CUI 5782498
MODUL CONSTRUCT SRL
MODUL CONSTRUCT SRL este o firmă din Baia Mare, județul Maramureș, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice. Firma este plătitoare de TVA din 1996. Stare: În dizolvare sau insolvență. În 2024 a raportat o pierdere netă de 67.7 mii lei și 1 angajat.
Date de identificare
CUI
5782498
Nr. înregistrare
J24/849/1994
EUID
ROONRC.J24/849/1994
Formă juridică
SRL
Județ
Maramureș
Localitate
Baia Mare
Adresă
Bld. Independenţei, Nr. 55D, C.P.
Data înregistrării
15-06-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 15.06.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-08-1996
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
lichidator judiciar
Administrator special
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metaliceCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4120 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7712 - Activităţi de închiriere şi leasing cu autovehicule rutiere grele
-
7732 - Activităţi de închiriere şi leasing cu maşini şi echipamente pentru construcţii
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2024
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
−67 719
Capitaluri proprii
60 354
Număr mediu de salariați
1
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2511 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4719 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||
| Active imobilizate |
645 356
|
645 356
|
645 356
|
457 662
|
481 531
|
491 283
|
507 525
|
535 851
|
569 283
|
563 356
|
562 658
|
588 004
|
322 227
|
285 346
|
338 026
|
| Active circulante |
378 551
|
441 204
|
537 603
|
414 089
|
173 047
|
87 789
|
1 301 499
|
905 368
|
723 263
|
419 472
|
595 669
|
633 805
|
875 226
|
1 047 047
|
1 401 418
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
4 369
|
78 126
|
78 566
|
107 178
|
94 557
|
117 149
|
9 746
|
34 221
|
137 517
|
333 025
|
| Creanțe |
373 753
|
424 318
|
537 521
|
378 308
|
171 536
|
78 866
|
1 222 748
|
825 085
|
611 778
|
323 262
|
453 648
|
621 777
|
838 090
|
903 453
|
1 065 085
|
| Casa și conturi la bănci |
4 798
|
16 886
|
82
|
35 781
|
1 511
|
4 554
|
625
|
1 717
|
4 307
|
1 653
|
24 872
|
2 282
|
2 915
|
6 077
|
3 308
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
1 427
|
12 648
|
108 739
|
1 449
|
752 843
|
—
|
318
|
| Datorii |
963 553
|
958 487
|
989 567
|
1 225 752
|
1 344 984
|
1 372 740
|
1 376 026
|
1 026 314
|
1 029 221
|
829 603
|
716 106
|
1 145 190
|
1 367 777
|
1 093 955
|
1 948 005
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
20 003
|
20 003
|
20 003
|
20 003
|
182 973
|
9 274
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
60 354
|
128 073
|
193 392
|
−354 001
|
−690 406
|
−793 668
|
412 995
|
394 902
|
244 749
|
145 870
|
367 987
|
68 794
|
582 519
|
238 438
|
−208 243
|
| Capital subscris vărsat |
1 020
|
1 020
|
1 020
|
1 020
|
1 020
|
1 020
|
1 020
|
1 020
|
1 020
|
1 020
|
1 020
|
1 020
|
1 020
|
1 020
|
1 020
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
3 000
|
36 000
|
494 544
|
384 874
|
−935 036
|
458 062
|
627 321
|
839 935
|
1 222 633
|
1 246 243
|
2 010 983
|
3 800 154
|
1 294 032
|
2 153 468
|
| Venituri totale |
0
|
3 000
|
48 000
|
494 544
|
384 874
|
−935 036
|
458 062
|
627 321
|
840 091
|
1 222 633
|
1 247 599
|
2 292 657
|
3 828 903
|
1 318 669
|
2 155 835
|
| Cheltuieli totale |
67 719
|
68 289
|
43 488
|
143 303
|
277 764
|
302 007
|
435 388
|
432 677
|
772 181
|
1 094 989
|
872 792
|
2 348 475
|
3 415 090
|
1 214 269
|
2 508 872
|
| Rezultat brut |
−67 719
|
−65 289
|
+4 512
|
+351 241
|
+107 110
|
−1 237 043
|
+22 674
|
+194 644
|
+67 910
|
+127 644
|
+374 807
|
−55 818
|
+413 813
|
+104 400
|
−353 037
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−67 719
|
−65 319
|
+3 072
|
+336 404
|
+103 262
|
−1 206 663
|
+18 093
|
+163 501
|
+57 044
|
+94 109
|
+314 838
|
−114 120
|
+345 607
|
+86 744
|
−358 770
|
| Alte date | |||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
1
|
1
|
5
|
8
|
8
|
14
|
14
|
13
|
12
|
12
|
8
|
6
|
5
|
15
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este MODUL CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
-
Da, MODUL CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 1996.
-
Ce cod CAEN principal are MODUL CONSTRUCT SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2511 - Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice.
-
Când a fost înființată MODUL CONSTRUCT SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 1994.
-
Unde are sediul MODUL CONSTRUCT SRL?
-
Sediul firmei MODUL CONSTRUCT SRL (CUI 5782498) este în Bld. Independenţei, Nr. 55D, C.P., Baia Mare, județul Maramureș.
Sursa: ANAF · actualizat 17-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2024 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către MODUL CONSTRUCT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește MODUL CONSTRUCT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.