CUI 5877776
ISPAS MATCONS SRL
ISPAS MATCONS SRL este o firmă din Slatina, județul Olt, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 4673 - Comerţ cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete. Firma este plătitoare de TVA din 1995. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.5 mil. lei (−16.2% față de 2024), un profit net de 165.9 mii lei și 3 angajați.
Date de identificare
CUI
5877776
Nr. înregistrare
J28/575/1994
EUID
ROONRC.J28/575/1994
Formă juridică
SRL
Județ
Olt
Localitate
Slatina
Adresă
STR. VARIANTA OITUZ, NR.25
Data înregistrării
06-07-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 27.06.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 01-10-1995
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN principal
4673 - Comerţ cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru motocicleteCoduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.2 (2008)
-
4399 - Alte lucrări speciale de construcţii n.c.a.
-
4675 - Comerţ cu ridicata al produselor chimice
-
4690 - Comerţ cu ridicata nespecializat
-
4778 - Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
-
4789 - Comerţ cu amănuntul prin standuri, chioşcuri şi pieţe al altor produse
-
4941 - Transporturi rutiere de mărfuri
-
5210 - Depozitări
-
6820 - Închirierea şi subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
2 502 360
Rezultat net
+165 884
Capitaluri proprii
2 414 853
Număr mediu de salariați
3
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4673 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
790 881
|
826 647
|
874 037
|
928 340
|
987 826
|
1 011 826
|
1 064 871
|
967 160
|
920 162
|
843 106
|
716 924
|
774 396
|
818 991
|
870 915
|
840 659
|
839 312
|
1 010 938
|
| Active circulante |
2 723 164
|
2 709 596
|
2 864 338
|
2 857 837
|
2 653 764
|
2 266 785
|
2 046 230
|
1 754 809
|
1 770 259
|
1 447 425
|
2 295 325
|
1 578 398
|
1 243 249
|
1 407 046
|
1 281 621
|
1 041 863
|
875 389
|
| Stocuri |
926 855
|
1 201 056
|
1 666 970
|
2 233 290
|
1 309 757
|
884 290
|
1 316 905
|
1 161 101
|
1 227 996
|
895 746
|
1 143 240
|
838 851
|
650 363
|
944 532
|
896 558
|
629 415
|
477 318
|
| Creanțe |
312 477
|
470 425
|
488 772
|
378 060
|
1 202 845
|
1 240 023
|
626 712
|
525 598
|
493 503
|
434 227
|
1 147 297
|
602 792
|
401 327
|
267 284
|
75 252
|
80 070
|
197 654
|
| Casa și conturi la bănci |
783 832
|
1 038 115
|
708 596
|
246 487
|
141 162
|
142 472
|
102 613
|
68 110
|
48 760
|
117 452
|
4 788
|
136 755
|
191 559
|
38 480
|
116 693
|
45 378
|
61 417
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
−1
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
782
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
| Datorii |
1 099 192
|
620 608
|
59 610
|
58 896
|
240 249
|
96 288
|
246 138
|
160 886
|
311 740
|
92 796
|
885 691
|
280 316
|
84 855
|
86 474
|
116 471
|
55 795
|
247 349
|
| Capitaluri proprii |
2 414 853
|
2 915 635
|
3 678 764
|
3 727 281
|
3 401 341
|
3 182 323
|
2 864 963
|
2 561 083
|
2 378 681
|
2 198 517
|
2 126 558
|
2 072 478
|
1 977 385
|
2 191 487
|
2 005 809
|
1 825 380
|
1 638 978
|
| Capital subscris vărsat |
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
350 000
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
2 502 360
|
2 985 254
|
3 298 593
|
6 181 855
|
7 328 232
|
6 163 886
|
5 895 526
|
5 936 326
|
6 079 723
|
5 154 139
|
5 626 060
|
4 218 455
|
4 695 884
|
6 450 476
|
6 542 777
|
5 508 545
|
7 250 437
|
| Venituri totale |
2 640 177
|
2 987 579
|
3 369 858
|
6 182 989
|
7 354 289
|
6 169 880
|
5 914 865
|
5 943 255
|
6 094 427
|
5 199 711
|
5 638 266
|
4 317 007
|
4 714 460
|
6 480 740
|
6 578 179
|
5 750 192
|
7 306 065
|
| Cheltuieli totale |
2 435 848
|
3 129 468
|
3 411 161
|
5 794 945
|
6 502 224
|
5 791 809
|
5 551 031
|
5 726 094
|
5 718 129
|
5 039 324
|
5 559 245
|
4 214 776
|
4 801 441
|
6 328 503
|
6 360 115
|
5 515 714
|
7 089 814
|
| Rezultat brut |
+204 329
|
−141 889
|
−41 303
|
+388 044
|
+852 065
|
+378 071
|
+363 834
|
+217 161
|
+376 298
|
+160 387
|
+79 021
|
+102 231
|
−86 981
|
+152 237
|
+218 064
|
+234 478
|
+216 251
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+165 884
|
−141 889
|
−41 303
|
+325 940
|
+715 735
|
+317 360
|
+303 880
|
+182 402
|
+314 315
|
+134 151
|
+64 410
|
+95 094
|
−86 981
|
+127 121
|
+180 429
|
+196 402
|
+180 344
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
4
|
7
|
9
|
10
|
11
|
12
|
14
|
11
|
11
|
12
|
10
|
11
|
12
|
12
|
8
|
12
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut ISPAS MATCONS SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 2 502 360 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 165 884 lei.
-
Este ISPAS MATCONS SRL plătitoare de TVA?
-
Da, ISPAS MATCONS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 1995.
-
Ce cod CAEN principal are ISPAS MATCONS SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4673 - Comerţ cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru motociclete.
-
Când a fost înființată ISPAS MATCONS SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 iunie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către ISPAS MATCONS SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește ISPAS MATCONS SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.