CUI 569392
CONCID SA
CONCID SA este o firmă din Bistriţa, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 1991. Activitatea principală: CAEN 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2013 a raportat o cifră de afaceri de 262.3 mii lei (−68.8% față de 2012), o pierdere netă de 685.8 mii lei și 6 angajați.
Date de identificare
CUI
569392
Nr. înregistrare
J06/61/1991
EUID
ROONRC.J06/61/1991
Formă juridică
SA
Județ
Bistrița-Năsăud
Localitate
Bistriţa
Adresă
STR. GRĂNICERILOR, NR.3
Data înregistrării
18-02-1993
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 18.02.1993
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 19-09-2016
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar
Administrator special
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2363 - Fabricarea betonului
-
2364 - Fabricarea mortarului
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4332 - Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4391 - Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4752 - Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi a celor pentru vopsit, în magazine specializate
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2013
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
262 297
Rezultat net
−685 754
Capitaluri proprii
−3 106 990
Număr mediu de salariați
6
Sursa: MF bilanț 2013 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4120 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4211 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||
| Active imobilizate |
1 435 762
|
1 575 280
|
2 442 595
|
2 569 102
|
4 249 906
|
| Active circulante |
3 197 848
|
3 546 852
|
3 910 375
|
3 743 019
|
3 207 526
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
83 996
|
| Creanțe |
3 191 633
|
3 514 370
|
3 587 014
|
3 397 333
|
3 086 168
|
| Casa și conturi la bănci |
6 215
|
32 482
|
323 361
|
345 686
|
37 362
|
| Cheltuieli în avans |
868 292
|
868 292
|
877 633
|
41 273
|
276 233
|
| Datorii |
8 608 892
|
8 411 661
|
9 368 341
|
8 582 477
|
8 551 517
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
−18 666
|
−73 666
|
−73 666
|
| Capitaluri proprii |
−3 106 990
|
−2 421 237
|
−2 119 072
|
−2 155 417
|
−744 186
|
| Capital subscris vărsat |
891 450
|
891 450
|
891 450
|
891 450
|
891 450
|
| Cont de profit și pierdere | |||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2012
262 297
|
840 681
|
1 595 990
|
853 393
|
2 186 024
|
| Venituri totale |
267 349
|
1 464 533
|
1 673 316
|
1 472 874
|
2 191 276
|
| Cheltuieli totale |
953 103
|
1 458 400
|
1 630 048
|
1 353 669
|
7 886 596
|
| Rezultat brut |
−685 754
|
+6 133
|
+43 268
|
+119 205
|
−5 695 320
|
| Rezultat net |
Față de 2012
−685 754
|
+5 152
|
+36 345
|
+95 453
|
−5 702 653
|
| Alte date | |||||
| Număr mediu de salariați |
6
|
—
|
6
|
4
|
24
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2013 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut CONCID SA în 2013?
-
Bilanțul pe 2013 arată o cifră de afaceri netă de 262 297 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 685 754 lei.
-
Este CONCID SA plătitoare de TVA?
-
Nu, CONCID SA nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are CONCID SA?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale.
-
Când a fost înființată CONCID SA?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 18 martie 1991.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2013 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către CONCID SA în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește CONCID SA?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.