CUI 5778020
SOLOVALMA COM SRL
SOLOVALMA COM SRL este o firmă din Luizi-Călugăra, județul Bacău, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 2004 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 593.4 mii lei (+0.8% față de 2024), un profit net de 24.4 mii lei și 0 angajați.
Date de identificare
CUI
5778020
Nr. înregistrare
J1994000820041
EUID
ROONRC.J1994000820041
Formă juridică
SRL
Județ
Bacău
Localitate
Luizi-Călugăra
Data înregistrării
15-06-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 15.06.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-05-2004
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutunCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4211 - Lucrări de construcţii a drumurilor şi autostrăzilor
-
4213 - Construcţia de poduri şi tuneluri
-
4221 - Lucrări de construcţii a proiectelor utilitare pentru fluide
-
4299 - Lucrări de construcţii a altor proiecte inginereşti n.c.a.
-
4311 - Lucrări de demolare a construcţiilor
-
4312 - Lucrări de pregătire a terenului
-
4321 - Lucrări de instalaţii electrice
-
4322 - Lucrări de instalaţii sanitare, de încălzire şi de aer condiţionat
-
4333 - Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
-
4334 - Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
-
4339 - Alte lucrări de finisare
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4752 - Comerţ cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă şi a celor pentru vopsit, în magazine specializate
-
4759 - Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articole de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
-
4771 - Comerţ cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
-
4772 - Comerţ cu amănuntul al încălţămintei şi articolelor din piele, în magazine specializate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
593 444
Rezultat net
+24 448
Capitaluri proprii
709 362
Număr mediu de salariați
0
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
337 782
|
340 354
|
345 519
|
307 839
|
313 616
|
341 290
|
431 901
|
455 041
|
465 721
|
361 556
|
256 096
|
261 101
|
269 168
|
198 570
|
178 570
|
211 319
|
291 695
|
| Active circulante |
524 776
|
491 415
|
496 413
|
639 127
|
659 767
|
667 554
|
629 622
|
395 050
|
458 479
|
345 472
|
427 418
|
270 790
|
424 119
|
550 638
|
365 026
|
205 343
|
204 568
|
| Stocuri |
500 787
|
460 459
|
491 573
|
626 983
|
645 745
|
561 650
|
602 873
|
367 010
|
420 857
|
336 671
|
391 399
|
257 585
|
393 986
|
494 361
|
333 134
|
138 667
|
118 860
|
| Creanțe |
1 337
|
—
|
1 715
|
—
|
1 830
|
22 307
|
26 074
|
22 200
|
28 432
|
4 831
|
15 295
|
6 673
|
28 869
|
34 252
|
30 660
|
63 433
|
62 217
|
| Casa și conturi la bănci |
22 652
|
30 956
|
3 125
|
12 144
|
12 192
|
83 597
|
675
|
5 840
|
9 190
|
3 970
|
20 724
|
6 532
|
1 264
|
22 025
|
1 232
|
3 243
|
23 491
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
4 828
|
4 828
|
| Datorii |
153 196
|
146 856
|
170 866
|
995 146
|
1 026 881
|
1 065 755
|
1 089 668
|
886 613
|
978 489
|
761 735
|
742 721
|
589 529
|
741 419
|
802 822
|
639 647
|
513 814
|
527 140
|
| Capitaluri proprii |
709 362
|
684 913
|
671 066
|
−48 180
|
−53 498
|
−56 911
|
−28 145
|
−36 522
|
−54 289
|
−54 707
|
−59 207
|
−57 638
|
−48 132
|
−53 614
|
−96 051
|
−92 324
|
−26 049
|
| Capital subscris vărsat |
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
593 444
|
588 970
|
671 819
|
632 823
|
800 755
|
866 713
|
727 148
|
665 271
|
610 984
|
782 224
|
719 660
|
793 582
|
629 649
|
654 428
|
481 328
|
598 567
|
644 936
|
| Venituri totale |
593 444
|
588 970
|
1 425 460
|
653 831
|
802 505
|
955 059
|
749 648
|
672 876
|
610 984
|
782 558
|
720 337
|
929 110
|
922 098
|
675 191
|
485 434
|
598 571
|
644 942
|
| Cheltuieli totale |
564 249
|
572 436
|
691 959
|
641 973
|
791 538
|
898 691
|
733 888
|
648 348
|
604 414
|
778 057
|
721 907
|
938 615
|
958 817
|
632 754
|
489 044
|
656 846
|
637 221
|
| Rezultat brut |
+29 195
|
+16 534
|
+733 501
|
+11 858
|
+10 967
|
+56 368
|
+15 760
|
+24 528
|
+6 570
|
+4 501
|
−1 570
|
−9 505
|
−36 719
|
+42 437
|
−3 610
|
−58 275
|
+7 721
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+24 448
|
+13 847
|
+719 246
|
+5 318
|
+3 412
|
+47 564
|
+8 376
|
+17 767
|
+418
|
+4 501
|
−1 570
|
−9 505
|
−36 719
|
+42 437
|
−3 727
|
−64 725
|
+1 550
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
0
|
0
|
1
|
1
|
1
|
2
|
2
|
1
|
1
|
1
|
0
|
—
|
1
|
1
|
—
|
—
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut SOLOVALMA COM SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 593 444 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 24 448 lei.
-
Este SOLOVALMA COM SRL plătitoare de TVA?
-
Da, SOLOVALMA COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 mai 2004.
-
Ce cod CAEN principal are SOLOVALMA COM SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
-
Când a fost înființată SOLOVALMA COM SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 mai 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către SOLOVALMA COM SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SOLOVALMA COM SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.