|
9 642 313
|
9 939 780
|
9 593 994
|
11 057 399
|
11 200 602
|
| Venituri în avans |
234 228
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
3 165
|
13 221
|
23 277
|
| Provizioane |
393 337
|
393 337
|
393 337
|
393 337
|
643 923
|
643 923
|
643 923
|
0
|
0
|
0
|
0
|
595 719
|
0
|
140 329
|
518 289
|
420 088
|
| Capitaluri proprii |
6 678 548
|
5 947 591
|
5 115 567
|
4 970 066
|
4 827 633
|
4 704 161
|
4 658 374
|
4 053 540
|
1 421 573
|
1 382 657
|
1 365 177
|
1 310 576
|
662 044
|
8 179 639
|
8 397 445
|
8 269 487
|
| Capital subscris vărsat |
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
700 000
|
700 000
|
700 000
|
700 000
|
4 087 000
|
4 087 000
|
4 087 000
|
4 087 000
|
| Patrimoniul regiei |
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
18 629 317
|
40 720 009
|
16 489 396
|
16 738 750
|
16 223 771
|
13 710 811
|
23 800 664
|
13 525 591
|
13 264 362
|
10 541 139
|
19 556 065
|
19 687 687
|
12 867 094
|
22 197 022
|
20 674 533
|
16 464 455
|
| Venituri totale |
21 491 610
|
39 900 861
|
15 791 276
|
17 026 824
|
16 821 988
|
15 620 653
|
21 742 996
|
15 725 386
|
15 957 154
|
12 584 331
|
17 964 018
|
21 383 839
|
10 951 770
|
22 793 106
|
22 722 807
|
19 144 587
|
| Cheltuieli totale |
20 617 632
|
38 802 733
|
15 597 065
|
16 827 032
|
16 667 429
|
15 544 733
|
21 133 742
|
17 698 310
|
15 916 356
|
12 566 851
|
17 909 417
|
21 201 395
|
16 806 937
|
22 656 547
|
22 321 452
|
19 016 539
|
| Rezultat brut |
+873 978
|
+1 098 128
|
+194 211
|
+199 792
|
+154 559
|
+75 920
|
+609 254
|
−1 972 924
|
+40 798
|
+17 480
|
+54 601
|
+182 444
|
−5 855 167
|
+136 559
|
+401 355
|
+128 048
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+730 958
|
+924 964
|
+145 501
|
+142 432
|
+123 472
|
+45 788
|
+604 834
|
−1 972 924
|
+38 916
|
+17 480
|
+54 601
|
+148 533
|
−5 855 167
|
+108 699
|
+331 652
|
+95 822
|
| Alte date | ||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
36
|
36
|
35
|
41
|
50
|
52
|
72
|
70
|
72
|
89
|
102
|
117
|
115
|
111
|
110
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut RECORD SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 18 629 317 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 730 958 lei.
-
Este RECORD SRL plătitoare de TVA?
-
Da, RECORD SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are RECORD SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată RECORD SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 aprilie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către RECORD SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește RECORD SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.