CUI 5798451
PROACT SRL
PROACT SRL este o firmă din Sat Ruşi Com. Slimnic, județul SIBIU, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management. Firma este plătitoare de TVA din 2026. În 2024 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei (−100.0% față de 2023), o pierdere netă de 34.8 mii lei și 0 angajați.
CUI
5798451
Nr. înregistrare
J1994000845329
EUID
ROONRC.J1994000845329
Formă juridică
SRL
Județ
SIBIU
Localitate
Sat Ruşi Com. Slimnic
Adresă
STR PRINCIPALA, NR.229
Cod CAEN principal
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
Data înregistrării
17-06-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 17.06.1994
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 17-07-2026
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
NICOARĂ MIRELA
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4100 - Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4781 - Comerţ cu amănuntul al autovehiculelor
-
4782 - Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
-
6220 - Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei și de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
-
6290 - Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
-
6811 - Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
-
6812 - Dezvoltare (promovare) imobiliară
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7112 - Activităţi de inginerie şi consultanţă tehnică legate de acestea
-
7820 - Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
-
8210 - Activități de secretariat și servicii-suport
-
8559 - Alte forme de învățământ n.c.a.
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 6920 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | ||||||||||||||
| Active imobilizate |
552 651
|
1 732 996
|
150 137
|
473 311
|
514 866
|
562 348
|
606 728
|
654 878
|
703 445
|
753 239
|
807 822
|
894 943
|
969 469
|
912 505
|
| Active circulante |
121 863
|
145 696
|
363 095
|
288 687
|
197 195
|
132 198
|
84 792
|
136 553
|
154 838
|
110 863
|
124 692
|
130 459
|
120 769
|
230 737
|
| Stocuri |
—
|
—
|
—
|
0
|
4 000
|
—
|
—
|
0
|
18 254
|
11 843
|
91 474
|
22 480
|
31 980
|
5 955
|
| Creanțe |
120 179
|
128 996
|
149 435
|
109 106
|
73 221
|
61 295
|
49 966
|
100 891
|
84 899
|
78 057
|
24 519
|
84 589
|
80 498
|
218 052
|
| Casa și conturi la bănci |
1 684
|
16 700
|
213 660
|
179 581
|
119 974
|
70 903
|
34 826
|
35 662
|
51 685
|
20 963
|
8 699
|
23 390
|
8 291
|
6 730
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
424 838
|
1 594 181
|
108 774
|
345 062
|
371 845
|
471 578
|
605 362
|
496 605
|
638 465
|
752 884
|
734 134
|
723 122
|
864 962
|
952 513
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
249 676
|
284 511
|
404 458
|
416 936
|
340 216
|
222 968
|
86 158
|
294 826
|
219 818
|
111 218
|
198 380
|
302 280
|
225 276
|
190 729
|
| Capital subscris vărsat |
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
210
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
—
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | ||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2023
|
221 884
|
395 245
|
370 161
|
377 909
|
399 240
|
422 185
|
337 805
|
322 481
|
184 493
|
158 759
|
507 642
|
262 300
|
210 077
|
| Venituri totale |
0
|
221 884
|
706 245
|
370 161
|
378 525
|
399 240
|
432 851
|
334 222
|
334 061
|
154 591
|
209 199
|
493 355
|
301 688
|
298 769
|
| Cheltuieli totale |
34 834
|
156 118
|
511 661
|
289 739
|
257 498
|
258 438
|
330 801
|
246 547
|
225 461
|
238 834
|
313 099
|
402 054
|
260 024
|
281 716
|
| Rezultat brut |
−34 834
|
+65 766
|
+194 584
|
+80 422
|
+121 027
|
+140 802
|
+102 050
|
+87 675
|
+108 600
|
−84 243
|
−103 900
|
+91 301
|
+41 664
|
+17 053
|
| Rezultat net |
Față de 2023
−34 834
|
+63 868
|
+187 522
|
+76 720
|
+117 248
|
+136 810
|
+85 553
|
+75 008
|
+108 600
|
−87 162
|
−103 900
|
+77 004
|
+34 546
|
+8 090
|
| Alte date | ||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2023
|
1
|
2
|
2
|
3
|
4
|
6
|
6
|
5
|
3
|
0
|
6
|
5
|
5
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 12-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către PROACT SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește PROACT SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.