CUI 5837607
VERTRANS SRL
VERTRANS SRL este o firmă din Mun. Braşov, județul BRAŞOV, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 2822 - Fabricarea echipamentelor de ridicat şi manipulat. Firma este plătitoare de TVA din 1996 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 340.9 mii lei (+4.1% față de 2024), un profit net de 129.3 mii lei și 1 angajat.
CUI
5837607
Nr. înregistrare
J1994001305084
EUID
ROONRC.J1994001305084
Formă juridică
SRL
Județ
BRAŞOV
Localitate
Mun. Braşov
Adresă
STR. TÂMPEI, NR.10, BL.A9, SC.C, AP.PARTER
Cod CAEN principal
2822 - Fabricarea echipamentelor de ridicat şi manipulat
Data înregistrării
28-06-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 28.06.1994
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 01-08-1996
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
CHITICARU IONEL
Administrator
IBANESCU GHEORGHE
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
2822 - Fabricarea echipamentelor de ridicat şi manipulat
-
3312 - Repararea și întreținerea mașinilor
-
3319 - Repararea și întreținerea altor echipamente
-
4664 - Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2822 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2822 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2822 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2822 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2822 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2822 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2822 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2822 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2822 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2822 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2822 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2822 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2822 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2822 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2822 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2822 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 2822 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
69 105
|
—
|
—
|
0
|
0
|
—
|
0
|
0
|
184
|
841
|
1 882
|
2 680
|
6 928
|
20 214
|
38 753
|
63 104
|
88 224
|
| Active circulante |
738 985
|
764 111
|
1 017 799
|
815 996
|
1 156 011
|
1 060 246
|
898 014
|
767 193
|
610 131
|
586 320
|
616 150
|
771 620
|
990 315
|
822 803
|
722 852
|
609 936
|
403 435
|
| Stocuri |
8 020
|
8 010
|
45 778
|
7 825
|
6 144
|
6 144
|
6 144
|
6 144
|
1 102
|
1 102
|
0
|
732
|
732
|
732
|
732
|
71 431
|
—
|
| Creanțe |
676 963
|
680 373
|
851 576
|
726 747
|
594 251
|
598 213
|
579 664
|
571 310
|
538 905
|
505 729
|
571 776
|
752 530
|
946 142
|
791 395
|
653 082
|
506 288
|
391 932
|
| Casa și conturi la bănci |
54 002
|
75 728
|
120 445
|
81 424
|
555 616
|
455 889
|
312 206
|
189 739
|
70 124
|
79 489
|
44 374
|
18 358
|
43 441
|
30 676
|
69 038
|
32 217
|
11 503
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
983
|
1 025
|
931
|
0
|
318
|
—
|
377
|
2 614
|
552
|
3 337
|
15 389
|
| Datorii |
377 439
|
352 784
|
380 677
|
355 597
|
297 906
|
290 987
|
255 791
|
269 333
|
212 061
|
199 347
|
211 569
|
184 453
|
228 078
|
81 262
|
113 241
|
188 060
|
73 075
|
| Capitaluri proprii |
430 651
|
411 327
|
637 122
|
460 399
|
858 105
|
769 259
|
643 206
|
498 885
|
399 185
|
387 814
|
406 781
|
589 847
|
769 542
|
764 369
|
648 916
|
488 317
|
433 973
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
340 851
|
327 579
|
367 321
|
370 101
|
312 741
|
344 413
|
405 510
|
429 086
|
484 881
|
503 723
|
603 218
|
454 700
|
467 555
|
401 654
|
561 918
|
403 971
|
694 425
|
| Venituri totale |
340 855
|
372 733
|
367 349
|
370 105
|
313 170
|
344 417
|
405 635
|
429 089
|
484 885
|
503 726
|
603 270
|
454 705
|
467 561
|
411 663
|
561 926
|
403 986
|
694 451
|
| Cheltuieli totale |
207 183
|
251 191
|
173 396
|
251 468
|
220 236
|
216 729
|
257 258
|
325 102
|
326 199
|
339 295
|
312 738
|
267 399
|
323 371
|
273 977
|
363 293
|
338 692
|
504 430
|
| Rezultat brut |
+133 672
|
+121 542
|
+193 953
|
+118 637
|
+92 934
|
+127 688
|
+148 377
|
+103 987
|
+158 686
|
+164 431
|
+290 532
|
+187 306
|
+144 190
|
+137 686
|
+198 633
|
+65 294
|
+190 021
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+129 324
|
+115 605
|
+190 723
|
+115 009
|
+90 577
|
+124 322
|
+144 321
|
+99 699
|
+154 171
|
+136 907
|
+242 799
|
+155 874
|
+120 626
|
+115 453
|
+160 599
|
+54 344
|
+159 390
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
2
|
2
|
3
|
5
|
6
|
8
|
7
|
10
|
12
|
11
|
10
|
10
|
11
|
11
|
12
|
15
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 12-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către VERTRANS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește VERTRANS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.