CUI 5775822
PRACTIC SRL
PRACTIC SRL este o firmă din Satu Mare, județul Satu Mare, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice. Firma este plătitoare de TVA din 1998, aplică TVA la încasare și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 822.8 mii lei (−3.7% față de 2024), un profit net de 1.6 mii lei și 2 angajați.
Date de identificare
CUI
5775822
Nr. înregistrare
J30/885/1994
EUID
ROONRC.J30/885/1994
Formă juridică
SRL
Județ
Satu Mare
Localitate
Satu Mare
Adresă
STR. BALTA BLONDĂ, NR.95
Data înregistrării
14-06-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.06.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-1998
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2433 - Producţia de profile obţinute la rece
-
2512 - Fabricarea de uşi şi ferestre din metal
-
2571 - Fabricarea produselor de tăiat
-
2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
-
3299 - Fabricarea altor produse manufacturiere n.c.a.
-
3311 - Repararea articolelor fabricate din metal
-
3320 - Instalarea maşinilor şi echipamentelor industriale
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
822 767
Rezultat net
+1 606
Capitaluri proprii
1 457 259
Număr mediu de salariați
2
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2433 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2433 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2433 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2433 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2433 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2433 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2433 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2433 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2433 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2433 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2433 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2433 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2433 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2433 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2433 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2433 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2433 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
785 988
|
1 113 986
|
1 244 469
|
912 200
|
661 708
|
531 567
|
326 463
|
249 817
|
66 749
|
37 614
|
38 311
|
38 311
|
42 819
|
49 392
|
56 204
|
76 813
|
80 909
|
| Active circulante |
1 299 724
|
840 549
|
915 756
|
1 102 407
|
1 764 285
|
1 442 106
|
1 246 306
|
790 348
|
488 679
|
122 139
|
213 265
|
201 696
|
252 396
|
260 045
|
201 444
|
166 931
|
84 738
|
| Stocuri |
43 707
|
284 887
|
175 087
|
383 282
|
309 416
|
214 140
|
117 777
|
121 733
|
73 070
|
58 868
|
176 923
|
181 462
|
176 607
|
154 000
|
143 887
|
104 853
|
−5 279
|
| Creanțe |
1 215 673
|
443 633
|
699 465
|
667 723
|
1 326 229
|
1 005 815
|
931 497
|
427 169
|
361 021
|
42 421
|
28 506
|
20 089
|
74 756
|
105 787
|
57 442
|
54 555
|
71 622
|
| Casa și conturi la bănci |
40 344
|
112 029
|
41 204
|
51 402
|
128 640
|
222 151
|
197 032
|
241 446
|
54 588
|
20 850
|
7 836
|
145
|
1 033
|
258
|
115
|
7 523
|
18 395
|
| Datorii |
628 453
|
501 222
|
546 172
|
543 868
|
703 107
|
512 676
|
241 318
|
85 297
|
97 269
|
118 383
|
219 835
|
210 303
|
266 899
|
284 577
|
230 639
|
216 958
|
201 359
|
| Capitaluri proprii |
1 457 259
|
1 453 313
|
1 614 053
|
1 470 739
|
1 722 886
|
1 460 997
|
1 331 451
|
954 868
|
458 159
|
41 370
|
31 741
|
29 704
|
28 316
|
24 860
|
27 009
|
26 786
|
−35 712
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
822 767
|
854 438
|
1 451 112
|
1 025 241
|
988 911
|
690 581
|
1 119 106
|
1 173 323
|
886 944
|
417 402
|
151 108
|
103 773
|
26 901
|
23 840
|
802
|
1 071
|
26 743
|
| Venituri totale |
1 838 441
|
861 034
|
1 453 732
|
1 173 988
|
990 142
|
696 541
|
1 123 263
|
1 174 513
|
893 314
|
406 891
|
102 620
|
65 070
|
33 246
|
23 981
|
29 917
|
86 957
|
26 784
|
| Cheltuieli totale |
1 815 435
|
738 439
|
1 281 296
|
928 813
|
708 965
|
559 161
|
735 447
|
666 056
|
467 592
|
393 078
|
96 050
|
57 935
|
31 114
|
26 131
|
29 651
|
84 054
|
85 667
|
| Rezultat brut |
+23 006
|
+122 595
|
+172 436
|
+245 175
|
+281 177
|
+137 380
|
+387 816
|
+508 457
|
+425 722
|
+13 813
|
+6 570
|
+7 135
|
+2 132
|
−2 150
|
+266
|
+2 903
|
−58 883
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+1 606
|
+109 883
|
+158 191
|
+233 789
|
+271 275
|
+130 611
|
+376 583
|
+496 709
|
+416 789
|
+9 629
|
+2 037
|
+4 016
|
+1 314
|
−2 150
|
+223
|
+477
|
−61 750
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
3
|
4
|
5
|
5
|
5
|
5
|
4
|
3
|
1
|
1
|
—
|
1
|
1
|
2
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut PRACTIC SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 822 767 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 1 606 lei.
-
Este PRACTIC SRL plătitoare de TVA?
-
Da, PRACTIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1998.
-
Ce cod CAEN principal are PRACTIC SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
-
Când a fost înființată PRACTIC SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 iunie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către PRACTIC SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PRACTIC SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.