CUI 5921871
COM TEST SRL
COM TEST SRL este o firmă din Focşani, județul Vrancea, înființată în 1994. Activitatea principală: CAEN 4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule. Firma este plătitoare de TVA din 1994 și aplică TVA la încasare. În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 606.8 mii lei (−27.3% față de 2024) și un profit net de 60.5 mii lei.
Date de identificare
CUI
5921871
Nr. înregistrare
J1994000544392
EUID
ROONRC.J1994000544392
Formă juridică
SRL
Județ
Vrancea
Localitate
Focşani
Adresă
STR. MITROPOLIT VARLAAM, BL.S1, AP.2
Data înregistrării
14-07-1994
Stare înregistrare
INREGISTRAT din data 14.07.1994
Stare la Registrul Comerțului
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Datele provin din registre publice (ANAF, ONRC, MF). Pentru opoziție sau ștergere scrie la [email protected].
Situația fiscală
Plătitor de TVA
din 14-07-1994
TVA la încasare
Înregistrat în RO e-Factura
Contribuabil inactiv
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026
Reprezentanți legali
Persoanele înscrise la Registrul Comerțului ca reprezentanți ai firmei.
Administrator
Administrator
Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Activități autorizate (CAEN)
Codurile CAEN înscrise la Registrul Comerțului, pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
Coduri CAEN autorizate
Pe revizii: Rev.2 și Rev.3 dau sensuri diferite aceluiași cod.
CAEN Rev.3 (2025)
-
7020 - Activităţi de consultanţă în afaceri și management
-
7330 - Activităţi în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026
Indicatori 2025
Cifrele din cel mai recent bilanț, față de anul precedent.
Cifra de afaceri netă
606 843
Rezultat net
+60 472
Capitaluri proprii
88 493
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Date financiare
Indicatori din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor.
Cifra de afaceri netă
Rezultat net
|
Indicator
(RON)
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2025 · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2024_actualizat · importat la 09-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare2023 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2022 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț prescurtat · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2021 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2020 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4532 · set de date MF situatii_financiare_2010 · importat la 08-10-2026
|
Bilanț complet · CAEN 4531 · set de date MF situatii_financiare_2009 · importat la 08-10-2026
|
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bilanț | |||||||||||||||||
| Active imobilizate |
2 622
|
4 195
|
6 181
|
32 438
|
3 063
|
101
|
1 316
|
2 532
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
53
|
| Active circulante |
606 868
|
709 056
|
582 810
|
639 398
|
735 195
|
679 529
|
621 133
|
563 712
|
509 692
|
438 946
|
447 174
|
520 862
|
502 484
|
456 196
|
538 632
|
417 409
|
336 151
|
| Stocuri |
50 099
|
85 048
|
74 345
|
169 328
|
130 629
|
147 810
|
184 216
|
167 680
|
147 919
|
218 370
|
141 209
|
98 828
|
145 057
|
189 626
|
178 946
|
122 150
|
100 164
|
| Creanțe |
429 549
|
471 972
|
428 752
|
315 543
|
391 019
|
369 799
|
359 339
|
392 041
|
393 939
|
265 305
|
356 123
|
446 646
|
374 851
|
311 170
|
356 962
|
289 305
|
226 636
|
| Casa și conturi la bănci |
127 220
|
152 036
|
79 713
|
154 527
|
213 547
|
161 920
|
77 578
|
3 991
|
−32 166
|
−44 729
|
−50 158
|
−24 612
|
−17 424
|
−44 600
|
2 724
|
5 954
|
9 351
|
| Cheltuieli în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Datorii |
520 997
|
602 533
|
386 499
|
532 974
|
340 184
|
55 317
|
80 510
|
54 015
|
77 447
|
57 319
|
69 528
|
114 159
|
105 964
|
86 109
|
203 525
|
142 672
|
101 485
|
| Venituri în avans |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Provizioane |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Capitaluri proprii |
88 493
|
110 718
|
202 492
|
138 862
|
398 074
|
624 313
|
541 939
|
512 229
|
432 245
|
381 627
|
377 646
|
406 703
|
396 520
|
370 087
|
335 107
|
274 737
|
234 719
|
| Capital subscris vărsat |
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
2 500
|
| Patrimoniul regiei |
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Patrimoniul public |
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
—
|
0
|
0
|
0
|
0
|
—
|
—
|
| Cont de profit și pierdere | |||||||||||||||||
| Cifra de afaceri netă |
Față de 2024
606 843
|
834 482
|
933 850
|
795 720
|
936 948
|
894 980
|
1 031 209
|
908 549
|
963 020
|
642 466
|
539 129
|
532 855
|
570 741
|
764 310
|
972 042
|
740 344
|
705 665
|
| Venituri totale |
606 843
|
834 482
|
933 850
|
795 720
|
936 948
|
896 580
|
1 031 909
|
915 053
|
963 020
|
642 466
|
539 200
|
532 858
|
570 741
|
764 311
|
972 042
|
740 347
|
705 671
|
| Cheltuieli totale |
535 739
|
730 702
|
861 983
|
747 089
|
826 787
|
805 680
|
929 541
|
825 832
|
882 133
|
581 107
|
518 059
|
492 250
|
539 267
|
710 753
|
899 175
|
691 397
|
670 873
|
| Rezultat brut |
+71 104
|
+103 780
|
+71 867
|
+48 631
|
+110 161
|
+90 900
|
+102 368
|
+89 221
|
+80 887
|
+61 359
|
+21 141
|
+40 608
|
+31 474
|
+53 558
|
+72 867
|
+48 950
|
+34 798
|
| Rezultat net |
Față de 2024
+60 472
|
+87 223
|
+63 630
|
+40 788
|
+100 761
|
+82 374
|
+91 971
|
+79 984
|
+71 671
|
+51 516
|
+17 343
|
+33 992
|
+26 433
|
+44 980
|
+60 370
|
+40 018
|
+28 256
|
| Alte date | |||||||||||||||||
| Număr mediu de salariați |
—
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
1
|
0
|
0
|
0
|
0
|
0
|
1
|
1
|
1
|
— = neraportat · Valori în RON, numărul de salariați ca medie anuală. Forma bilanțului (ANAF, pentru anii preluați din serviciul web ANAF) apare sub fiecare an; codul CAEN declarat și sursa datelor, la trecerea peste an.
Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Întrebări frecvente
-
Ce cifră de afaceri a avut COM TEST SRL în 2025?
-
Bilanțul pe 2025 arată o cifră de afaceri netă de 606 843 lei, cu un rezultat net pozitiv (profit) de 60 472 lei.
-
Este COM TEST SRL plătitoare de TVA?
-
Da, COM TEST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 14 iulie 1994.
-
Ce cod CAEN principal are COM TEST SRL?
-
Codul CAEN principal declarat la ANAF este 4672 - Comerţ cu ridicata al pieselor şi accesoriilor pentru autovehicule.
-
Când a fost înființată COM TEST SRL?
-
Firma a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 iulie 1994.
Sursa: ANAF · actualizat 14-10-2026 Sursa: ONRC (data.gov.ro) · actualizat 12-10-2026 Sursa: MF bilanț 2025 · actualizat 09-10-2026
Emite facturi către COM TEST SRL în 2 minute
Datele firmei se completează automat din ANAF, iar factura pleacă direct în e-Factura.
Vrei să vezi cum plătește COM TEST SRL?
În ContApp vezi pentru fiecare client în câte zile își achită facturile și primești alerte pentru întârzieri.