CUI 5899545
SIOLA SRL
SIOLA SRL este o firmă din Mun. Braşov, județul BRAŞOV, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun. Firma este plătitoare de TVA din 1994 și este înregistrată în RO e-Factura. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 415.3 mii lei (−9.6% față de 2024), o pierdere netă de 11.8 mii lei și 3 angajați.
CUI
5899545
Nr. înregistrare
J1994001598088
EUID
ROONRC.J1994001598088
Formă juridică
SRL
Județ
BRAŞOV
Localitate
Mun. Braşov
Adresă
STR. BRAZILOR, NR.52B
Cod CAEN principal
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înregistrării
08-07-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 08.07.1994
Stare la Registrul Comerțului
Plătitor de TVA
din 01-09-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
OLARU MIHAI ROMI
Administrator
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
4711 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
-
4712 - Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
-
4721 - Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
-
4722 - Comerţ cu amănuntul al cărnii şi al produselor din carne
-
4723 - Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
-
4724 - Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și al produselor zaharoase
-
4725 - Comerţ cu amănuntul al băuturilor
-
4726 - Comerţ cu amănuntul al produselor din tutun
-
4727 - Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
-
4751 - Comerț cu amănuntul al textilelor
-
4764 - Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
-
4775 - Comerţ cu amănuntul al produselor cosmetice şi de parfumerie
-
4776 - Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și al hranei pentru acestea
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4711 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
1 004
|
1 376
|
1 730
|
2 100
|
2 973
|
3 455
|
472
|
472
|
472
|
472
|
472
|
−2 284
|
867
|
4 243
|
7 619
|
25 578
|
25 353
|
| Active circulante |
151 315
|
130 754
|
90 829
|
93 079
|
78 979
|
78 290
|
102 967
|
127 581
|
141 092
|
162 428
|
176 343
|
193 495
|
221 898
|
258 201
|
250 831
|
229 926
|
204 540
|
| Stocuri |
138 265
|
106 317
|
85 157
|
77 713
|
56 786
|
51 030
|
91 299
|
119 486
|
137 658
|
160 753
|
171 218
|
191 623
|
217 016
|
252 868
|
247 011
|
223 812
|
204 131
|
| Creanțe |
1 042
|
438
|
594
|
724
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
4 844
|
3 092
|
3 777
|
3 325
|
210
|
| Casa și conturi la bănci |
12 008
|
23 999
|
5 078
|
14 642
|
22 193
|
27 260
|
11 668
|
8 095
|
3 434
|
1 675
|
5 125
|
1 872
|
38
|
2 241
|
43
|
2 789
|
199
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
231
|
231
|
231
|
231
|
231
|
231
|
231
|
231
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Datorii |
196 339
|
165 158
|
132 467
|
69 480
|
70 729
|
73 624
|
88 494
|
112 411
|
129 733
|
145 449
|
148 769
|
163 213
|
201 300
|
291 428
|
268 611
|
251 874
|
231 034
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
−44 020
|
−33 028
|
−39 908
|
25 699
|
11 454
|
8 352
|
15 176
|
15 873
|
12 062
|
17 682
|
28 277
|
28 229
|
21 465
|
−28 984
|
−10 161
|
3 630
|
−1 141
|
| Capital subscris vărsat |
200
|
200
|
200
|
55 570
|
55 570
|
55 570
|
55 570
|
55 570
|
55 570
|
55 570
|
55 570
|
55 570
|
55 570
|
5 570
|
5 570
|
5 570
|
5 570
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
415 278
|
459 598
|
501 943
|
505 249
|
402 476
|
375 143
|
352 305
|
310 095
|
310 619
|
282 043
|
253 438
|
288 796
|
279 722
|
326 059
|
388 599
|
554 173
|
551 515
|
| Venituri totale |
415 278
|
459 598
|
501 943
|
513 341
|
402 476
|
375 143
|
352 305
|
310 095
|
310 619
|
282 243
|
255 907
|
303 296
|
302 758
|
326 059
|
388 599
|
554 204
|
551 516
|
| Cheltuieli totale |
427 062
|
449 298
|
507 162
|
493 961
|
395 275
|
378 936
|
349 480
|
303 121
|
312 709
|
284 371
|
255 781
|
294 965
|
290 956
|
344 881
|
402 146
|
544 556
|
550 183
|
| Rezultat brut |
−11 784
|
+10 300
|
−5 219
|
+19 380
|
+7 201
|
−3 793
|
+2 825
|
+6 974
|
−2 090
|
−2 128
|
+126
|
+8 331
|
+11 802
|
−18 822
|
−13 547
|
+9 648
|
+1 333
|
| Rezultat net |
Față de 2024
−11 784
|
+7 504
|
−10 237
|
+14 246
|
+3 101
|
−7 538
|
−697
|
+3 817
|
−5 620
|
−10 595
|
+49
|
+6 764
|
+9 921
|
−18 822
|
−13 791
|
+4 773
|
−3 889
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
Față de 2024
|
3
|
3
|
3
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
4
|
5
|
9
|
8
|
8
|
8
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Surse: ANAF, interogat la 12-10-2026 · Registrul Comerțului (ONRC), setul de date firme-02-09-2026, importat la 12-10-2026 · Ministerul Finanțelor, situații financiare importate la 09-10-2026.
Emite facturi către SIOLA SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește SIOLA SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.