CUI 5854640
ACTIV CONSTRUCT S.R.L.
ACTIV CONSTRUCT S.R.L. este o firmă din Sector 2, București, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 2593 - Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri. Firma este plătitoare de TVA din 2026. În 2025 a raportat un profit net de 0 lei.
Date de identificare
CUI
5854640
Nr. înregistrare
J40/11788/1994
EUID
ROONRC.J40/11788/1994
Formă juridică
SRL
Județ
București
Localitate
Sector 2
Adresă
Str. NICOLAE LEONARD, Nr. 18, C.P.
Data înregistrării
30-06-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 30.06.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 16-04-2026
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
2599 - Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
-
8559 - Alte forme de învăţământ n.c.a.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Rezultat net
0
Capitaluri proprii
−384 820
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2593 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2593 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 2593 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 7112 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
231
|
483
|
133 730
|
279 066
|
429 090
|
589 050
|
749 010
|
860 414
|
—
|
—
|
—
|
| Active circulante |
1 794 811
|
1 794 811
|
1 794 767
|
1 793 832
|
1 794 710
|
1 794 761
|
1 794 670
|
1 816 876
|
1 793 457
|
1 849 627
|
1 876 523
|
1 095 375
|
1 757 341
|
3 484 968
|
2 534 183
|
475 846
|
129 526
|
| Stocuri |
99 188
|
99 188
|
99 188
|
99 188
|
99 188
|
99 188
|
99 188
|
99 188
|
99 188
|
99 188
|
86 966
|
315 402
|
25 425
|
29 759
|
21 937
|
21 937
|
21 937
|
| Creanțe |
1 696 666
|
1 696 666
|
1 696 674
|
1 695 814
|
1 696 642
|
1 696 618
|
1 696 602
|
1 696 602
|
1 692 827
|
1 747 567
|
1 780 235
|
773 204
|
1 725 304
|
3 346 548
|
2 494 184
|
451 578
|
104 384
|
| Casa și conturi la bănci |
−1 043
|
−1 043
|
−1 095
|
−1 170
|
−1 120
|
−1 045
|
−1 120
|
21 086
|
1 442
|
2 872
|
9 322
|
6 769
|
6 612
|
108 661
|
18 062
|
2 331
|
3 205
|
| Datorii |
2 179 631
|
2 179 631
|
2 179 631
|
2 178 591
|
2 179 406
|
2 179 331
|
2 179 156
|
2 195 874
|
2 210 318
|
2 135 899
|
2 119 814
|
1 470 061
|
1 638 454
|
2 145 232
|
522 868
|
466 368
|
120 433
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
250 408
|
1 083 542
|
2 393 057
|
1 999 896
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−384 820
|
−384 820
|
−384 864
|
−384 759
|
−384 696
|
−384 570
|
−384 255
|
−378 515
|
−283 131
|
−7 206
|
185 799
|
−36 044
|
−215 645
|
−192 907
|
11 419
|
9 478
|
9 093
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
200
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
—
|
44
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
54 494
|
46
|
2 529 710
|
4 637 580
|
1 933 423
|
1 309 846
|
477 692
|
57 442
|
369 696
|
113 500
|
| Venituri totale |
0
|
44
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
54 494
|
46
|
2 554 688
|
4 800 686
|
2 090 961
|
1 454 588
|
494 011
|
57 444
|
369 698
|
114 942
|
| Cheltuieli totale |
—
|
—
|
105
|
63
|
126
|
315
|
5 740
|
148 243
|
275 971
|
2 747 693
|
4 544 199
|
1 911 360
|
1 477 326
|
698 338
|
54 441
|
366 087
|
110 836
|
| Rezultat brut |
0
|
+44
|
−105
|
−63
|
−126
|
−315
|
−5 740
|
−93 749
|
−275 925
|
−193 005
|
+256 487
|
+179 601
|
−22 738
|
−204 327
|
+3 003
|
+3 611
|
+4 106
|
| Rezultat net |
Față de 2024
|
+44
|
−105
|
−63
|
−126
|
−315
|
−5 740
|
−95 384
|
−275 925
|
−193 005
|
+221 843
|
+179 601
|
−22 738
|
−204 327
|
+1 941
|
+386
|
+1 239
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
6
|
13
|
13
|
10
|
3
|
1
|
—
|
—
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Este ACTIV CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
-
Da, ACTIV CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 16 aprilie 2026.
-
Ce cod CAEN principal are ACTIV CONSTRUCT S.R.L.?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 2593 - Fabricarea articolelor din fire metalice; fabricarea de lanțuri și arcuri.
-
Când a fost înființată ACTIV CONSTRUCT S.R.L.?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 iunie 1994.
-
Unde are sediul ACTIV CONSTRUCT S.R.L.?
-
Sediul firmei ACTIV CONSTRUCT S.R.L. (CUI 5854640) este în Str. NICOLAE LEONARD, Nr. 18, C.P., Sector 2, București.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ACTIV CONSTRUCT S.R.L. în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ACTIV CONSTRUCT S.R.L.?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.