CUI 5695626
DONTRUS SERVCONSTRUCT SRL
DONTRUS SERVCONSTRUCT SRL este o firmă din Craiova, județul Dolj, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor. Firma este plătitoare de TVA din 2016. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.2 mil. lei (+26.5% față de 2024), o pierdere netă de 8.9 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
5695626
Nr. înregistrare
J16/1494/1994
EUID
ROONRC.J16/1494/1994
Formă juridică
SRL
Județ
Dolj
Localitate
Craiova
Adresă
Str. Vîntului, Nr. 1B, C.P. 200574
Data înregistrării
27-05-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.05.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-2016
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelorCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4711 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi şi tutun
-
4719 - Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 226 238
Rezultat net
−8 904
Capitaluri proprii
99 222
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4751 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
4 963
|
8 520
|
3 695
|
4 871
|
| Active circulante |
271 331
|
215 557
|
215 664
|
184 746
|
140 840
|
126 499
|
121 034
|
104 593
|
44 767
|
38 431
|
37 286
|
51 552
|
42 516
|
28 742
|
35 418
|
39 051
|
36 212
|
| Stocuri |
226 806
|
195 619
|
202 856
|
167 547
|
132 121
|
103 017
|
103 353
|
77 629
|
23 182
|
26 079
|
29 388
|
47 399
|
36 625
|
23 815
|
31 261
|
34 493
|
32 120
|
| Creanțe |
22 847
|
10 049
|
4 975
|
7 230
|
6 428
|
19 128
|
16 505
|
13 367
|
9 895
|
3 615
|
3 615
|
3 806
|
3 806
|
4 087
|
3 775
|
4 242
|
3 803
|
| Casa și conturi la bănci |
21 678
|
9 889
|
7 833
|
9 969
|
2 291
|
4 354
|
1 176
|
13 597
|
11 690
|
8 737
|
4 283
|
347
|
2 085
|
840
|
382
|
316
|
289
|
| Cheltuieli în avans |
178
|
67
|
125
|
64
|
—
|
122
|
121
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
172 287
|
107 498
|
109 262
|
91 784
|
48 581
|
43 067
|
44 974
|
36 986
|
25 230
|
21 283
|
21 385
|
32 274
|
34 012
|
26 633
|
38 176
|
42 143
|
39 363
|
| Capitaluri proprii |
99 222
|
108 126
|
106 527
|
93 026
|
92 259
|
83 554
|
76 181
|
67 607
|
19 537
|
17 148
|
15 901
|
19 278
|
8 504
|
7 072
|
5 762
|
603
|
1 720
|
| Capital subscris vărsat |
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
45 000
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 226 238
|
1 760 447
|
1 673 658
|
1 277 419
|
1 272 713
|
1 308 226
|
1 273 247
|
954 321
|
790 611
|
455 243
|
189 576
|
110 033
|
87 221
|
94 825
|
77 639
|
50 612
|
82 387
|
| Venituri totale |
2 226 682
|
1 772 449
|
1 730 660
|
1 324 419
|
1 272 714
|
1 308 467
|
1 276 800
|
965 394
|
833 325
|
483 743
|
269 165
|
193 433
|
168 221
|
138 773
|
121 149
|
82 628
|
129 940
|
| Cheltuieli totale |
2 235 586
|
1 769 045
|
1 714 207
|
1 323 173
|
1 262 027
|
1 299 469
|
1 266 586
|
959 414
|
823 124
|
478 371
|
259 878
|
176 855
|
162 008
|
136 549
|
119 520
|
78 807
|
123 933
|
| Rezultat brut |
−8 904
|
+3 404
|
+16 453
|
+1 246
|
+10 687
|
+8 998
|
+10 214
|
+5 980
|
+10 201
|
+5 372
|
+9 287
|
+16 578
|
+6 213
|
+2 224
|
+1 629
|
+3 821
|
+6 007
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−8 904
|
+1 599
|
+13 501
|
+513
|
+8 705
|
+7 373
|
+8 574
|
+3 270
|
+2 390
|
+1 247
|
+1 213
|
+10 774
|
+1 432
|
+1 309
|
+570
|
+363
|
+1 480
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
4
|
4
|
5
|
5
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
5
|
5
|
4
|
3
|
3
|
2
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut DONTRUS SERVCONSTRUCT SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 226 238 lei, cu un rezultat net negativ (pierdere) de 8 904 lei.
-
Este DONTRUS SERVCONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, DONTRUS SERVCONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2016.
-
Ce cod CAEN principal are DONTRUS SERVCONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor.
-
Când a fost înființată DONTRUS SERVCONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 mai 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către DONTRUS SERVCONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește DONTRUS SERVCONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.