CUI 569198
TESS SRL
TESS SRL este o firmă din Bistriţa, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat. Firma este plătitoare de TVA din 1993 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 385.3 mii lei (+16.2% față de 2024) și un profit net de 33.3 mii lei.
Date de identificare
CUI
569198
Nr. înregistrare
J1991000465065
EUID
ROONRC.J1991000465065
Formă juridică
SRL
Județ
Bistrița-Năsăud
Localitate
Bistriţa
Adresă
STR. CRINILOR, NR.8, ET.2, AP.13
Data înregistrării
18-02-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 18.02.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-07-1993
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializatCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
385 311
Rezultat net
+33 253
Capitaluri proprii
29 758
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4690 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2931 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
295 332
|
314 532
|
338 897
|
370 697
|
403 980
|
38 690
|
—
|
—
|
2 192
|
2 192
|
270
|
6 676
|
6 526
|
6 526
|
| Active circulante |
51 237
|
44 493
|
52 204
|
50 490
|
36 988
|
55 531
|
97 844
|
146 127
|
123 120
|
64 215
|
59 420
|
50 076
|
64 998
|
86 619
|
58 567
|
66 398
|
43 401
|
| Stocuri |
7 299
|
9 047
|
26 962
|
29 092
|
20 007
|
30 204
|
71 352
|
96 625
|
49 697
|
12 221
|
3 361
|
7 534
|
15 307
|
20 974
|
27 357
|
30 885
|
12 236
|
| Creanțe |
15 784
|
4 041
|
5 548
|
3 947
|
1 781
|
8 480
|
251
|
9 960
|
26 486
|
20 600
|
15 214
|
10 283
|
27 675
|
23 541
|
19 825
|
14 404
|
13 790
|
| Casa și conturi la bănci |
28 154
|
31 405
|
19 694
|
17 451
|
15 200
|
16 847
|
26 241
|
39 542
|
46 937
|
31 394
|
40 845
|
32 259
|
22 016
|
42 104
|
11 385
|
21 109
|
17 375
|
| Datorii |
21 479
|
47 989
|
127 155
|
322 316
|
311 768
|
345 055
|
425 266
|
494 335
|
86 533
|
240 923
|
278 247
|
282 028
|
299 531
|
325 706
|
235 342
|
201 474
|
77 062
|
| Capitaluri proprii |
29 758
|
−3 496
|
−74 951
|
23 506
|
39 752
|
49 373
|
43 275
|
55 772
|
75 277
|
−176 708
|
−218 827
|
−229 760
|
−232 341
|
−238 817
|
−170 099
|
−128 550
|
−27 135
|
| Capital subscris vărsat |
32 000
|
32 000
|
32 000
|
32 000
|
32 000
|
32 000
|
32 000
|
32 000
|
32 000
|
32 000
|
32 000
|
—
|
—
|
32 000
|
32 000
|
32 000
|
32 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
385 311
|
331 517
|
210 503
|
153 873
|
113 454
|
269 310
|
186 510
|
236 148
|
269 536
|
218 073
|
254 409
|
244 203
|
134 287
|
264 130
|
328 628
|
334 233
|
276 347
|
| Venituri totale |
385 317
|
331 521
|
392 338
|
153 874
|
113 455
|
269 314
|
186 517
|
236 149
|
269 542
|
218 078
|
254 417
|
244 209
|
134 302
|
264 147
|
328 657
|
334 265
|
276 370
|
| Cheltuieli totale |
348 211
|
254 404
|
486 931
|
168 232
|
120 068
|
260 523
|
197 011
|
253 031
|
214 860
|
171 597
|
235 851
|
234 302
|
123 925
|
332 865
|
370 206
|
430 805
|
364 063
|
| Rezultat brut |
+37 106
|
+77 117
|
−94 593
|
−14 358
|
−6 613
|
+8 791
|
−10 494
|
−16 882
|
+54 682
|
+46 481
|
+18 566
|
+9 907
|
+10 377
|
−68 718
|
−41 549
|
−96 540
|
−87 693
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+33 253
|
+71 516
|
−98 517
|
−16 246
|
−9 621
|
+6 098
|
−12 497
|
−19 507
|
+51 986
|
+42 120
|
+10 933
|
+2 581
|
+6 476
|
−68 718
|
−41 549
|
−101 415
|
−92 029
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1
|
—
|
—
|
1
|
—
|
1
|
1
|
1
|
3
|
3
|
2
|
3
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut TESS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 385 311 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 33 253 lei.
-
Este TESS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, TESS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
-
Ce cod CAEN principal are TESS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat.
-
Când a fost înființată TESS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 august 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către TESS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește TESS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.