CUI 572690
INEL S.R.L.
INEL S.R.L. este o firmă din Ploieşti, județul Prahova, înființată în 2020. Activitatea principală: CAEN 4651 - Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software-lui. Firma nu este plătitoare de TVA. Stare: Inactivă fiscal. În 2019 a raportat o cifră de afaceri de 15 mii lei (−49.7% față de 2018) și un profit net de 15.3 mii lei.
Date de identificare
CUI
572690
Nr. înregistrare
J29/529/2020
EUID
ROONRC.J29/529/2020
Formă juridică
SRL
Județ
Prahova
Localitate
Ploieşti
Adresă
STR. ANDREI MUREŞANU, NR.4, BL.37I2, AP.34
Data înregistrării
18-02-1993
Stare înregistrare
TRANSFER(SOSIRE) din data 11.03.2020
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
din 08-04-2021
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4651 - Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software-luiCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4652 - Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
-
4666 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente de birou
-
4799 - Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2019
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
15 000
Rezultat net
+15 322
Capitaluri proprii
16 702
Sursa: MF bilanț 2019 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4651 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
239
|
649
|
5 594
|
19 607
|
| Active circulante |
37 103
|
37 480
|
45 819
|
53 324
|
46 382
|
55 969
|
72 049
|
81 520
|
116 832
|
113 534
|
143 116
|
| Stocuri |
—
|
0
|
0
|
2 252
|
2 252
|
2 518
|
5 263
|
5 681
|
9 865
|
10 730
|
18 275
|
| Creanțe |
33 048
|
22 919
|
43 387
|
42 892
|
43 867
|
50 847
|
57 769
|
61 587
|
81 093
|
92 944
|
113 522
|
| Casa și conturi la bănci |
4 055
|
14 561
|
2 432
|
8 180
|
263
|
2 604
|
9 017
|
14 252
|
25 874
|
9 860
|
11 319
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
1 300
|
2 800
|
| Datorii |
20 401
|
36 100
|
66 907
|
96 207
|
110 036
|
111 151
|
111 059
|
116 948
|
117 959
|
118 694
|
127 159
|
| Venituri în avans |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
16 702
|
1 380
|
−21 088
|
−42 883
|
−63 654
|
−55 182
|
−39 010
|
−35 189
|
−478
|
1 734
|
38 364
|
| Capital subscris vărsat |
50 020
|
50 020
|
50 020
|
50 020
|
50 020
|
50 020
|
50 020
|
50 020
|
50 020
|
50 020
|
50 020
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2018
15 000
|
29 800
|
26 800
|
22 850
|
276
|
2 555
|
50
|
100
|
10 614
|
1 192
|
28 589
|
| Venituri totale |
16 980
|
42 296
|
26 800
|
22 850
|
276
|
2 555
|
6 022
|
209
|
11 380
|
1 197
|
39 825
|
| Cheltuieli totale |
1 149
|
18 559
|
4 201
|
1 393
|
8 740
|
18 650
|
9 662
|
34 920
|
13 592
|
36 177
|
73 335
|
| Rezultat brut |
+15 831
|
+23 737
|
+22 599
|
+21 457
|
−8 464
|
−16 095
|
−3 640
|
−34 711
|
−2 212
|
−34 980
|
−33 510
|
| Rezultat net |
Față de 2018
+15 322
|
+22 468
|
+21 795
|
+20 771
|
−8 472
|
−16 172
|
−3 821
|
−34 711
|
−2 212
|
−36 630
|
−39 243
|
| Alte date | |||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
0
|
0
|
1
|
1
|
1
|
2
|
1
|
2
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2019 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut INEL S.R.L. în 2019?
-
Bilanțul pe 2019 arată o cifră de afaceri netă de 15 000 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 15 322 lei.
-
Este INEL S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Nu, INEL S.R.L. nu este înregistrată în scopuri de TVA.
-
Ce cod CAEN principal are INEL S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4651 - Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software-lui.
-
Când a fost înființată INEL S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 martie 2020.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2019 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către INEL S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește INEL S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.